Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

Byrd66

New member
Byłem dzisiaj w Media Markt - niedawno dowieźli U30. S30 posiada powłokę antyodblaskową w porównaniu do U, który odbija jak lustro, a na S odblaski są ciemniejsze i bardziej "mydlane". Ale za to U30 nie ma żadnych szumów! Dlatego na razie wolałbym kupić U, póki nie naprawią S.
 

Byrd66

New member
Ok. Widać go w ciemnych scenach 42s, 99s, 132s dla przykładu. Jak mam ustawienie Normalny z jasnością na 0 to szum widać na filmie - dodaje się do ziarna filmowego, a jeśli zwiększę jasność do +3 to jest widoczny na czarnych pasach poza filmem (wersja kinowa).
 

nado

New member
Właśnie zamówiłem ten model dziś.
Jutro powinien być u mnie.

Zobaczymy co można z niego wyciągnąc? :)
 

hadson81

New member
Nado to daj znać co i jak, ja dzisiaj chwilkę bawiłem sie tym tv w sklepie, podłączyłem dysk i mkv i avi śmigają aż miło , tylko filmu w ts nie udało mi się odtworzyć, ustawieniami obrazu już nie mogłem sie pobawić bo pani ze sklepu powiedziała ze cos popsuje :/ a jak z ostrością obrazu jest w tym tv? wczoraj oglądałem u brata na samungu lcd c530 transformersów 2 w 1080 i obraz był żyleta ostry i mam nadzieje ze na tym tv bedzie tak samo.A tak nawiasem włączałem matrixa i nic nie zauważyłem, no chyba że to zależne od ustawień
Pozdro
 

Byrd66

New member
Obraz nawet z DVB-C jest ostry, a o HD nie wspominając. W sklepie jest tak jasno, że nic nie da się zauważyć, ale za to w domu wieczorem już tak. Wczoraj testowalem jeszcze jedną sztukę i też szumi.
 

hadson81

New member
no z tym szumem to mnie zastanawia, może w sklepie przez to ze jano nie zauważyłem, a film miałem w jakosci 720,wiec może tylko w 1080 jest to zauważalne. jutro zadzwonie do panasonica i zapytam sie czy coś wiedzą na ten temat, bo jeżeli tak jest to pewnie nie tylko na tym filmie tak bedzie :/i zastanaiwa mnie to ze na seri S i G jest to zauważalne na wersji najsłabszej U juz nie.
 

Byrd66

New member
Na wszystkim to widać. A szczególnie w ciemno zielonych scenach. Na infolinii mi powiedzieli, że S30 nie ma USB, więc to o czymś świadczy ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
@ Byrd66 Ba jak kiedyś zapytałem co oznacza błąd U na wyświetlaczu BD45 Panasa to dopiero wpadli w popłoch :D Ale to tylko ludzie. Często odbywający bardzo krótkie szkolenia przed rozpoczęciem pracy

BDW. Jakiś miesiąc lub 2 temu gdy Panas sponsorował turniej tenisa ziemnego w TV wynajął prezenterów VT20/VT30 który mieli opowiadać na sklepach o tych TV i nakłaniać do zakupu.
W rozmowach z nimi okazało się że odbyli jedynie 3 godzinne szkolenie w Warszawce. :)
I Ci ludzie mieli promować PANASA.....
 

grzegorz1981

New member
No właśnie !!!!!!!!!!!
Wszyscy dostrzegają różnicę tylko nie // grzegorz1981 //
Jeżeli według niego praktycznie różnicy nie ma to dlaczego S30 nie kupuje.
Nie napisałem, że nie ma różnicy tylko, że jest mała i na pewno nie warta wydania 600zł więcej. I mam prośbę. Zamiast oceniać w ciemno to przejdź się do sklepu, porównaj oba tv na takich samych ustawieniach, najlepiej coś w HD i dopiero wtedy się wypowiadaj na ten temat. Ja tak zrobiłem, dlatego wiem co piszę. Gdybym chciał prawdziwą smolistą czerń i miał odpowiednią ilość $ nie bawiłbym się w żadne S30 czy G30 tylko brałbym VT30.
A nie kupiłem jeszcze S30 bo wciąż cena dość ostro leci w dół, poza tym jest lato i są lepsze rzeczy do roboty niż siedzenie przed tv. Zwykle najlepszy czas na zakup tv to wrzesień.

Pozdrawiam.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie napisałem, że nie ma różnicy tylko, że jest mała i na pewno nie warta wydania 600zł więcej. I mam prośbę. Zamiast oceniać w ciemno to przejdź się do sklepu, porównaj oba tv na takich samych ustawieniach, najlepiej coś w HD i dopiero wtedy się wypowiadaj na ten temat. Ja tak zrobiłem, dlatego wiem co piszę. Gdybym chciał prawdziwą smolistą czerń i miał odpowiednią ilość $ nie bawiłbym się w żadne S30 czy G30 tylko brałbym VT30.
A nie kupiłem jeszcze S30 bo wciąż cena dość ostro leci w dół, poza tym jest lato i są lepsze rzeczy do roboty niż siedzenie przed tv. Zwykle najlepszy czas na zakup tv to wrzesień.

Pozdrawiam.

Swego czasu zacytowałeś wypowiedz Panasonica // "Uprzejmie informujemy, że linia TV Viera S30 bardziej nadaje się do konsoli, blu-ray, lub innego źródła wysokiej rozdzielczości gdyż z niską nie radzi sobie najlepiej (większość kanałów TV nadaje w niskiej rozdzielczości) - z TV FullHD najlepiej radzi sobie z nim linia VT. Jeśli chodzi o sygnał HD raczej nie zauważy Pan różnicy w stosunku do modelu G30 gdyż różnica między nimi jest niewielka."

W związku z tym głupotą byłby zakup tego telewizora i pełne jego wykorzystanie tylko przy wysokiej rozdzielczości.A co z większością kanałów w niskiej rozdzielczości ?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Grzegorzu gdybym nie porównał to bym nie pisał.
S i G mają inne matryce, filtr, procesor obrazu a Ty dalej twierdzisz że obraz jest prawie taki sam. Może w sklepie na losowych ustawieniach nie udało ci się tego zauważyć ale naprawde warto w tym przypadku dołożyć $.
 

grzegorz1981

New member
Swego czasu zacytowałeś wypowiedz Panasonica // "Uprzejmie informujemy, że linia TV Viera S30 bardziej nadaje się do konsoli, blu-ray, lub innego źródła wysokiej rozdzielczości gdyż z niską nie radzi sobie najlepiej (większość kanałów TV nadaje w niskiej rozdzielczości) - z TV FullHD najlepiej radzi sobie z nim linia VT. Jeśli chodzi o sygnał HD raczej nie zauważy Pan różnicy w stosunku do modelu G30 gdyż różnica między nimi jest niewielka."

W związku z tym głupotą byłby zakup tego telewizora i pełne jego wykorzystanie tylko przy wysokiej rozdzielczości.A co z większością kanałów w niskiej rozdzielczości ?

Kupuję ten tv przede wszystkim z myślą o HD. Co do zwykłych kanałów SD to trudno się mówi, niech stracę, chociaż szczerze mówiąc do SD to zostawiłbym kineskop 21". P42CX3 też by przeszedł tylko brak filtra i te odbicia :-(
 
Ostatnia edycja:

grzegorz1981

New member
Grzegorzu gdybym nie porównał to bym nie pisał.
S i G mają inne matryce, filtr, procesor obrazu a Ty dalej twierdzisz że obraz jest prawie taki sam. Może w sklepie na losowych ustawieniach nie udało ci się tego zauważyć ale naprawde warto w tym przypadku dołożyć $.
Wiesz, ale na jakiejś kwocie trzeba się w końcu zatrzymać. Idąc tym tokiem myślenia warto byłoby dołożyć do GT30, a dalej do VT30. Ja początkowo myślałem o U30, ale zrezygnowałem na rzecz S30 ze względu na lepsze głośniki i filtr (może nie jakiś super, ale jest i trochę redukuje odbicia), którego w U30 nie ma.
 

hadson81

New member
Wcześniej na forum ktoś wypowiadał sie ze na seri G jest ten sam problem z tym szumem, czy może jeszcze ktoś to potwierdzić?bo jeżeli jest to samo to na pewno wybiore S
Dzieki
 
Do góry