Panasonic (Seria S20) TX-P42S20e

don111

Banned
nie, tylko w samych filmach jest a w grach nie :)

a tak na poważnie, co to za różnica ? jak nie widać na filmach to na grach też nie będzie
dostrzec na siłę można dopiero na specjalnych testowych animacjach, chyba że masz sokole oko i wyłapujesz też np migotanie przy 100hz w plazmach (są też tacy)
 

iwik

New member
Witam,
Czy szyba w S20 jest elementem wymiennym? Mój junior już zdążył zrobić krechę muszlą na ekranie :evil:.

Ile takie coś może kosztować?
 

piwalek

New member
Witam

Do tej pory uzytkuję CRT Thomsona 36 cali z ostatniej najwyższej serii ale w zeszlym tygodniu chyba dokonał żywota po 5 latach bardzo intensywnego użytkowania ( czekam właśnie na wyrok ). Po kilku wizytach w sklepach jakość obrazu z ostanich plazm Panasonica i Samsunga wydaje się mi zblizona więc zacząłem zawężać zainteresowanie w sprawach użytkowych.
Ostatnim kryterium jest chyba najważniejsza dla mnie sprawa formatowania obrazu a nigdzie tutaj nie znalazłem jakiś konkretnych informacji. Przy CRT i sygnale analogowym oraz set top boxie podłączonym przez euro ( uzytkuję kablówkę analogową Aster i oraz jej wersję cyfrową z tunerem HD Kaon z dyskiem )
nie było z tym problemu . Analog i sygnał z tunera jest przełączany przez tv w zalezności od emitowanego sygnału ( tam gdzie anamorficzny wykrywany jest anamorficzny , tam gdzie go nie ma jest format ustawiony wcześniej przeze mnie - inteligentny zoom ). Po awarii CRT podłączyłem na kilka dni LCD Toshiby HD ( set top box przez HDMI ustawiony na 720p - próbowałem też na 1080i ).
I o ile w podłączeniu analogowym nie ma problemu to w sygnale z set top boxa niestety cały czas przy przełączaniu kanałów trzeba na nowo ustawić do każdego formatowanie tj. jak ustawię w tv tryb natywny to anamorficzne kanały są wyświetlane ok ale już normalne ( tj 4/3 i letterboxy - takich jest cały czas wiekszość wyświetlają się na srodku ekranu z czarną ramką dokoła ). Po przełączeniu tychże programów w tv na zoom są ramka znika ( ale niestety też z częścią menu ekranowego Kaona ) ale co gorsze programy anamorficzne też są zoomowane i nie wyświetlają się w trybie natywnym. Czy to jest przypadłość Toshiby czy wszystkie tv HD podłączone przez HDMI zachowują się w ten sposób ? W instrukcji Panasonica wyczytałem że przy podłączeniu przez HDMI wykorzystuje on jakiś sygnał do rozpoznawania formatu albo wykrywa automatycznie czarne ramki i je likwiduje. Jak to jest w rzeczywistości ? Czy trzeba cały czas przełączać pilotem bo to jakaś porazka by była . Sorry za przydługi wywód ale jest to dla mnie dość istotne.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Lendziu

New member
Do p42s20e mam podłączony tuner N.
Tuner N nadaje w formacie 16:9 (panoramiczny).
TV jest w trybie AUTO i dopasowuje sobie obraz tak jak należy.

Jedynie jeśli TVN HD i FOX LIFE HD puszczą jakiś stary film w formacie 4:3 to muszę dać ZOOM2, ale to się często nie zdarza..
Poza tymi sporadycznymi przypadkami wszystko jest OK.
 

Tom1422

New member
Dlaczego w modelu S20B (model na UK?) jest wejście Ethernet, a w S20E którego posiadam nie ma? W "game mode" mam ustawiony kontrast na 36, czy to nie za mało? Na ile mniej/więcej należy sobie ustawić kontrast ponieważ po włączeniu w opcjach PS3 "Pełen zakres RGB" na "Full" jest trochę ciemno. Czy ten telewizor obsługuje "Pełen zakres RGB"?

PS Czym się różni phosphor lag od green ghostingu?

PS2 Zauważyłem, że na niektórych obrazach kiedy szybko ruszam gałkami ocznymi w prawo i w lewo to widzę ten phosphor lag czy tam green ghosting ale to tylko jak szybko przebieram oczyma, inaczej to zjawisko nie występuje. :)
 
Ostatnia edycja:
Napisał sztabanew
Panowie czy kartę SD trzeba jakoś specjalnie formatować czy coś? Bo wpiąłem micro SD przez adapter do TV i wyświetla mi, że nie wykrył karty SD :( Prośba o pomoc.
MicroSD u mnie też nie widzi. Natomiast widzi kilka różnych kart SD (normalna wielkość) i nie trzeba ich specjalnie formatować.
Mnie spotkał wielki zawód i mam duży problem. Kupiłem kartę SDHC 32GB firmy Adata i niestety telewizor jej nie widzi. Na karcie był przygotowany przeze mnei film w formacie AVCHD. Podaje komunikat, że nie włożono karty SD. Jak włożyłem kartę Sandisk 4GB, TV ją widzi i mogę odtwarzać z niej pliki. Załamałem się bo karta droga była dość droga bo class 10, ale i tak tańsza niż kart innych marek. zyżby telewizor nieczytał tej pojemności kart? Nie wiem, co mam zrobić szczerze mówiąc.


P
I
 

Lendziu

New member
I tutaj zawsze będzie problem.. Sporej pojemności karta swoje kosztuje, więc czasami bardziej opłaca się zakup tańszej wersji odtwarzacza HD.. Nie będziemy musieli konwertować filmów, poza tym odtwarzacz potrafi trochę więcej niż TV.

Jeżeli masz możliwość to oddaj kartę.. Jest niby rozpakowane, ale może jest jakaś wymówka na zwrot typu: nie współpracuje ze sprzętem itp.
 

berserker1

New member
Posiadam plazmę Panasonic TX- P42S20e i chciałbym się dowiedzieć czy jest taka możliwość żebym mógł sprawdzić sobie na danym kanale ( żeby mi wyświetliło ) z jaką faktycznie rozdzielczością jest wyświetlany obraz SD i HD tak jak np. można sprawdzic czas pracy telewizora w menu serwisowym?
Pytam bo czasami mam wrażenie że np. kanał polsat sport HD ma gorszą jakość obrazu niż jakiś inny kanał SD w Cyfrowym Polsacie. Fajnie byłoby sprawdzić i mieć świadomość, że w tej chwili obraz mam wyświetlany w rozdzielczości Full HD 1920x1080 a nie mieć czasami wątpliwości że jest się nabijanym w butelkę. Nie mówię tutaj o kanałach HD Discovery, Animal Planet czy Nat Geo Wild bo tutaj obraz jest piękny ale tak jak mowię dobra byłaby taka opcja gdzie widzę jaka mam rozdzielczość.
 

Tom1422

New member
Podaję tutaj ustawienia pod PS3 jak by ktoś chciał (dla mnie idealne). Myślę, że się sprawdzą :)

Kontrast 45
Jasność 0
Kolor 31
Ostrość 5
Balans bieli: zimny
Intensywne kolory: włączone
Tryb eco: wył
Redukcja szumów: wył
16:9 Overscan: wyłączone

Ten overscan przez cały czas miałem włączony od zakupu i nawet nie sprawdzałem co to jest, a okazało się, że przez cały czas miałem obraz na lekkim zoomie i obcinało mi krawędzie. Po wyłączeniu obraz jest ostrzejszy i nie obcina obrazu. Czemu służy ten Overscan 16:9?

@berserker1
Jedynie co mi nachodzi do głowy to na pilocie przycisk "i" który pokazuje jaka jest rozdzielczość. Inaczej chyba nie da rady chociaż mogę się mylić :)
 
Ostatnia edycja:

berserker1

New member
Podaję tutaj ustawienia pod PS3 jak by ktoś chciał (dla mnie idealne).
Ten overscan przez cały czas miałem włączony od zakupu i nawet nie sprawdzałem co to jest, a okazało się, że przez cały czas miałem obraz na lekkim zoomie i obcinało mi krawędzie. Po wyłączeniu obraz jest ostrzejszy i nie obcina obrazu. Czemu służy ten Overscan 16:9?


Tak tylko, że z wyłączonym overscanem na niektórych kanałach właśnie na krawędziach obrazu mogą się pojawiać białe linie co może trochę irytować z czasem...
 
Do góry