Panasonic (Seria S20) TX-P42S20e

Tom1422

New member
Niedługo jadę po telewizor. Mam dwa pytania. Czy telewizor podczas transportu trzeba jakoś specjalnie ustawiać (pionowo?)? Jak sprawdzić ile godzin działał telewizor?
 

Rivam

New member
Przewoź go w pozycji pionowej. Tak ulokuj, żeby się nie machał, nie ruszał za bardzo podczas jazdy. No i oczywiście staraj się jechać uważnie, omijaj dziury w jezdni, unikaj gwałtownego hamowania etc.

Czas pracy

1. Włączasz TV. Naciśnij jednocześnie przycisk “Vol i -” (głośność w dół) na odbiorniku TV z boku
2. W trakcie trzymania wciśniętego "Vol-" naciśnij trzy razy “0” na pilocie.
(opcjonalnie punkt 1 i 2 jednocześnie "F" oraz "V/-")
Po chwili powinno się pojawić menu serwisowe .
3. Naciśnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi się meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Naciśnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi się błękitna tabelka.
5. Przesuń kursor pilotem do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzałką przesuń się do 2 kolumny na puste pole po prawej stronie od napisu PTCT.
7. Wciśnij przez 3 sekundy MUTE (przekreślony głośnik na pilocie). Zostanie wyświetlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba włączeń.

To świetne uczucie, gdy wieziesz swój nowy telewizor do domu. :)
Have fun!
 

zbenek

New member
Niedługo jadę po telewizor. Mam dwa pytania. Czy telewizor podczas transportu trzeba jakoś specjalnie ustawiać (pionowo?)? Jak sprawdzić ile godzin działał telewizor?

Ja mojego wiozłem na leżąco, ekranem do góry, małym samochodem dostawczym (sztywne zawieszenie) i nie za bardzo uważaliśmy na dziury w jezdni... Uczucie pewnie tak samo świetne ;)

Telewizor sprawuje się bez zarzutu i "błaga o N-kę". Nie mogę się przyzwyczaić, że wyłączony ma szarą matrycę, tak jak włączony LCD bez podanego sygnału, a nawet bardziej..
 

cactusek

New member
Bez reklam
Oczywiscie że przewożąc tak plazme nic sie nie stanie w 98 przypadkach na 100 ale wystarczą mi te dwa przypadki żeby nie ryzykować 3 czy 4 tyś zł. Jeśli komuś to zwisa to może wozić na leżąco. W szkole podstawowej na fizyce miałem doświadczenia z szybą w pionie i poziomie i wiem jak ją łatwo uszkodzić w tej drugiej opcji. Wystarczy lekki niekontrolowany wstrząs. Wprawdzie w pudełku z plazmą jeszcze są styroopiany zabezpieczające ale one sa tak skonstuowane żeby chroniły tv tylko w pozycji pionowej. W moim pudle np pilot i akcesoria niczym nie były zabezpieczone od góry i jeśli ktoś by pudło przewoził na leząco to by sie po prostu wysypały ze swojej kieszonki w pudełku.
 

sztabanew

New member
Panowie czy kartę SD trzeba jakoś specjalnie formatować czy coś? Bo wpiąłem micro SD przez adapter do TV i wyświetla mi, że nie wykrył karty SD :( Prośba o pomoc.

Dzięki wielkie

BTW: czy ktoś z Was używa UPC na sygnale SD i zauważa, że jakąś słabą ostrość ma ta plazma?
 

berserker1

New member
Kupiłem sobie ten model panasonica o którym mowa powyżej 42 cale i mam takie pytanie z jakiej odległości oglądać 11 kanałów HD z Cyfrowego Polsatu żeby obraz HD był dostrzegalny tzn. szczegóły. Teraz odległość mam 3,5 metra ale mam też możliwość usiąść i oglądać bliżej. Jak to jest z tą odległością przy telewizorze Full HD 42 calowym?
 

wojo4

New member
Odległości to; 32" cale minimalna odległość 1,20 metra-max 2,40m; 37"min 1,40m-max 2,80m; 42"min 1,60m-max 3,20m; 46"min 1,75m-max 3,50m; 50"min 1,90m-max3,80m; 58"min 2,20m-max 4,40m; 65"minimalna 2,50m-max 5,00m. To z ulotki Panasonica. Mam nadzieje, że pomogłem.
 

machonej

New member
Dzisiaj w sklepie miałem możliwość porównania P42S20E i LCD Panasonica L42S10 wisiały obok siebie. Na obydwu leciało jakies demo pewnie w HD. I była ewidentna różnica w jakości na korzyść niestety LCD. Czerń była o wiele lepsza, w scenie gdzie stala dziewczyna z ciemnymi włosami o wiele więcej szczegółów oddawał LCD widac było pojedyncze kosmyki włosów i ogólnie tam gdzie były sceny ciemne bardziej szczegółowy był LCD.
Czy to jest wina tylko ustawień? Miałem juz zamiar kupić P42S20 a teraz znowu mam wątpliwości.
 

babus

Member
S20 w oświetlonym pomieszczeniu faktycznie nie powala czernią, ma jasną matrycę. Wymiata za to w półmroku czy w ciemności. Jakbyś porównał te telewizorki w innych warunkach niż sklepowe Twoja ocena mogła by być zupełnie inna.
 

zbenek

New member
Jak kupowałem mojego P42S20E to na wystawie stał obok modelu serii U, który był w tej samej cenie... Oba miały tak ustawione parametry, że "U" aż raził kolorami i kontrastem, a "S" wygladał jakby był wypalony.. Nie prosiłem o pilota, bo wiedziałem, że to celowy manewr.. Pewnie "U" był tzw. "pułkownikiem" i za wszelka cenę musiał znaleźć nowego właściciela..
 

buziaczek

New member
Witam, Czy panas p42s20e będzie nadawał się do tego żeby od czasu do czasu pograć na nim w jakąś grę z PC ? Czy występuje w nim zjawisko green ghosting, czy powypalają mi się elementy statyczne z gry gdy sesja wynosi mniej więcej 2 godziny ? Słyszałem że istnieje taka opcja że plazma przesuwa sobie obraz o 1-2 px co jest niewidoczne dla oka a skutecznie chroni przed wypalaniem, czy ten telewizor posiada takie coś ? Czy gry lepiej wyglądają na plazmie czy LCDku ? Głównym zastosowaniem mają być cyfrowy polsat i divixy /jakieś 720p i czasami jakieś gry, czy w takim wypadku ten telewizor się sprawdzi ?
 

don111

Banned
s20 ma ruchome piksele
przy 2h grania nie ma żadnego zagrożenia, możesz nawet grać i 5h w coś co ma statyczne elementy, ważne aby tv pomiędzy takimi dłuższymi sesjami w tą samą grę przepracował chociaż z godzinę-dwie na czymś innym

różnice w skrócie:
lcd ma ciut bardziej ostry obraz a plazma lepszą płynność w ruchu
lcd świeci mocniej i nie odbija światła (zwykle matowa matryca), plazma odbija i jak pomieszczenie jest bardzo jasne to wypadnie gorzej od lcd, im ciemniej tym sytuacja się odwraca na korzyść plazmy - to powinno być głównym kryterium wyboru
im gorszy sygnał i rozdzielczość tym większa różnica na korzyść plazmy, czyli głównie gdy obraz nie jest w HD
 

buziaczek

New member
Czyli przy nie za długich sesjach nic mi się nie wypali ? W oknach są rolety i zasłony więc z oświetleniem jakoś sobie poradzę. Oglądałem w sklepie plazmę jak i lcd w ustawieniach film na materiale w 720p i bardziej podobał mi się obraz na plazmie. A jak jest z green ghostingiem ? Występuje w tym modelu ?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
przy takim użytkowaniu nic się nie wypali
green ghosting występuje na każdej plaźmie, ale jest tak zredukowany, że go przy normalnym oglądaniu nie zauważysz
 

bogaty

New member
Bez reklam
Dzisiaj w sklepie miałem możliwość porównania P42S20E i LCD Panasonica L42S10 wisiały obok siebie. Na obydwu leciało jakies demo pewnie w HD. I była ewidentna różnica w jakości na korzyść niestety LCD. Czerń była o wiele lepsza, w scenie gdzie stala dziewczyna z ciemnymi włosami o wiele więcej szczegółów oddawał LCD widac było pojedyncze kosmyki włosów i ogólnie tam gdzie były sceny ciemne bardziej szczegółowy był LCD.
Czy to jest wina tylko ustawień? Miałem juz zamiar kupić P42S20 a teraz znowu mam wątpliwości.
W dzień gdy patrzę na mój drugi Tv z podpisu LCD Samsunga ma on czerń jak Kuro, wieczorem dopiero prawda wychodzi na jaw.Co do wypaleń im dłużej się użytkuje tym lepiej, ostatnio pograłem w grę metro 2033 na X360, grałem w tą jedną grę przez 10h, gra ma taki HUD:
z7534647XMetro-2033.jpg

W tej chwili nie ma po nim śladu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry