Panasonic (Seria S20) TX-P42S20e

cygan

Member
Witam Wszystkich!
Słuchajcie tragedia! Zachęcony postami z tego forum postanowiłem kupić TX-P42s20E, no i po dwóch dniach użytkowania zepsuł się.
Oglądałem w TV na DVB-T film "Oceans 12" no i w trakcie filmu ekran zrobił się czarny a dioda na telewizorze mruga na czerwono cztery razy i przerwa i znowu cztery razy i przerwa. Czy wiecie co to możę być? Telewizor popracował może z 6 godzin.
Telewizor nie reaguje na pilota. odłączanie od sieci nie pomaga.

Jutro w Poniedziałek idę do sklepu i żądam wymiany na nowy ze względu na niezgodność towaru z umową.


Panasy wadliwe na początku tak mają, awaria toru zasilania prawdopodobnie. Rodzice x lat temu zaraz po zakupie też tak mieli z tą diodą i to w CRT :)
 

Dahoo

New member
Sprawdź baterie w pilocie !

To nie baterie.
Telewizor oddałem do sklepu jako reklamację na niezgodność towaru z warunkami umowy. Podałem sprzedawcy podstawę prawną (Zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176)).
No i nie było gadania. Gościu zamówił nową plazmę ale z wydaniem mi jej czekał na informację z serwisu czy przypadkiem nie zepsułem sam tego telewizora.

Plazma na razie chodzi już od trzech dni.

Ale ciekawe jest to, że w trybie "Stand By" przekaźniki wewnątrz telewizora potrafią sobie "pocykać" bez powodu. Kpie nową listwę zabezpieczającą do telewizora, bo poprzednia już ma jakieś 25 lat, może coś w środku się wypaliło.

Ten model kupiłem mojej mamie na urodziny. Wybrałem go, bo mam poprzedni model TX-P42S10E i sprawuje się bez problemu.

Mam nadzieję, że całe to zdarzenie to tylko falstart przed długim i dobrym użytkowaniem.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Ale ciekawe jest to, że w trybie "Stand By" przekaźniki wewnątrz telewizora potrafią sobie "pocykać" bez powodu.
Sam bez powodu to on sobie nie "cyka", masz po prostu włączoną automatyczną aktualizacje oprogramowania ,które zdarzenie występuje w zależności od ustawienia czasu .
 
Ostatnia edycja:

Dahoo

New member
Sam bez powodu to on sobie nie "cyka", masz po prostu włączoną automatyczną aktualizacje oprogramowania ,które zdarzenie występuje w zależności od ustawienia czasu .
O to dobrze wiedzieć. Muszę sprawdzić jak będę u rodziców czy jest to włączone. W moim TX-P42S10E chyba nie ma czegoś takiego, dlatego zdziwiłem się tym "cykaniem".

THNX za info.
 

kowal801

New member
Bez reklam
W twoim modelu ,tez jest ta opcja
Menu>ustawienia>system menu>aktualizacja systemu>automatyczne wyszukiwanie aktualizacji tryb gotowości ;)
 

Lendziu

New member
Witam,

Tym razem ja proszę o pomoc..

Do p42s20e mam podłączone kino domowe Samsunga HT-X30 (kablem optycznym).

Działało tak przez ok 2 miesiące, a od wczoraj wyłącza mi się kino po jakiś 5-10 minutach. Na wyświetlaczu kina napisane jest "PROTECTION" i kino zamiera.. Jak włączę z powrotem to działa przez kilka minut, ale znowu się wyłącza..
Głos nie przełącza się na TV i jest cisza.


Próbowałem też podłączyć TV - kino kablami 2xRCA, ale też się tak robi.. Nie próbowałem jeszcze podłączenia kina bezpośrednio z recorderem N, ale nie wiem czy to pomoże..


O co chodzi????
 

kowal801

New member
Bez reklam
No właśnie jak podłączyć nasza plazmę by można było zrobić upgrade z neta nowego oprogramowania ? Czy ktoś już to robił ?
Tego akurat telewizora nie da sie podłączyć do neta , bo niby jak, jak nie ma Lana. Jedynie w rachubę wchodzi aktualizacja oprogramowania za pomocą karty SD , oraz w przyszłości za pomocą telewizji naziemnej DVB-T.
 

velchinaski

New member
a czy poprzez satelitę nie można pobrać oprogramowania ? Jak sprawdzić wersje oprogramowania i skąd pobrać aktualna by zaktualizować poprzez kartę SD? A może poprzez podpięty tuner mój ferguson ma wejście na LAN internet ?Lub poprzez macbooka podpiętego do tv po HDMI ????
 

cza1zip

New member
Witam Was. Posiadam plazme 42 cale S10. Chcialbym Zawiesic go na scianie i teraz pytanie co mozecie polecic zastanawiam sie caly czas nad wysiegnikiem. Wiem ze temat juz byl ale linki wygasly i nie wiem dokladnie o jakie wieszaki chodzilo.
Znalazlem takie na allegro:
FIRMOWY Uchwyt, Wieszak, 22-42 TV LCD, PLAZMA 75kg (1117929958) - Aukcje internetowe Allegro

UCHWYT TV LCD 23-46 z ramieniem (1121878944) - Aukcje internetowe Allegro

SUPER UCHWYT WIESZAK TV LCD-max 48" do 75kg! (1106507862) - Aukcje internetowe Allegro

Uchwyt Wysięgnik LCD/Plazma VESA 400/200 14-42'' (1107367685) - Aukcje internetowe Allegro
 

jayzet

New member
Witam! mój pierwszy post :) na forum.
Jestem na 90% zdecydowany na zakup plazmy 50 cali S20. Dla formalności chciałbym jeszcze poradzić się w dwóch kwestiach :
1. zastanawiałem się jeszcze nad Samsung PS50B530,czy Panas S20 to lepszy wybór ?
2. czy w cenie 3800 (bo taką znalazłem cenę na S20) mogę kupić coś lepszego w rozmiarze 50 cali.

Będę wdzięczny za szybką odpowiedź. Pozdr
 

Jaras73

New member
Witam! mój pierwszy post :) na forum.
Jestem na 90% zdecydowany na zakup plazmy 50 cali S20. Dla formalności chciałbym jeszcze poradzić się w dwóch kwestiach :
1. zastanawiałem się jeszcze nad Samsung PS50B530,czy Panas S20 to lepszy wybór ?
2. czy w cenie 3800 (bo taką znalazłem cenę na S20) mogę kupić coś lepszego w rozmiarze 50 cali.

Będę wdzięczny za szybką odpowiedź. Pozdr

Dorzuć z 2 "papiery" i masz Sama 50 C6500 :eek:k:
 

kork666i

New member
Ja niedawno sie zastanawialem czy wziasc Sasmunga PS50C550 czy Panasonica 50s20
Koniec koncow wybralem Panasonica i jestem super zadowolony. Znajomy pracujacy w sklepie w ktorym kupowalem powiedzial mi ze maja duzo zwrotow tych samsungow ze wzgledu na buczenie.
 

Jaras73

New member
Ja niedawno sie zastanawialem czy wziasc Sasmunga PS50C550 czy Panasonica 50s20
Koniec koncow wybralem Panasonica i jestem super zadowolony. Znajomy pracujacy w sklepie w ktorym kupowalem powiedzial mi ze maja duzo zwrotow tych samsungow ze wzgledu na buczenie.

Chyba seria B, bo c 6500 - nie sądzę.
 

Palpiboy

New member
Wracając do tematu, jako posiadacz między innymi 50" plazmy z serii S20 mogę powiedzieć tylko tyle, że jest to telewizor co najmniej przyzwoity, szczególnie jeśli jego cena spada poniżej czterech tysięcy złotych.
Osobiście w swoim egzemplarzu nie dostrzegam żadnego migotania, szarej czerni, powidoków po użytkowaniu PS3, utraty płynności przy odtwarzaniu BD oraz nie słyszę "syczenia" czy "buczenia" elektroniki.
Ale oczywiście, ilu użytkowników, tyle subiektywnych opinii.

Generalnie jednak bardzo podoba mi się, przewijające się na forum nierzadko stwierdzenie, że telewizor to tylko... telewizor i nie ma sensu dawać się zwariować a po prostu użytkować i tyle.
 

kork666i

New member
I co ??? Serwis Sama uznał buczenie za wadę ???


Nie wiem co na to serwis Samsunga. Sklep generalnie jest w irlandii i nikt tu sie nie bawi w wysylanei zapytan do serwisu , jak klient jest neizadowolony to sie robi tak by byl happy a nie kaze czekac ;) Generalnie dzien przedemna koles zwrocil takiego sama i sklep zaproponowal mu Panasa za doplata tyle ze musial czekac 4dni na dostawe bo akurat sie skonczyly na stanie .
 
Do góry