Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Tomaszz

New member
frufru napisał:
Filmy z kompa chodzą dobrze w 60Hz.
Opcja 24Hz jest tylko dla obrazu w formacie 24p----> W zasadzie źródłem takiego obrazu są tylko płyty Blu Ray lub HD DVD.

Ale co ty piszesz?? Jakie ty masz te filmy na kompie?? :lol:
Przecież na komputerze są ripy z bluray w 23.976 albo 24 fps. Widać, że nawet pomimo braku podłączonego kompa do tv kablem dvi-hdmi wiesz lepiej. Poza tym w zasadzie to większość divxów jest też w 24p.
 

krzichu

New member
slimak napisał:
Opisz jak mruga.

1001001
11001100
1110011100
111100111100
………

Dzwoniłem do kuzyna i jest dokładnie tak.
Gdy tv się wyłączy - zioda miga szybko jednostajnie na zielono, po chwili tv się załączy sam, gdy miga dalej to wyłączy się znowu i tak w kółko, aż gdy się załączy i djoda przestanie migać t tak jak by się zazbroił i już się nie wyłącza. Od 2 dni na razie jest spokój i nic się nie dzieje, ale dzwonił już do sklepu gdzie go kupił i sprzedawca powiedział, że po świętach jak to będzie się powtarzać wymienią mu na inny nowy.
Miłego oglądania.
 

Enjama

New member
Dokładnie to chodzi mi o filmy 1080p BluRay x264 czyli ripy formatu BluRay

Dane Techniczne:
Audio: DTS 48KHz (1536 Kbps)
Video: Rozdzielczość: FullHD 1920*1080
Video: FPS: 23.976
Video: Bitrate: 8 Mbit

Więc przy takich filmach dawać 60 hz ? a 24hz tylko gdy odtawarzam z odtwarzacza BluRay orginalny film w takim formacie ?



 

Tomaszz

New member
Enjama napisał:
Dokładnie to chodzi mi o filmy 1080p BluRay x264 czyli ripy formatu BluRay

Dane Techniczne:
Audio: DTS 48KHz (1536 Kbps)
Video: Rozdzielczość: FullHD 1920*1080
Video: FPS: 23.976
Video: Bitrate: 8 Mbit

Więc przy takich filmach dawać 60 hz ? a 24hz tylko gdy odtawarzam z odtwarzacza BluRay orginalny film w takim formacie ?​


Nie, nie i jeszcze raz nie.
Prawdziwe HD z bluraya czy ripów (obojętne) powinno się oglądać w 24 hz. O problemach z tym związanych na komputerze pisałem kilka postów wcześniej :cool:
Nawet jak film jest w 23.976, odświeżanie ekranu może być 24 hz albo 23.956 hz, więc film się zazwyczaj idealnie nie wpasuje, dlatego jest potrzebny ReClock
 
Ostatnia edycja:

Enjama

New member
Tomaszz napisał:


Nie, nie i jeszcze raz nie.
Prawdziwe HD z bluraya czy ripów (obojętne) powinno się oglądać w 24 hz. O problemach z tym związanych na komputerze pisałem kilka postów wcześniej :cool:
Nawet jak film jest w 23.976, odświeżanie ekranu może być 24 hz albo 23.956 hz, więc film się zazwyczaj idealnie nie wpasuje, dlatego jest potrzebny ReClock

Ok czyli wystarczy ze zainstaluje Reclock i on sobie sam dopasuje prawidłowe odświeżanie filmu ? czy trzeba coś tam jeszcze ustawiać w programie

I czy jak mam ReClock to PowerStrip potrzebny mi jest ?
 

sbronko

New member
3d na plaźmie?

a ja mam takie głupie pytanie ...
jest szansa, że na tej plaźmie będzie się dało oglądać filmy i grać w gry 3D?
chodzi mi oczywiście o to 3D z okularami, które niby ma wchodzić w 2010

sony zapowiada na 2010 rok rewolucję w grach video - ps3 ma być z tym zgodne, nie byłoby fajnie, gdyby się okazało, że pospieszyłem się z zakupem, a tu wychodzą gry i filmy w 3d, które można by na ps3 odtwarzać, tylko TV nie potrafi ...

z drugiej strony, jakoś nie wierzę, że to naprawdę już zaraz ruszy, a nawet jeżeli to spodziewam się zaporowych (przynajmniej dla mnie) cen na TV wpierające 3D

no chyba że właśnie większość dostępnych już na rynku będzie w stanie to wyświetlić
 

langolier

New member
MAXIMUS_00 napisał:
obdzwoniłem wszystkie sklepy internetowe w woj. łódzkim i telewizora nie ma (podobno na ten model "S" w rozm. 42 i 46 to ludzie ustawiają się na zapisy:fool: i sprzedawcy twierdzą że tego telewizora byli by w stanie sprzedać każdą zamówioną ilość - tylko że w żadnej hurtowni go już do nowego roku na pewno nie będzie) :lol: taki on chodliwy i znakomity:lol: (np. modeli "G" i innych jest do woli).
Wszystko się zgadza, z tym, że jak ostatnio pytałem , to 42S10 było do woli (czarne i srebrne). Może teraz już jest inaczej.
W każdym razie koledzy mnie przekonali do 46" i nie popuszczę.... ale G10 to dla mnie trochę przesada...cenowa. :rolleyes:
Więc poczekam... do przyszłego roku. :popcorn:
 

sign

New member
Już jest

No i już dotarł mój 42S10E.
Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu - kolos. Za punkt odniesienia stanowił wysłużony 29-calowy Thomson, który nagle stał się groteskowym karłem ;)
Dwie godzinki na ogrzanie, odparowanie i zmontowanie sprzętu. I wreszcie start.
5 minut na dostrojenie analogowej kablówki UPC i ... Tak, ten sygnał nie wydobędzie z tej plazmy cudów. Jakość poszczególnych kanałów zróżnicowana. Np. Polsat sport, nawet niezły, ale już Polsat sport extra - niezbyt ciekawie się prezentuje ...
No nic, myślę sobie, nic to - przecież za miesiąc i tak biorę pełny pakiet cyfrowy we wspomnianym UPC, więc będzie znacząca poprawa + kanały HD :cool:.
Widziałem już jaką różnicę robi sygnał cyfrowy w stosunku do analogowego na zwykłym 100Hz CRT, więc pewnie w moim przypadku będzie przepaść.
Tak rozmyślając, podłączam za pomocą kabelka HDMI, odtwarzacz WD TV HD, do mojego nowego nabytku. Na dysku czeka już na testy materiał w rozdzielczościach 720p oraz 1080p.
Na początek stare części Star Wars w HDready - obraz żyleta, marzenie, super. Wyraźny, ostry. Kolory żywe, naturalne - gdzie tam pobliskim cenowo LCD-kom do nich.
Czas na 1080p. Nawinął się akurat Terminator 3. I już wiem - tak , po to właśnie kupiłem ten telewizor!
Pod wpływem impulsu skasowałem z dysku wszystkie divx-y :lol: Już wiem, że więcej nie skalam mych oczu , czymś ... takim.
Witaj nowy świecie rozdzielczości HD :popcorn:.
Cieszę się, że trafiłem na to forum i dokonałem TRAFNEGO wyboru. Dzięki.
I jeszcze jedno. Jeśli zamierzasz kupić ten telewizor po to, by wykorzystywać go na analogowym sygnale, odpuść sobie, zostań przy CRT, lub weź coś w HDready - raczej nie s10 (to moje subiektywne odczucie).
Trzeba dać rozwinąć mu skrzydła !

P.S. Jeśli chodzi o bzyczenie, obawiałem się, ale jest naprawdę pomijalne. Nie ma się czego bać, nie przeszkadza
 
Ostatnia edycja:

sebul

New member
sign napisał:
No i już dotarł mój 42S10E.
Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu - kolos. Za punkt odniesienia stanowił wysłużony 29-calowy Thomson, który nagle stał się groteskowym karłem ;)
Dwie godzinki na ogrzanie, odparowanie i zmontowanie sprzętu. I wreszcie start.
5 minut na dostrojenie analogowej kablówki UPC i ... Tak, ten sygnał nie wydobędzie z tej plazmy cudów. Jakość poszczególnych kanałów zróżnicowana. Np. Polsat sport, nawet niezły, ale już Polsat sport extra - niezbyt ciekawie się prezentuje ...
No nic, myślę sobie, nic to - przecież za miesiąc i tak biorę pełny pakiet cyfrowy we wspomnianym UPC, więc będzie znacząca poprawa + kanały HD :cool:.
Widziałem już jaką różnicę robi sygnał cyfrowy w stosunku do analogowego na zwykłym 100Hz CRT, więc pewnie w moim przypadku będzie przepaść.
Tak rozmyślając, podłączam za pomocą kabelka HDMI, odtwarzacz WD TV HD, do mojego nowego nabytku. Na dysku czeka już na testy materiał w rozdzielczościach 720p oraz 1080p.
Na początek stare części Star Wars w HDready - obraz żyleta, marzenie, super. Wyraźny, ostry. Kolory żywe, naturalne - gdzie tam pobliskim cenowo LCD-kom do nich.
Czas na 1080p. Nawinął się akurat Terminator 3. I już wiem - tak , po to właśnie kupiłem ten telewizor!
Pod wpływem impulsu skasowałem z dysku wszystkie divx-y :lol: Już wiem, że więcej nie skalam mych oczu , czymś ... takim.
Witaj nowy świecie rozdzielczości HD :popcorn:.
Cieszę się, że trafiłem na to forum i dokonałem TRAFNEGO wyboru. Dzięki.
I jeszcze jedno. Jeśli zamierzasz kupić ten telewizor po to, by wykorzystywać go na analogowym sygnale, odpuść sobie, zostań przy CRT, lub weź coś w HDready - raczej nie s10 (to moje subiektywne odczucie).
Trzeba dać rozwinąć mu skrzydła !

P.S. Jeśli chodzi o bzyczenie, obawiałem się, ale jest naprawdę pomijalne. Nie ma się czego bać, nie przeszkadza
Witam na nowej ( w wyzszej rozdzielczosci ) drodze zycia ! Ja juz od 2 lat nie sciagma zadnych divxow i innych pierdol. Wczesniej sciagalem 720p bo tv lcd byl hd ready, seriale tez w 720p , bo nowe trudno o 1080p , ale od paru miesicy .tj , od kupna monitora 24 cale fhd , wszystkie filmy tylko w fHD sciagam. A po kupnie tv jestem oczarowany jeszcze lepszym obrazem :) Cieszy to, ze kolejna osoba gardzi divixami i ich marna jakoscia ! :)


ps. teraz sciagam tez cale BD, ale ... zaprzestaje tej czynnosci, bo nie widze roznicy , naprawde, miedzy dobrym ripem w 1080p a calym bd nie widac roznicy. No moze jednie w ilosci zajmowanwgo miejsca :)
 

slimak

New member
Bez reklam
Świąteczny zestaw pod choinkę.

Plazmy 10 generacji budowa(2007)
http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/38436/Panasonic_.html -> [To download the file, please, click here]


Procedury lokalizowania uszkodzeń w plazmach.
http://www.alternative-health.co.uk/panasonic.pdf


Instrukcja obsługi P42G10 NTSC(USA) (m.in. obsługa kamer internetowych)
http://service.us.panasonic.com/OPERMANPDF/TCP42G10.PDF


Instrukcja obsługi P42S1 NTSC(USA) (odpowiednik P42S10)
http://service.us.panasonic.com/OPERMANPDF/TCP42S1.PDF


Manual serwisowy P42S1 NTSC(odpowiednik P42S10)
http://www.electronica-pt.com/index...m_remository/Itemid,34/func,fileinfo/id,13756


Manual serwisowy TX-P42G10E (trzeba się zarejestrować)
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1493159.html




Jak ktoś znajdzie manual serwisowy do TX-P42S10E to proszę podać namiar.

---------------------------------------------------------------------------
22-12-2009
Manual serwisowy TX-P42U10E (trzeba się zarejestrować)
http://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=368251
 
Ostatnia edycja:

frufru

New member
Tomaszz napisał:
Ale co ty piszesz?? Jakie ty masz te filmy na kompie?? :lol:
Przecież na komputerze są ripy z bluray w 23.976 albo 24 fps. Widać, że nawet pomimo braku podłączonego kompa do tv kablem dvi-hdmi wiesz lepiej. Poza tym w zasadzie to większość divxów jest też w 24p.
Czy pisząc "W zasadzie źródłem takiego obrazu są tylko płyty Blu Ray lub HD DVD" nie biorę pod uwagę rip'a z BR? Chyba nie muszę pisać, że jak się ktoś uprze to przekoduje sobie nawet VHS na 24p... Tylko po co? na swojim kompie divixów nie posiadam bo mi szkoda czasu na takie rzeczy.... Zasadniczo kupuję legalne filmy na BR; HD DVD (to było 2 lata lemu) i SD DVD. Poza tym mam dużo rzeczy bez kompresji (avi lub mov 24p lub 25p).
Wierz mi, że w sprawie obrazu, napewno wiem więcej niż ci się wydaje.... Dziesięć lat temu napisałem pracę magisterską na temat dygitalizacji obrazu....
 
Ostatnia edycja:

frufru

New member
slimak napisał:
Świąteczny zestaw pod choinkę.

Jak ktoś znajdzie manual serwisowy do TX-P42S10E to proszę podać namiar.
Dzięki Ślimaku.... Trzeba jakąś nagrodę wystawić dla znalazcy książki serwisowej dla TX-P42S10E. Można by też zrobić konkurs wyszukiwania różnic między modelami S, G i V i może dało by się przerobić (jednym prostym gestem lub kodem na pilocie ;-)) model S na G lub V?
 

Dawigs

New member
Telewizor mamy od 3 tygodni. Oto moje wrażenia.
Wczesniej mieliśmy CRT też Panasonica 21 cali. Po wyjęciu z pudła nowy nabytek wydał się ogromny. Jednak szybko przywykliśmy do dużych
rozmiarów ekranu. Teraz CRT 29 cali teściów wydaje się maluki :)
Testowaliśmy odtwarzacz HD. Filmy miodzio. Chcę jednak uzbierać jeszcze nieco kaski i zdecydować się na zakup blue ray-a. Tak jak pisał poprzednik Divx-y da się ogladać lecz jakość pozostawia wiele do życzenia ... Na codzień oglądamy jednak programy z Polsatu Cyfrowego. Ponieważ większość programów z tej platformy ma słaby sygnał to minimalna odłegłośc do oglądnia to 3 metry. Tak jak czytałem dobrej jakości programy to TVP1 i 2, TVN, Polsat Sport czy zwykły Polsat. Jednak dużo zależy od programu, który jest aktulanie emitowany - nie wszystkie są równie dobrej jakości. Mam tez Polsat HD - część programów obraz żyleta. Jednak np. wiele filmów jest puszczanych w małym oknie. Po zrobieniu maksymlanego zoom-u obraz jest kiepski - lepiej wygląda na zwykłym Polsacie ...
Bzyczenie gdy jest cicho jest wyrażnie słyszalne gdy ściszy się do poziomu ok. 10. Na widoku typu "Kinowy" wyraźnie cichsze. Na początku nieco rozpraszało. Może dlatego że specjalnie ściszałem i nasłuchiwałem. W ciągu dnia gdy dochodzą odgłosy z zewnątrz w zasadzie jednak bzyczenia nie słychać. A może juz do tego przywykłem :)
Zdecydowaliśmy się na wesję w srebrnej obudowie - żona stwierdziła, że na srebrnym nie będzie tak widać kurzu. Nie wygląda źle i faktycznie kurzu na nim nie widać. Pilot jest jednak czarny.
Podsumowując jesteśmy z nabytku zadowoleni. Za te pieniądze nic lepszego raczej się nie kupi a telewizor jest całkiem przyzwoity.
 
Do góry