Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

MegaTherion

New member
ale i ja osobiscie też mam kilka pytań co do G20E-
1. filmy mkv w podz. innej niż 16:9 są na siłę skalowane do tej własnie podziałki. wkurza mnie to bo sporo HDeków jest własnie w podz. 1280x532 co powwoduje efekt wysokicj postaci i rozciągnietych głów ;) i nie można tego wyłączyc (wyłaczenie funkcji overscan 16:9 nic nie daje a funkcja acpect na pilocie jest wtedy nieaktywna) problem dotyczy tylko formatu mkv. może ktoś zaradzi?
2. czy może ktoś coś wie o aktualizacjach oprogramowania G20E bo powiem szczerze, iż samsungi dużo lepiej radza sobie z wszelkimi formatami mkv - nie trza nic muxowac ani convertować.

Jeśli chodzi o MKV to tv odtwarza je świetnie za pomoca SERVIIO. W ustawieniach musicie tylko zmienic profil renderowania na SONY BRAVIA TV bo na ustawieniach Panasonic Viera rozszerzenie MKV nie jest wyświetlane. Dodam jeszcze ze na ustawieniach SONY Bravia nie ma możliwości uruchomienia napisów do filmów do mkv i divx. Napisy działaja tylko na profilu Panasonic Viera ale tylko Divx !

Dlaczego Panasonic z tym nic nie zrobi (mkv+napisy) ?
 

nleszek

New member
Dobry znak. W US: "VIERA CAST services has been upgraded to VIERA Connect" po ostatniej aktualizacji softu (już ver. 3.72). Ciekawe kiedy u nas.
 

pasqual32

New member
Witam,
dwa tygodnie temu kupiłem Panasonica TX-42G20,wszystko fajnie gra i ogólnie,dzis podczas przecierania ekranu z kurzu,zauwazyłem na dolnym panelu /gdzie jest logo Panasonica/,białą kreska pozioma- mniej wiecej na wysokosci w połowie liter napisu.Ciągnie sie ona przez cała szerokość tv,wyglada jak wypalona biała linia o szerokosci ok.0,3 cm.Plazme uzytkowałem normalnie,pare godzin dziennie ,ustawienia skrecone tryp- THX.
Pytanie czy wie ktos co to jest?Plazme moge oddac do sklepu,jeszcze przez dwa tygodnie,a pózniej zostaje serwis.Natomiast obraz w plazmie jest oki ,drazni mnie natomiast ta biała linia.:twisted:.Tym bardziej ze jest gdy Tv.,jest wyłaczony.Moze ktoś podda mi jakis pomysl?
Z góry dziekuję.
 

Attachments

  • zdjęcie0151_001.jpg
    zdjęcie0151_001.jpg
    55,1 KB · Wyś: 849

elcede

New member
Jesli chodzi Ci o ta linie na wysokosci napisu Panasonic i szerokosci litery P to jest to zrobione specjalnie (taka stylistyka) i u mnie tez jest, wiec nie ma sie co martwic (widzialem to na wszystkich panelach z tej serii ktore ogladalem).
 

Anubis76x

New member
Witam,
dwa tygodnie temu kupiłem Panasonica TX-42G20,wszystko fajnie gra i ogólnie,dzis podczas przecierania ekranu z kurzu,zauwazyłem na dolnym panelu /gdzie jest logo Panasonica/,białą kreska pozioma- mniej wiecej na wysokosci w połowie liter napisu.Ciągnie sie ona przez cała szerokość tv,wyglada jak wypalona biała linia o szerokosci ok.0,3 cm.Plazme uzytkowałem normalnie,pare godzin dziennie ,ustawienia skrecone tryp- THX.
Pytanie czy wie ktos co to jest?Plazme moge oddac do sklepu,jeszcze przez dwa tygodnie,a pózniej zostaje serwis.Natomiast obraz w plazmie jest oki ,drazni mnie natomiast ta biała linia.:twisted:.Tym bardziej ze jest gdy Tv.,jest wyłaczony.Moze ktoś podda mi jakis pomysl?
Z góry dziekuję.

Mam to samo ale to chyba jest taki upiększasz udający podświetlającą listwę.
ps. czy kalibrowałeś telewizor ? ja znalazłem opis kalibracji do tego modelu i obraz jest zupełnie inny niż ten fabryczny - rewelacja
 

pasqual32

New member
@Anubis
mam wersje angielska czyli Tx-p42g20b,ustawienia THX,troche skrecone kolory i ostrość.Plazma kupiona dla zony,mało czasu ogladam Tv,dlatego dopiero teraz rzuciło mi sie w oczy.Dzieki za odpowiedzi ,myslałem ze cos nawaliło.Jak mozna prosic to poprosze ustawienia do kalibracji/lub stronke/.
podziekował serdecznie
Paweł
 

sej34

Member
problem bzyczenia G20 można zminimalizować.mój G20 jak stał na oryginalnej podstawie to bzyczenie było prawie niesłyszalne ale jak powiesiłem go na ścianie to zaczął głośno brzęczeć.byłem w lekkim szoku ale szybko sobie z tym poradziłem. wystarczyło lekko docisnąć tylną metalową obudowę w górnej części tv i bzyczenie praktycznie zanikło.może ta informacja komuś się przyda.
 

Anubis76x

New member
Serwer DLNA dla Panasonic TX-P42G20

Witam

Może nie na temat ale dotyczy tego modelu plazmy.
Jaki polecacie program - serwer DLNA dla tego TV ?
Na chwilę obecną aby obejrzeć zdjęcia czy obejrzeć film z laptopa po Wifi na TV podpiętym do rutera Wifi kablem używam wbudowanego serwera w Windows 7 Ultimate 64.
Sposób działa choć po przełączeniu na viera tools a następnie na serwer multimedialny ten znajduje mi serwer po około minucie - dwie nie wiem czemu tak długo..
no i największy problem to, że nie wszystkie formaty filmów są obsługiwane i nawet jakiś avi czy inny może nie zostać rozpoznany przez telewizor (komunikat "nie obsługiwany format pliku").
 

Kasio

Member
polecam Serviio64bit z ustawieniami "Sony Bravia TV" zjada wszystkie formaty od m2ts poprzez mkv,flv,mp4,wmv,mpeg2-ts, jedynie nie trawi mpeg2-ps, i potrzebny szybki procek ,u mnie film .mkv 1080p leci po wifi na poziomie 4-8Mbit/s co nie jest az tak wysokim transferem zwłaszcza ze router mam 300Mbps Wireless N :D

VIERA Connect już dostepny dla europy,aktualizacja w toku ,firmware 2515-10300
niestety dostepny tylko jak narazie przez łacze TV-Internet,brak aktualizacji na stronie
http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/download/fw/down_eug20.html
 
Ostatnia edycja:

modyf

Member
no to dzis po wejsciu w VC dostalem info o aktualizacji...
10 minut i jest Viera Connect... teraz sobie mozna w BlackJacka popykac ;)
Sej34 ty niepoprawny pesymisto ;P
 
Ostatnia edycja:

mav

New member
I u mnie już zaktualizowany do Viera Connect :D
Miałem cichą nadzieję, że pojawia się opcja pośrednia dla inteligent frame coś tam tak jak w G30 ale to chyba nie będzie nam dane.
 

conek_xx

New member
Witajcie.
Wczoraj odpaliłem mojego 42g20es, i tu miła niespodzianka, aktualizacja i viera connect.Miło że Panas pamieta o swoich dotychczasowych klientach.Szkoda tylko ze nic nie zmieniło się jeśli chodzi o mkv.
 

MegaTherion

New member
polecam Serviio64bit z ustawieniami "Sony Bravia TV" zjada wszystkie formaty od m2ts poprzez mkv,flv,mp4,wmv,mpeg2-ts, jedynie nie trawi mpeg2-ps, i potrzebny szybki procek ,u mnie film .mkv 1080p leci po wifi na poziomie 4-8Mbit/s co nie jest az tak wysokim transferem zwłaszcza ze router mam 300Mbps Wireless N :D

Jak sprawdzić jaki jest transfer pomiędzy kompem a TV ?

Drugie pytanie:

Czy możecie przewijać filmy w VieraCast na YouTube ?
 
Ostatnia edycja:

Kasio

Member
odp:
1.np gadżetem Network Meter u mnie na win7 64bit spisuje sie swietnie

2.nie ,przewijanie działatylko na iplex,ipla, player YT na VieraCast,Connect napisały chyba dzieci 6 letnie (chodzi o kase),dlatego nie działa przewijanie i nie wyswietla wiele filmów np VEVO,RhinoEntertainment i wiele,wiele,wiele innych.....
 

MegaTherion

New member
odp:
1.np gadżetem Network Meter u mnie na win7 64bit spisuje sie swietnie

2.nie ,przewijanie działatylko na iplex,ipla, player YT na VieraCast,Connect napisały chyba dzieci 6 letnie (chodzi o kase),dlatego nie działa przewijanie i nie wyswietla wiele filmów np VEVO,RhinoEntertainment i wiele,wiele,wiele innych.....

To żenadka !

Z drugiej strony jeszcze denerwuje mnie jeśli słucham Shoutcasta z TV to nei mam możliwośći wyłączyć plazme aby nie potrzednie brała prąd itp. Takie coś jak w PC... wyłącz monitor po 15 min. Elektronika działa. TV odtrzarza muzę ale na OFF wyświetlacz
 
Do góry