Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

gzyms

New member
Jestem z Olsztyna i od 26 kwietnia będzie u nas nadawany sygnał naziemnej DVB-T.

Dzisiaj 19.04.2011 zaczęli nadawać sygnał z Pieczewa, 8 programo, ale to ot.

Zależy mi aby telewizor był jak najmniej lustrzanym odbiciem stąd też zaintersowały mnie opinie o serii G20 i V20.

Mam podobny problem, mocno nasloneczniony pokoj, w crteku ledwo widac, zatem pewnie pozostaje led, co w Twoim przypadku dobre rozwiazanie poniewaz sa takie 37calowe. Ja potrzebuje z 50 cali. Niestety ledy sa drozsze. Skorzystalbym z prezentacj jaka proponuje kiki ale chyba szkoda mi kasy.
 

EdiEd

New member
Ja osobiście jestem mile zaskoczony postawą serii G pod względem zachowania się w jasnym pomieszczeniu. Szkoda mi nawet prądu i wyłączam tryb ECO w dzień (włączam w nocy, bo wtedy to ma sens). Dopiero kiedy promienie padają bezpośrednio na TV oglądanie staje się niemożliwe. Dodam, że w tych samych warunkach pracował CRT Philips'a i bez zaciągania zasłon oglądanie nie miało sensu. Teraz nie ma takiej koniecznej potrzeby, oczywiście dopóki słońce nie przyświeci wprost na TV (na szczęście u mnie tak się dzieje tylko przez kilka dni dwa razy w roku)
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Witam i mam takie pytanie czy g20 kupiony w Angli z literką B na końcu to jest to samo co g20e w POLSCE,chodzi o to czy wszystko tak śmiga jak w naszych tv,z tego co wiem to ponoć niema menu w języku polskim i tyle.Tunery jakie posiada,też nie problem bo będzie to śmigać na polskiej platformie cyfrowej,może N,może CP,niewiem bo piszę w czyimś imieniu.Będę wdzięczny za podpowiedż,chyba już ktoś tu pisał o g20 z Angli więc może mnie uświadomi.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
wg mnie to ten sam model.
Tyle że w Polsce możesz mieć kłopot z gwarancją.
Gwarancja to pryszcz bo i tak on tam będzie jeszcze sporo czasu ,ale był kiedyś taki problem z komputerem że ipla nie chciała sie zainstalować ,czy to problem bo to UK a iple mamy w polsce,i czy na tv to będzie,ja tego jeszcze nawet w polsce nie lukałem,nie kręci mnie to więc nie wiem.
 

OSP110233

New member
Witam i mam takie pytanie czy g20 kupiony w Angli z literką B na końcu to jest to samo co g20e w POLSCE,chodzi o to czy wszystko tak śmiga jak w naszych tv,z tego co wiem to ponoć niema menu w języku polskim i tyle.Tunery jakie posiada,też nie problem bo będzie to śmigać na polskiej platformie cyfrowej,może N,może CP,niewiem bo piszę w czyimś imieniu.Będę wdzięczny za podpowiedż,chyba już ktoś tu pisał o g20 z Angli więc może mnie uświadomi.

Wersja UK ma jeszcze wbudowany tuner satelitarny :)
 

Lambert

New member
Panowie, mam problem z moim p42g20. Korzystałem z niego jakieś 2-3 mies. i dzisiaj po włączeniu tv okazało się, że nie wyświetla żadnego obrazu. I tu nie chodzi o to, że nie łapie obrazu z hdmi, tylko najzwyczajniej w świecie tv się jakby nie włącza. Zapala się zielona lampka, ale panel pozostaje martwy.

Czy ktoś z Was miał podobne problemy z g20?
Sugerujecie reklamować?
 

sej34

Member
Panowie, mam problem z moim p42g20. Korzystałem z niego jakieś 2-3 mies. i dzisiaj po włączeniu tv okazało się, że nie wyświetla żadnego obrazu. I tu nie chodzi o to, że nie łapie obrazu z hdmi, tylko najzwyczajniej w świecie tv się jakby nie włącza. Zapala się zielona lampka, ale panel pozostaje martwy.

Czy ktoś z Was miał podobne problemy z g20?
Sugerujecie reklamować?

tylko serwis
 

Kasio

Member
Mam pytanie do posiadaczy G20 50" i tunera UPC Cisco HD z nagrywarką.Tuner UPC mam podłaczony do HDMI 1 ,do HDMI 2 mam podłaczony odtwarzacz DVD.Tuner upc mam właczony,włączam DVD, przełączam Tv na HDMI 2 i mam obraz z DVD,przełączam tv spowrotem na HDMI 1 (tuner upc) i nie mam obrazu tak jakby tv nie dostawał zadnego sygnału z tunera,pomaga czasami przelaczenie na rózne wejscia PC,Component itd a czasami nic to nie daje,może ktos zauwazyl podobną przypadłość w swoim G20 50".
 

pre

New member
^^ to problem chyba z HDCP.Mam podobnie - też na dekoderze Cisco od UPC (HD+PVR) z tym że TV 50V20. Wystepuje w rożnych kombinacjach tunerów/telewizorów/konsol/odtwarzaczy itp.
Musisz nauczyć się, które urządzenie musi byc wczesniej właczone/przełaczone w powiązaniu z TV. NIewiem czy da sie cos z tym zrobic, chyba nie.
 
Ostatnia edycja:

EdiEd

New member
^^ to problem chyba z HDCP.Mam podobnie - też na dekoderze Cisco od UPC (HD+PVR) z tym że TV 50V20. Wystepuje w rożnych kombinacjach tunerów/telewizorów/konsol/odtwarzaczy itp.
Musisz nauczyć się, które urządzenie musi byc wczesniej właczone/przełaczone w powiązaniu z TV. NIewiem czy da sie cos z tym zrobic, chyba nie.

Spokojnie da się z tym coś zrobić: zakupić kabelek iHDMI. Trochę droższy, ale problem HDCP na pewno rozwiąże.
 

slavo1974

New member
Witam, czy ktoś odpowie mi co wybrać:
P50G30E z 2011r. czy model ubiegłoroczny P50V20 ?
Różnica w cenie na dzień dzisiejszy to tylko 600 zł.
Proszę o uzasadnienie.
dzieki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdź porównanie modeli G30 i V20 i wybierz które różnice są dla Ciebie ważne:
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-pl...vs-panasonic-42v20-porownanie.html#post648482

016_P1280641.JPG


006_P1280631.JPG

Płynność pozioma

012_P1280554.JPG

Czerń sprawdzaliśmy z różnych ujęć.
 

Kasio

Member
^^ to problem chyba z HDCP.Mam podobnie - też na dekoderze Cisco od UPC (HD+PVR) z tym że TV 50V20. Wystepuje w rożnych kombinacjach tunerów/telewizorów/konsol/odtwarzaczy itp.
Musisz nauczyć się, które urządzenie musi byc wczesniej właczone/przełaczone w powiązaniu z TV. NIewiem czy da sie cos z tym zrobic, chyba nie.

Spokojnie da się z tym coś zrobić: zakupić kabelek iHDMI. Trochę droższy, ale problem HDCP na pewno rozwiąże.

no własnie w tym problem że "to problem chyba z HDCP".
z zakupem kabla iHDMI narazie poczekam,poszukam jeszcze w necie moze cos znajde.Dzieki za informacje
 

slojac

New member
Witam ,lektura tego forum skłoniła mnie do zakupu P50G20ES i oczywiście z czystym sumieniem polecam wszystkim niezdecydowanym ,powiem krótko obraz żyleta ale oczywiscie wszystko zależy od jakości sygnału hd i sd i jedne i drugie są lepsze i gorsze
Ale ogólnie mam jedno może głupie pytanie alle...
na jakie przewody i w którym miejscu założyć te 2 ferryty ,które były w komplecie aby najlepiej spełniły swoją rolę i czy w ogóle coś one wniosą ....
pozdrawiam wszystkich jacek.
 

EdiEd

New member
...na jakie przewody i w którym miejscu założyć te 2 ferryty ,które były w komplecie aby najlepiej spełniły swoją rolę i czy w ogóle coś one wniosą ....
pozdrawiam wszystkich jacek.
A dołączonej karteczki z instrukcją nie było? Była.
Ferryty są przeznaczone do skrętki od internetu. Skoro są, lepiej założyć. Oczywiście jeśli podpinamy TV do internetu.
Na owej karteczce jest dokładna instrukcja jak je założyć.
 

slojac

New member
A dołączonej karteczki z instrukcją nie było? Była.
Ferryty są przeznaczone do skrętki od internetu. Skoro są, lepiej założyć. Oczywiście jeśli podpinamy TV do internetu.
Na owej karteczce jest dokładna instrukcja jak je założyć.

Była ,była,była i wszystko jasne ,dzięki za podpowiedż ,była pomiędzy ''nie naszymi" instrukcjami
obsługi.


Jak już jestem Tu to może ktoś życzliwy odpowie mi czy g20 odtwarza tylko jakieś
specjalne karty SD czy zwykłe też ,znaczy mikro z przjściówką SD i czy muszą mieć
jakąś określoną pojemność, PYTAM bo wsadziłem jakąś ze starego aparatu SD 32mb i
jakąś mikro SD z przejściówką oczywiście SD i nie widzi tv tych kart,na kompie działają.
 

nleszek

New member
Jak już jestem Tu to może ktoś życzliwy odpowie mi czy g20 odtwarza tylko jakieś
specjalne karty SD czy zwykłe też ,znaczy mikro z przjściówką SD i czy muszą mieć
jakąś określoną pojemność, PYTAM bo wsadziłem jakąś ze starego aparatu SD 32mb i
jakąś mikro SD z przejściówką oczywiście SD i nie widzi tv tych kart,na kompie działają.

Wg listy kompatybilności (na japońskich stronach) powinno działać wszystko oprócz nowych kart SDXC. Ja używałem już kilku różnych kart SD i wszystkie działały.
 

panas50

New member
witam
Koledzy podłączam dysk 2,5" 500Gb samsunga przez USB a tv go nie widzi ,co zrobić by tv odczytywał go?
dzięki
 

EdiEd

New member
witam
Koledzy podłączam dysk 2,5" 500Gb samsunga przez USB a tv go nie widzi ,co zrobić by tv odczytywał go?
dzięki
Nie odczyta. Z tego co tutaj ludzie piszą ograniczeniem jest pojemność. Chyba 180 GB. Możesz używać dysku 500 GB, ale musisz wydzielić na nim partycję o takiej wielkości.
Oczywiście chodzi o możliwość odczytywania własnych plików z dysku sformatowanego kompem. Natomiast jeśli chcesz używać dysku do nagrań wykonywanych przez TV - sytuacja jest odwrotna. Dysk musi mieć minimalną wielkość 180 GB i zostanie on sformatowany i sparowany przez TV - żadne inne urządzenie go nie odczyta, w tym inny TV, także tego samego modelu.
 
Do góry