Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

privmw

New member
odświeżanie masz takie jak w podanym sygnale... dopiero jak właczysz IFC lub 24costam to masz wiecej :)... ale te systemy mają swoje powszechnie znane wady...
 

kwasniak74

New member
Panowie ten błąd "Mhz" to ja źle napisałem ale zastanawia mnie wartość podana 50/60 hz przy modelu 46 cali czy ona nie jest błędna bo przy 42" jest już napisane 100 hz. Proszę napiszcie jak to się ma do jakości obrazu bo zamówiłem 46" i zastanawiam się czy nie zmienić na 42". Proszę podejść do mojego pytania wyrozumiale ponieważ jestem kompletnym laikiem
 

Kilt

New member
Tak jak poprzednik ... różnica między 46G20, a 42G20 dotyczy jeno wielkości ekranu. Skoro już zamówiony, to pozostaje tylko cieszyć się z zakupu i niczym się nie przejmować ;-)
 

bqbq

New member
witam
Proszę o pomoc, naszukałem się tego sporo w instrukcji i przeszedłem przez większość z tych 165 stron o moim telewizorze.

Problem polega na tym, że każdy sygnał nadawany z Nki, PS3 czy kina po kablu HDMI ma 50hz, przynajmniej taki komunikat mam wyświetlany podczas właczania, nigdzie nie widzę ustawień aby przełączyć na te 96, a tym bardziej 600, więc jak to jest z tymi herzami?

druga sprawa jest taka, że podczas wyłączania TV muszę wyłaczać Nkę bo inaczej pojawia się komunikat na tunarze typu "problem HDCP" jest jakiś logiczny sposób pozbycia się tego poza zmienieniem gniazda z HDMI na inny?

dzięki za pomoc
 

hojlo1

New member
Bez reklam
W obydwu przypadkach masz prawidłowo.

Menu ekranowe TV pokazuje co otrzymujesz na wejściu (a otrzymujesz np. 50Hz z tunera "n").

Komunikat o HDCP też prawidłowy.
Tuner nie może się dogadać z TV (bo wyłączony) więc podaje komunikat o HDCP (z braku odpowiedzi ze strony TV).
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Jeśli ktoś ma wątpiwośći na temat różnicy pomiędzy G20 a s20 to moze te fotosy coś zmienią left side S right one G20 [ja też sądzilem że nie ma kolosalnej :oops:] obj.phpi.jpg (282.8 KB)
obj.phpi (1).jpg (231.8 KB)
obj.phpi (2).jpg (282.3 KB)
 
Ostatnia edycja:

jha

Member
po tych zdjęciach lewa strona moim zdaniem wypada lepiej, nie pomyliłeś się ??

w takim razie mam coś ze wzrokiem, bo dla mnie prawa jest o wiele lepsza (cokolwiek by to nie znaczyło :) ) widziałem s20 i g20 obok siebie, przy tych samych ustawieniach i g20 wypada o wiele lepiej, ale...każdy widzi jak widzi.

dla pytających o tryb "hotelowy" w tv:


trzymamy w z boku pazmy "-/V" i 3 x naciskamy tv/av pilotem.

wygląda tak

Hotel Mode OFF
Initial INPUT COMPONENT
Initial POS OFF
Initial VOL LEVEL 0
Max VOL LEVEL 63
Button Lock OFF
Remote Lock OFF

UWAGA teraz ustawiamy

Hotel Mode ON
i np.:Initial INPUT HDMI1

reszta nie ruszac!
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Czy tylko ja widzę że aparat uchwycił różne poziomy jasności?

Po lewej obraz mniej czarny, ale za to detali więcej widać niż na tym po prawej.

Trzeba by identycznie ustawić. ;)
 

Dig Dug

New member
Kaukaz super zdjęcia. Chodzi mi głównie o porównanie filtrów, które fajnie widać zwłaszcza na 1 zdjęciu.

Dla mnie obraz na prawym telewizorze jest lepszy. Ciemniejszy, bardziej kontrastowy. Twarz tego gościa jest bardziej kolorowa, marynarka ma wyraźniejszy wzór.
Na S-ce obraz też jest spoko, ale ten filtr.

Kaukaz - masz może zdjęcia w dzień jak odbija się okno, lampa itp. Prawie 800 zł różnicy w cenie. Hmm :/
 

milun28

New member
Witam

Jakis czas temu ktoś zapytał na forum o taką sprawę cytuje:

1. Po podlaczeniu laptopa po HDMI dookola ekranu (1920x1080) mam po lewej i prawej stronie (ok 2cm) oraz na gorze i dole (okolo 1cm) czarne ramki. Po wlaczeniu overscanu zmiejszaja sie o polowe. Jak osiagnac by obraz byl na 100% powierzchni panelu ?

Czy ktoś przerabiał ten temat i znalazl rozwiazanie :?:

Bede wdzieczny za informacje

Pozdrawiam
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nie ma sensu porównywać tych tv w jasny dzien tak jak na foto, widać duże refleksy na S20 i przez to czarny staje sie szary. Nie do dzis wiadomo że S20 nie bardzo nadaje sie do oglądania w jasnych pomieszczeniach.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Nie ma sensu porównywać tych tv w jasny dzien tak jak na foto, widać duże refleksy na S20 i przez to czarny staje sie szary. Nie do dzis wiadomo że S20 nie bardzo nadaje sie do oglądania w jasnych pomieszczeniach.

Cactus ja nie zmuszam nikogo do wystawiania oceny tv na podstawie photosów nie ma to jak stanąc eye an eye przed szkiełkiem ale wrzuty nie zabiją nikomu zdania o TV tym bardziej że to nie moje ;)
obj.phpi 10.jpg (279.2 KB)
obj.phpi6.jpg (287.8 KB)
ostanie fota stary znajomy v10 i Philipek lcd:lol:
obj.phpi lo.jpg (241.7 KB)

obj.phpij.jpg (63.3 KB)
 
Ostatnia edycja:

Dig Dug

New member
cactusek - kwestia czy się nadaje czy nie to jedno. Druga sprawa, że jest ok 800 zł tanszy od G20, a poza minimalnie gorszą czernia, THX i właśnie powłoką antyrefleksyjną masz to samo. Pytanie jest czy refleksy i czern są dla kogoś akceptowalne, czy też nie i jest gotowy dopłacic 800 zł. Ja zastanawiałem się czy refleksy na S20 są takie same jak na starym X10 - nikt mi nie odpowiedział. Bo jeśli tak, to muszę się zastanowić nad zakupem, ponieważ w X10 refleksy były akceptowalne w stosunku do ceny. A teraz S20 chodzi za niewiele ponad 2200 zł co jest spoko ceną.

kaukaz - wklej więcej jak masz :)
 

JackS.

New member
Bez reklam
Cactus ja nie zmuszam nikogo do wystawiania oceny tv na podstawie photosów nie ma to jak stanąc eye an eye przed szkiełkiem ale wrzuty nie zabiją nikomu zdania o TV tym bardziej że to nie moje ;)
Jak były podłączone te telewizory? Po componencie, czy przez splitter HDMI?
Na którym obraz był szybciej, a na który szedł z opóźnieniem? Pytam bo na tym zdjęciu wyraźnie widać, że spiker ma gdzie indziej wzrok na jednym, gdzie indziej na drugim TV.
 
Do góry