Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

don111

Banned
może się coś da wykombinować...
ja u siebie zmodyfikowałem meble (połączenie półek z jednej strony nad wnęką na tv) i mi wszedł 46' :D
bo normalnie mogłem wstawić max 37'
 

tacim

New member
first: prosze po polskiemu ...

second: nie znam dobrego MKV ktory by sie miescil na penie 1GB ... 1 odcinek serialu 40minutowy, w 720p ma zazwyczaj 1,1 GB, co przy zawyzaniu pojemnosci nosnikow przez producentow, uniemozliwia zmieszczenie na takim penie chocby jednego takiego odcinka ...

pelnometrazowy film HD o objetosci 1GB to marzenie ...
hm no wyszło troszke dziwnie potok myśli był za duży co do MKV masz rację :oops: w zasadzie po to się ma HD co by na nim jechać a nie divixy upychać w jakości powiedzmy średniej czasami .
 

punish

New member
To bierz największy który wejdzie Ci do wnęki
ale musisz pamiętać o cyrkulacji powietrza
zamówiłem 46"
mam nadzieje ze po 3 cm luzu z boków i z góry wystarczy.
dziekuje z utwierdzenie mnie w wyborze.
ps. trzeba sie jakoś specjalnie obchodzić ze szkiełkiem w pierwszych dniach użytkowania?
pozd.
 

Prezes59

New member
zamówiłem 46"
mam nadzieje ze po 3 cm luzu z boków i z góry wystarczy.
dziekuje z utwierdzenie mnie w wyborze.
ps. trzeba sie jakoś specjalnie obchodzić ze szkiełkiem w pierwszych dniach użytkowania?
pozd.
A czy ktos może podpowiedziec gdzie można kupic model 46" lub 50" G20 ES (srebrny)???Pozdro
 

Panassos

New member
Witam! To mój pierwszy post na tym forum. Już za kilka dni dojdzie do mnie moja pierwsza plazma 42g20e i jestem tym trochę podekscytowany. Nigdy nie myślałem że będzie mnie stać na takie cudo.Każdy wie ile kosztowały z 10 lat temu! Co ciekawe ten model jest chyba obecnie jednym z najlepiej kupowanych modeli plazm. Na allegro w ciągu tygodnia z 8 osób kupiło akurat ten model panasonica! To o czymś świadczy. Jak dojdzie do mnie panas to podzielę się moimi spostrzeżeniami z jego użytkowania. Dodam że głównie zamierzam używać go do bluray i dvd, takie małe kino w domu.:cool:
 
Ostatnia edycja:

artin321

New member
Witam wszystkich

Uruchamiam Media serwer na TX-P42G20 poprzez LAN z kompa na którym jest zainstalowany Wild Media Server (pośrednikiem jest router Linksysa), wszystko chodzi ładnie oprócz :

- nie mogę skonfigurować MKV (obchodzę to konwertując do m2ts), wiem że ktoś wcześniej radził
aby wykasować mkv z listy w WMS ale to nie pomogło

- obraz na 1080p zacina się co chwile, ale tylko duże pliki czyli np cały film (trailery o wielkosci pliku do 200MB chodzą ładnie), nie wiem czy to jest problem z wydajnością kompa czy sieci czy to problem WMS

Czy ktoś może się podzielić opinią na ten temat ?
 

hoodlum

New member
Panasonic Viera TX-P42G20B 42in Plasma TV Review - TV Reviews - TrustedReviews
kolejny pozytywny test Panasa na brytyjskiej stronie TR. Dobre oceny za obraz i dżwiek.Musze sie zgodzić z recenzentem, ze design jest nieciekawy i smutny,dlatego taka niska ocena za wygląd.G 10 była duzo ładniejsza. Moze wersja silver lepiej wygląda na żywca... Na szczescie wersja v20 to juz inna bajka-wyglad petarda przynajmniej na zdj. Na nią chyba zapoluje po wakacjach:p
 

MCKorczas

New member
Witam wszystkich

Uruchamiam Media serwer na TX-P42G20 poprzez LAN z kompa na którym jest zainstalowany Wild Media Server (pośrednikiem jest router Linksysa), wszystko chodzi ładnie oprócz :

- nie mogę skonfigurować MKV (obchodzę to konwertując do m2ts), wiem że ktoś wcześniej radził
aby wykasować mkv z listy w WMS ale to nie pomogło

- obraz na 1080p zacina się co chwile, ale tylko duże pliki czyli np cały film (trailery o wielkosci pliku do 200MB chodzą ładnie), nie wiem czy to jest problem z wydajnością kompa czy sieci czy to problem WMS

Czy ktoś może się podzielić opinią na ten temat ?

Też mam ten problem. Według mnie to wina słabego kompa, ponieważ program konwertuje na bieżąco. Wystarczy spojrzeć na wykres zużycia procesora (zazwyczaj przy mkv 1080p 85-100% CPU)
 

tomeklena

New member
Też mam ten problem. Według mnie to wina słabego kompa, ponieważ program konwertuje na bieżąco. Wystarczy spojrzeć na wykres zużycia procesora (zazwyczaj przy mkv 1080p 85-100% CPU)

Panowie spróbujcie darmowego :) PS3 Media Servera - mam model 46G15E i wszystko działa jak należy -linksys i dosyć mocny laptop - nic się nie zacina.


pozdrawiam
 

tomeklena

New member
zamówiłem 46"
mam nadzieje ze po 3 cm luzu z boków i z góry wystarczy.
dziekuje z utwierdzenie mnie w wyborze.
ps. trzeba sie jakoś specjalnie obchodzić ze szkiełkiem w pierwszych dniach użytkowania?
pozd.

Kolego mam model 46G15E we wnęce po bokach mam 3 cm luzu , ale za to z dołu i z góry dość spory zapas jakiś 13 cm z dołu i bardzo dużo z góry, Taką miałem wnękę i też pchałem jak największy rozmiar. Telewizor jest "przytulony " do ściany na specjalnym 3 cm uchwycie. Wszystko działa ok. Producent zaleca po 10 cm luzu z każdej strony. Ja myślę, że najważniejszy jest dół i góra. TV pobiera powietrze dołem i oddaje górą przez wentylatory.

PS. Oglądam z 3,5 do 4 m. Kanały HD uwielbiam oglądać z około 2,5-3m :) (F1 na polsacie rewelacja !!).
Kanały przyrodnicze - scenka opada :),

Dziś po 6 miesiącach oglądania mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić , że 50" z 3 m to nie przesada - oczywiście jeśli chodzi o plazmę (nie mam porównania jak to wygląda z LCD).
Oglądam głównie wieczorem.

Pozdrawiam
 

KrzysiekXX

New member
Moje 46G20 naprawdę daję rade, nie żałuję zakupu ani trochę, ale zmartwiło mnie dzisiaj coś po włączeniu TV, a mianowicie,
wczoraj pograłem na trybie dynamicznym ok 5h w Battlefield'a i niestety wypaliła mi się w dolnym prawym rogu ilość amunicji :).
Jest szansa, że to się wyrówna i ile potrzeba na to czasu? Od rana puszczam plansze do wygrzewania - może coś pomoże :).
 

airon

New member
Moje 46G20 naprawdę daję rade, nie żałuję zakupu ani trochę, ale zmartwiło mnie dzisiaj coś po włączeniu TV, a mianowicie,
wczoraj pograłem na trybie dynamicznym ok 5h w Battlefield'a i niestety wypaliła mi się w dolnym prawym rogu ilość amunicji :).
Jest szansa, że to się wyrówna i ile potrzeba na to czasu? Od rana puszczam plansze do wygrzewania - może coś pomoże :).

Plazma pioneer repair. Kilka godzin i nie będzie śladu :). Możesz również zostawić to w spokoju i powinno samo zniknąć ale będzie to dłuższy okres czasu.
 

MCKorczas

New member
Witam. Użytkuje plazmę TX-P50G20E od miesiąca, chciałbym podzielić się z wami opinią, może komuś to pomoże w dokonaniu właściwego wyboru. Telewizor wykonany jest na naprawdę wysokim poziomie. Obudowa o odcieniu lekko granatowym wygląda elegancko i solidnie, minusem natomiast jest to, iż łatwo się rysuje. Jedno przetarcie szmatką i już powstają mikro rysy. Telewizor bez wątpienia powinien znajdować się w pomieszczeniu stosunkowo ciemnym. Powłoka antyrefleksyjna istnieje, ale mimo to refleksy są dosyć wyraźne (plazmy tak mają i już). Przejdźmy do tego co najistotniejsze czyli obrazu. Tutaj Panasonic się postarał. Obraz SD jest naprawdę dobry. Zarysy są ostre i szczegółowe. Paleta odcieni jest ogromna. Całkiem nieźle działa rownież automatyczne ustawianie proporcji ekranu. Odnośnie trybów wyświetlania obrazu są bardzo dobrze ustawione nie licząc trybu dynamicznego, osobiście używam THX, który według mnie zapewnia znakomite odwzorowanie kolorów. Czerń jest na wysokim poziomie. Na pewno nie znajdziemy tutaj poziomu KURO (to i tak nie ta klasa cenowa), ale i tak możemy odnieść wrażenie głębi obrazu. Obraz HD powala na kolana. Szczegółowość obrazu jest ogromna, a kolory naturalne i głębokie. Podpinałem PC poprzez HDMI i muszę powiedzieć że efekt jest naprawdę znakomity. Zjawiska GreenGhost nie zauważyłem. Co do powidoków muszę powiedzieć, że ich uświadczyłem, ale dopiero po graniu w Grida przez około 3h. Pozostały zarysy HUD'a, ale znikły po około 30 minutach. Na uwagę zasługuje również system Viera Cast. Serwis działa poprawnie i szybko. Obsługa jest bardzo prosta. Brakuje tylko możliwości wyboru rozdzielczości filmików w zależności od szybkości łacza. Porty USB, a jest ich dwa działają sprawnie, ale osobiście nie udało mi się uruchomić filmów avi hd 1080p. Dźwięk z panasa jest bardzo dobry i wyrazisty. Ponieważ nic nie jest doskonałe czas na minusy. Jednym nich jest czerń w dzień. Jeżeli ktoś poszukuje TV głównie do oglądania w dzień i wymaga wysokiego poziomu czerni to nie polecam (ale można zamontować rolety :razz:). Drugi minus to bez wątpienia bzyczenie elektroniki. Może jestem na tym punkcie wyczulony, ale jest ono słyszalne. Mam nadzieje, że moja opinia będzie przydatna. Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania służę pomocą na Private. Pozdrawiam i idę cieszyć się doskonałym obrazem. :mrgreen:
 
Do góry