Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

slimak

New member
Bez reklam
jak to możliwe, że panasonicowi nie chce się zrobić obsługi formatu, w którym są nagrywane filmy na ich aparatach, które jeszcze na początku zeszłego roku były najlepszymi modelami z rodziny tz lumixów (seria tz4/tz5)?

tz4/tz5 = 2008 = mov :-(

tz6 = 2009 = mov :-(
tz7 = 2009 = avchd

tz8/tz10 = 2010 = avchd
 
Ostatnia edycja:

miniuwojt

New member
witam,
jestem użytkownikiem tej plazmy od około tygodnia i mam pytanie :
A więc, mam w domu zewnetrzny dysk twardy WD my passport 070a i chciałem przetestować funkcje nagrywania, no ale tu zaczeły sie schody:/ podpiołem dysk , zapisałem go do tv , sformatowałem , wszystko jak w instrukcji , i wszystko zakonczyło sie z powodzeniem , w ustawieniach jest wszystko tez tak jak w instrukcji ustawione, no ale gdy przychodzi co do czego i klikam przycisk rec , to wyskakuje bład żebym sprawdzil ustawienia :/ ktoś miał moze podobny problem , lub wie jak go rozwiazac ? :)
 

JackS.

New member
Bez reklam
witam,
jestem użytkownikiem tej plazmy od około tygodnia i mam pytanie :
A więc, mam w domu zewnetrzny dysk twardy WD my passport 070a i chciałem przetestować funkcje nagrywania, no ale tu zaczeły sie schody:/ podpiołem dysk , zapisałem go do tv , sformatowałem , wszystko jak w instrukcji , i wszystko zakonczyło sie z powodzeniem , w ustawieniach jest wszystko tez tak jak w instrukcji ustawione, no ale gdy przychodzi co do czego i klikam przycisk rec , to wyskakuje bład żebym sprawdzil ustawienia :/ ktoś miał moze podobny problem , lub wie jak go rozwiazac ? :)
A co próbujesz nagrywać?
W przypadku modeli G20 nagrywanie działa tylko dla programów odbieranych z DVB-T. :-(
Sugestie Kikiego, że zrobiono w tym modelu coś w sprawie nagrywania ze źródeł z ochroną HDCP, rozmijają się z prawdą. Z HDMI G20 nie nagrywa, niezależnie od tego czy materiał jest chroniony HDCP, czy nie.
 
Ostatnia edycja:

miniuwojt

New member
Dziękuje za odp. No ale ja myslalem ze mógłbym sobie poprostu z cyfrowego polstatu dekodera nagrywać ^^ no się w sumie zastanawiałem za jakiej zasadzie miało by to działać :) no ale przeczyatlem sobie ze nagrywanie na dysk to si ucieszylem :) no ale wyszło jak zawsze :/ kurcze przez ta głupia politykę Polsatu to mnie już coś trafia ... Chciałem sobie wziascwiekszy abonameent , pakiet hd itd. I przy okazji dekodera hd z twardym dyskiem ... Ale mówili mi przez tel ze taki dekoder mogą tylko nowi klienci i z ja mogę tylko dostać dekoder hd ale bez dysku ... A żeby o trzymać ten z dyskiem to bym musiał 3 miesięczne wypowiedzenie i nowa umowę podpisać żeby tamten dostać .....
 

robiegan

New member
Czy ma ktoś już G20 z tunerem SAT. Jak to działa i czy odbiera również kanały HD? Czy z tego tunera można będzie nagrywać na dysk zewnętrzny(USB)?
 

poor_lame

New member
Witam,

mam pytanie podobne jak robiegan, czy model P42G20B (przeznaczony na rynek w UK), to odpowiednik modelu P42GW20?

G20B daje mozliwosc odbioru kanalow nadawanych w ramach projektu freesat, jest wiec wyposazony w tuner satelitarny, ale czy jest on tak samo funkcjonalny jak w modelu GW20? Chodzi mi o to, czy bede mogl na nim ogladac inne pakiety, czy jestem skazany na ten denny zestaw kanalow sygnowany przez BBC.

Update:
Czy model P42G20B bedzie poprawnie dzialac na terenie Polski?
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Witam,

mam pytanie podobne jak robiegan, czy model P42G20B (przeznaczony na rynek w UK), to odpowiednik modelu P42GW20?

G20B daje mozliwosc odbioru kanalow nadawanych w ramach projektu freesat, jest wiec wyposazony w tuner satelitarny, ale czy jest on tak samo funkcjonalny jak w modelu GW20? Chodzi mi o to, czy bede mogl na nim ogladac inne pakiety, czy jestem skazany na ten denny zestaw kanalow sygnowany przez BBC.

Update:
Czy model P42G20B bedzie poprawnie dzialac na terenie Polski?

GW20 to najlepiej wyposażona wersja. Ma tunery: analogowy, kablowy (DVB-C), cyfrowy naziemny (DVB-T) i satelitarny (DVB-S/S2) z obsługą DiSEqC. Jest to wersja przeznaczona na rynki: niemiecki, czeski, francuski i włoski.

Wersja G20B nie ani tunera analogowego, ani kablowego (DVB-C). Ma cyfrowy naziemny (DVB-T/T2) i satelitarny (DVB-S/S2) ale bez obsługi DiSEqC.
 
Ostatnia edycja:

poor_lame

New member
JackS., dziekuje za rzeczowa odpowiedz :smile:

Czy ktos z forumowiczow bylby na tyle uprzejmy i podal wymiary kartonu oraz przyblizona wage brutto (zapakowany tv)? Musze sprowadzic GW20 do kraju, w ktorym mieszkam, firmy kurierski pytaja o gabaryty i wage, pomozcie prosze.
 

robiegan

New member
Czy jak kupię sobie model GW20 to w Polsce będzie działał prawidłowo. Mam Canal+, i teraz czy jest tam możliwość włożenia karty Cyfry i czy będzie to działało tak jak w zewnętrznym dekoderze? czyli czy kabel mogę podłączyć bezpośrednio do telewizora i pozbyć się zewnętrznego dekodera? Będę wdzięczny za info.
 

JackS.

New member
Bez reklam
JackS., dziekuje za rzeczowa odpowiedz :smile:

Czy ktos z forumowiczow bylby na tyle uprzejmy i podal wymiary kartonu oraz przyblizona wage brutto (zapakowany tv)? Musze sprowadzic GW20 do kraju, w ktorym mieszkam, firmy kurierski pytaja o gabaryty i wage, pomozcie prosze.

42" - 115 cm x 76 cm x 28 cm, 28 kg.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Czy jak kupię sobie model GW20 to w Polsce będzie działał prawidłowo. Mam Canal+, i teraz czy jest tam możliwość włożenia karty Cyfry i czy będzie to działało tak jak w zewnętrznym dekoderze? czyli czy kabel mogę podłączyć bezpośrednio do telewizora i pozbyć się zewnętrznego dekodera? Będę wdzięczny za info.
Sama karta,nic nie da , musisz jeszcze zaopatrzyć sie w specjalny moduł dekodujący w systemie seca;)
 

elcede

New member
A ja mam kolejne pytanie: sprawdzal ktos modul wifi inny niz ten panaasonica? ja sprawdzalem ten od liveboxa ale nie dziala, ale moze sa jakies ktore by zadzialaly?

I nadal nie doczekalem sie czy jak na duzym dysku utworze partycje fat32 to czy tv bedzie mi z niej odtawrzal filmy? Teraz nie bardzo sam moge to sprawdzic bo duzo danych musialbym zarchiwizowac troche duzo dancyh.
 

robiegan

New member
Ile kosztuje taki moduł dekodujący? Czy wystarczy najtańszy dekodujący w systemie seca? Na co zwrócić uwagę przy wyborze tak żeby wszystko działało bez zarzutów w GW 20.
 
Do góry