panasonic sc pt 850 vs LG HT 552 TH

mgdz

New member
zdecydowalem sie na plastiki ale ktory? to wszystko ma wspolpracowac z plazma samsunga ps 42 c91h i nie wiem ktory wybrac oba maja wejscie optyczne i hd mi , usb prosze o wasze opinie .
 

kemir71

New member
Mogę się wypowiedzieć jedynie na temat LG HT552TH bo takie posiadam.
DVD mam podłączone kablem HDMI z LCD TV LG 32LC52 oraz z tunerem CP przez eurozłącze i kabel optyczny.

Ogólne parametry myślę że są znane więc nie będę o nich pisał.
Jeżeli chodzi o użytkowanie to:
1. Obsługa płyt DVD bez problemów
2. Obsługa DivX - bez problemów - jedyny minus brak zmiany tła napisów i wysokości ich wyświetlania na ekranie. Wielkość czcionki czytelna.
3. Obsługa DivX HD - tylko rozdzielczość 720x480. Przy wyższych pokazuje że format nie obsługiwany. (Filmy sam converterowałem za pomocą WinAvi converter 8.1 - może przy użyciu innych programów będzie inaczej)
4. Współpraca przez złącze HDMI z TV bez problemów dźwięk i obraz. Kabel HDMI ogranicza przełączanie miedzy wielkością obrazu tylko do dwóch opcji 4:3 i 16:9. Szkoda bo czasami przydaje się powiększanie obrazu za pomocą opcji pełny czy zoom dostępnych w TV - choć z drugiej strony traci się wtedy na jakości obrazu.
5. Obsługa USB bez problemów. Szkoda że nie obsługuje partycji NTSF. Posiadam dysk 100GB 2,5" który dobrze współpracuje z DVD. Wszystko jest odtwarzane bez problemowo. Dodatkowo podoba mi się funkcja przewijania filmów z HDD w 5-stopniowej skali dostępnej w DVD.
6. Dźwięk z tunera cyfrowego CP przez złącze optyczne - bez problemów. Jak narazie to tylko TVN nadaje czasami 5.1 ale inne stacje też czysto odbiera.
7. Radio z wbudowanym RDS - typowe
8. Zestaw głośnikowy - typowa całkiem niezła jakość jak na plastiki. Możliwość ustawienia każdego głośnika z osobna

Plusy:
1. wejście HDMI,
2. 4x aux w tym optyczne ukryte pod 1 przyciskiem
3. obsługa dysków przez USB
4. Obsługa DivX
5. Obsługa podstawowych funkcji TV i DVD z 1 pilota (posiadam TV i DVD firmy LG)
6. Możliwość ustawienia siły głosu każdego głośnika z osobna. Zakres nie duży lecz wystarczający do wzmocnienia np basów

Minusy:
1. Brak zegara w stanie czuwania.
2. Brak zmiany tła i wysokości wyświetlania napisów przy odtwarzaniu DivXów
Brak
3. Brak obsługi partycji NTSF
4. Jakość muzyki np. mp3 jest słaba - ale to chyba norma bo mam już 3 kino domowe i na każdym było tak samo

Ogólnie jestem zadowolony z tego kina domowego. Jakość dźwięku i odtwarzanych filmów DVD jest naprawdę imponująca.
Jak coś jeszcze wybadam to napiszę, no chyba ze interesują kogoś konkretne rzeczy to piszcie - na pewno sprawdzę, przetestuje i napisze.
 

penio

New member
Pytanie do kemir71:

Czy odtwaracz DVD z zestawu HT552TH porafi skalować obraz DVD do rozdzielczości 720p lub 1080p jak niektóre inne odtwarzacze?
 

kemir71

New member
Tak - potrafi.
Chodzą wszystkie zakresy 576, 720 i 1080 zarówno dla filmów DVD jak i Divix (przynajmniej dla tych co sprawdzałem lub ogladalem)
 

penio

New member
kemir71 napisał:
Tak - potrafi.
Chodzą wszystkie zakresy 576, 720 i 1080 zarówno dla filmów DVD jak i Divix (przynajmniej dla tych co sprawdzałem lub ogladalem)
Dziękuję za szybką odpowiedź, bo w instrukcjii nic nie piszą na ten temat.
Teraz już jestem 100% pewny wyboru LG HT552TH. Będzie ładnie współgrał z telewizorem LG 42PC35. Nie jestem adiofilem, więc na pewno nie rozczaruję się tym zestawem. Dzisiaj położyłem kable do głośników/ukryłem je pod listwą/. Wszystko będzie cacy :mrgreen:
 

kasia0503

New member
problem

Witam
mam nadziej ze ktosjeszcze zaglata na te forum, ponieważ mam problem :(
posiadam kino domowe lg ht552 th mam je od dawna ale było uzywane 2 razy nio moze 3 zeby nie skłamac dawno temu. Teraz chciałm skorzyctać zigeale nie moge odtworzyć plików z usb:(
co może byc tego przyczyna???
To znaczy jak podłanczam pod port usb to fotki mi wyswietla , natomiast jak chcem obejrzec jakiś film to juz niestetynie moge togo zrbić :(
prosze o pomoć ,moe ktos miał podobny problem /????
Pozdrawiam i czekam :)
 
Do góry