Panasonic, Samsung, LG - same problemy?

conrdd

New member
Plazma 50" budżetowa:

Najpierw chciałem Panasonic X10Y ale ma problemy z czernią po kilku miesiącach
Potem X20E ale dziwna rozdzielczość, słaba powłoka antyrefleksyjna plus gorsza czerń. Poza tym HDReady a za dwa-trzy lata BD zajmie miejsce DVD jak DVD wykosiła VHS.

Samsungi: B550 - brzęczy oraz miga w 50Hz. B551 tak samo. Kupuję na odległość więc nie sprawdzę. Niby roczniki wyprodukowane w 2010r. nie migają ale żaden sklep internetowy nie gwarantuje że dostarczy 2010. Plus ze FullHD

LG: model LG 50" 50PS3000. Jak na razie doczytałem jedynie o słabym skalowaniu sygnału SD i lustrze na ekranie - słabej powłoce antyrefleksyjnej. Poza tym właściciele Panasoniców i Samsungów uważają iż LG robi najsłabsze plazmy.

Czyli - po 5 dniach nauki o współczesnych telewizorach ból głowy jedynie. Trza było lepiej iść do MM i brać na oko.
 

fireman82

New member
Dla niezdecydowanych to tekst !

Po co ty się w ogóle zastanawiasz, nie znajdziesz teveja takiego który by podpasił i miał wszystko naj. zawsze coś tam jednak jest nie tak... Jak plazma to mogę ci doradzić jedynie X20E oczywiście Panas. miałem możliwość porównać w sklepie obok sama i LG i powiem ci, nie wiem kto to wymyślił z tymi czerniami ale miał najlepszą Panas! powłoka antyrefleksyjna jest, "błyszczał" podobnie jak inne, no ale pobór prądu powalił inne marki od razu... średnie 110 W, maksymalne 215W to mistrzostwo! Samsungi i LG-ki trzeba karmić obficiej... Powodzenia i dobra jak nie najlepsza rada dla kupującego: Idź popatrz, jeśli się spodoba obraz, bierz! W domu i tak nie masz trzech czy czterech tevejów obok siebie żeby porównywać, tylko ten co wybierzesz... i czy to będzie Samsung czy LG czy Panasonic, to napiszesz że nie żałujesz i kupiłeś w deche TV... Siemka:bober:
 

dzidek12

New member
Plazma 50" budżetowa:
Samsungi: B550 - brzęczy oraz miga w 50Hz. B551 tak samo. Kupuję na odległość więc nie sprawdzę. Niby roczniki wyprodukowane w 2010r. nie migają ale żaden sklep internetowy nie gwarantuje że dostarczy 2010.
Sam jestem na etapie wybierania TV!!!
Gdyby nie ograniczenia gabarytowe bym brał właśnie b551, bo:
1. super cena - wg ceneo ~3000
2. świetny skaler SD - widziałem podłączony do tunera cyfrowego polsatu przez hdmi,
3. żywe kolory,
4. możliwość "podrasowania" do b650,
5. świetny, delikatny obraz w HD.

Czytając inne wątki i fora, problem "migotania" nie wynika z samego rocznika a ustawień TV. Nowsze (2010) IMHO mają po prostu wgrane nowszy firmware, który do 2009 trzeba wgrać samemu.
Oglądałem wszystkie (no prawie) możliwe TV - jeżeli mogę radzić to bierz b550/551.
Wg mnie rewelacja!!!!
 
Do góry