Panasonic PY85

maju

New member
Th-42pz85u, Th-42pz85e, Th-42pz85ea

Pytanie jakie to "PZ" bo tego co zauważyłem 42PZ85 a 42PZ85 nierówna i ważne są literki na końcu bo jak podają strony Panasonica różnią się one parametrami a w zasadzie wychwyciłem jeden parametr tj gradacja kolorów TH-42PZ85U jak podaje producent na panasonicCOM posiada ekwiwalent 4096. Natomiast TH-42PZ85EA na czeskiej stronie panasonica panasonicCZ podają, że ma 5120 jak z różnicami innych parametrów czy funkcji nie wiem trza by dokładnie popatrzeć!

Fakt faktem różnic w parametrach pomiędzy Th-42pz85ea a Th-42py85 sie ni dopatrzyłem a ten ostatni widać na na asz rynek głównie kierowany jest, czyżby zatem ktoś z nas biednych Polaków znowu zdzierał! A może jednak są jakieś róznice??
Znajdź różnice :wink:
 

fagus

New member
Sorry, ale szukasz dziury w całym

Jak TV-ik jak gra, każdy widzi (kto się pofatygował, aby zobaczyć). Nie można wykluczyć, że masz tak sokoli wzrok że dostrzeżesz różnicę pomiędzy jakością barw pomiędzy ekranem rozprowadzanym w stanach i kiepską imitacją wciskaną przygłupawym konsumentom Wspólnoty Europejskiej. W Totka też podobno można wygrać...
Moja rada - odpuść sobie z teorią spiskową. Obejrzyj i jeśli pasuje kup, nie oglądając się na wskaźnikologię. A później się ciesz z tego co widzisz.
Jeśli rajcują cię cyferki - zacznij od studiowania katalogów firmowych. I kup to, co ma najbardziej wybajerzone wskaźniki (polecam skoncentrować się na tzw. kontraście dynamicznym - będzie czym zaimponować gościom). I już nigdy nie próbuj się upewniać na niezależnych forach, że dobrze zrobiłeś. Bo przeżyjesz zawód, który ci spapra cała przyjemność.
Twój wybór.
 

adamwwa

New member
czy ktoś testował może w PZ85 karty CI dekodujące Mpeg4? Bo na polskim rynku są obecnie chyba 2-3 modele, ale nie mogę znaleźć info czy działa z PZ85.
 

stapoz

New member
Te literki na końcu oznaczają głównie rodzaj wtyczki (różne w różnych krajach) i nie mają nic wspólnego z parametrami TV.
 

OLRO

New member
fagus napisał:
Jeśli rajcują cię cyferki - zacznij od studiowania katalogów firmowych. I kup to, co ma najbardziej wybajerzone wskaźniki (polecam skoncentrować się na tzw. kontraście dynamicznym - będzie czym zaimponować gościom).

Przychylam się do tej sarkastycznej wypowiedzi.

Po co komu ta pogoń za kontastem dynamicznym, podczas gdy jego wyłącznie niewiele zmienia w jakości obrazu, po co technologia 100 Hz (podwajania klatek obrazu) przy małych ekranach, jeśli jej włączenie często pogarsza jakość obrazu? Chyba po to, żeby nie odpaść w pogoni za klientem i zedrzeć z tych klientów trochę więcej kasy...

Piszę oczywiście bardziej w kontekście LCD, niż plazmy, ale w każdym przypadku bardziej powinny się liczyć subiektywne odczucia i potrzeby niż niewielkie różnice w cyferkach
;)
 
Ostatnia edycja:

Joku

New member
42py85p

Ja również niezwracam uwagi na cyferki.
Kupiłem 42py85, podłączyłem i jestem bardzo mile zaskoczony jakością obrazu z tej plazmy, dla mnie jest bardzo dobrze na sygnale SD, rewelacyjnie na DVD a na Blu-ray się zobaczy w przyszłości, narazie się zastanawiam czy kupić BD55 czy poczekać aż ceny troszke spadną.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony:), dałem 4000zł w sklepie internetowym w Łodzi.
pozdrawiam szanownych kolegów
 

bemx2k

New member
Stoje przed zakupem mojej pierwszej w zyciu Plazmy ;)
obecnie jestem jeszcze w trakcie wyszukiwania tego najlepszego modelu
w przedziale cenowym do 900£ Full HD z przekatna ekranu 42'' .

Czy moj obecny typ : Panasonic TH-42PZ85 posiada w ogole
jakiegos konkurenta w swojej klasie cenowej ???



Czy prawda jest ze ta plasma po podlaczeniu PC
poprzez gniazdo VGA ( D-Sub ) potrafi przyjac maxymalnie 1280x1024 ?? i czy w ogole po HDMI poleci z Peceta Full HD ??
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
Czy prawda jest ze ta plasma po podlaczeniu PC

Czy prawda jest ze ta plasma po podlaczeniu PC
poprzez gniazdo VGA ( D-Sub ) potrafi przyjac maxymalnie 1280x1024 ?? i czy w ogole po HDMI poleci z Peceta Full HD ??18-02-2009 16:42


Maksymalnie moze przyjąć 1366 X 768 , po D-sub, a jeśli chodzi o druga cześć pytania to po hdmi pc jest traktowane jak blu-ray wiec dlaczego nie ma byc full HD ?
 

seta21

New member
Problem z tv zakupionym z ekspozycji

Na początku witam wszystkich - to mój I post tutaj :)
5 dni temu stałem się właścicielem Panasonica th42py85. Dopiero teraz - po przestudiowaniu forum - uświadomiłem sobie, że popełniłem (chyba?) kardynalny błąd - otóż TV kupiłem z ekspozycji. Sprawdziłem w menu serwisowym, że T grał w sklepie 380 h. Grał pwnie na najbardziej "sklepowych" ustawieniach - na ustawieniu "dynamicznym" obrazu. A więc - nie był "docierany". No i teraz mam dylemat - bo TV gra ładnie, nie ma pikseli martwych, nie ma żadnych opisywanych tu wad, czy zakłóceń. ALE jednak nie został potraktowany jak trzeba.
Co radziecie - wymienić go? Pewnie oleją mnie, gdy im udowodnię, ile grał w sklepie. Cena była promocyjna, ale "nie dla tych z wystawki", tylko dla wszystkich TV w tym sklepie danego dnia.
Z innej (?) beczki - mam w domu również Samsunga A786 i powiem szczerze, że ten LCD bije Panasa na glowę jeśli chodzi o jasność obrazu oraz ... czerń. W Panasie obraz jest jakby pastelowy, stonowany, a czerń jest de facto szara. Czy to może wina tego wspomnianego braku dotarcia?
Co do wiatraczków - ja je słyszę bardzo wyraźnie. Poszum przez nie generowany odpowiada dźwiękowi nadmuchu z ogrzewania kominkowego (które jako takie uznałem za niezwykle ciche, no ale tu to TV>>>) Dodam, ze nie ejst to brzęczenie, tylko dość głośny szum.
Sygnał Cyfra+, dekoder PVR Philips (gniot totalny BTW). Mam kable HDMI Panasonica - ale te z łamana końcówką (99 PLN). MOże to one coś winią?
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
seta21

Czyzby naprawde LCD mial lepsza czern niz dosc dobrej klasy Plazma ???
czy to wogole mozliwe ??

powiem od siebie ze nie nazekam na czern w moim Sharpie
calkiem dobra matryca
 
Ostatnia edycja:

golarz11

New member
Również zakupiłem plazmę TH PZ85, powiedzcie mi jak uruchomić to menu servisowe wciskam F + V- na TV + 3x0 na pilocie i wyskakuje jakieś szare okienko w lewym rogu z parametrami -ale jak się w nim poruszać???Chodzi mi tylko o ustawienie po włączeniu wejścia HDMI. Na razie podłączyłem Nboxa po HDMI (wszystkie kanały na 1080i), czy lepiej tylko zostawić kanały HD, a resztę na SD? . I jeszcze jedno jak pozbyć się tych ramek z boku i z góry?Pzdr
 

yogibabo

New member
To szare okienko to menu serwisowe. Możesz tam min zobaczyć ilość wlączeń i czas pracy telewizora. Amatorzy (ja tez nim jestem) raczej nie powinni tam grzebać. Ot włączyć i zobaczyć to co napisałem, wyjście exitem. Aby ustawić na dzień dobry wejście hdmi należy dokonać zmian w trybie hotelowym. Nie pamietam jak to sie robi ale wpisz w wyszukiwarkę tryb hotelowy a uzyskasz odpowiedź. Aby pozbyc sie ramek na kanałach SD (bo jak rozumiem HD jest ok) należy zmienić parametry obrazu w nboxie. Wchodzimy w setup, ustawienia telewizora i ustawiamy na telewizor panoramiczny i rozciągnięcie ekranu.
 

yogibabo

New member
pomiary watomierzem

Witam,
Kupiłem wlaśnie watomierz (mierzący moc czynną http://www.allegro.pl/item559830521_licznik_miernik_zuzycia_energii_f_vat_netto_56_56.html)
i chciałbym podzielić sie z Wami wynikami pomiarów
Stan czuwania -0 W ( w instrukcji papierowej napisane jest że mierzy od 3 W), więc zmierzyłem listwę przepięciową (z świecącą diodą), nboxa i tv w stanie czuwania. Wynik 22 W z czego 19W to nbox, a pozostałe 3 to dioda z listwy i tv, a więc ok.
Film czarno - biały
dynamiczny - min 80W, max 220;
normalny (kontrast 12 kliknięć w lewo od maxa, jasność i kolor połowa kontrastu, ostrość taki sam poziom jak kontrast) min 80 W, max 170 W;
kinowy - min 68W, max 170 W;
eko - min 89 W max - zapomniałem spisać;
obraz kolorowy - zmierzony na Discovery HD (najniebezpieczniejszy zawód świata), nsport (LM), Eurosport HD(narciarstwo alpejskie)
dynamiczny - min 283W (ale najczęściej najniższe wartości oscylowały w granicach 330W) - max 510 W (średnio 480W)
normalny - min 222 W (średnio 330 W) - max 475W
kinowy - min 207 W (średnio 350 W) - max 513 W ! (średnio 480W)
eco - min 267W (średnio 450 W) - max 507 W ( średnio 480 W)
Wartości minimalne to z reguły pojedyncze przypadki kiedy pobór mocy był najniższy, jednakże najczęściej dla minimalnego poziomu wystąpiły wartości podane w nawiasach. Tak samo jest z wartościami maksymalnymi.
Ponieważ nie miałem dzis więcej czasu by pomierzyć to wszystko w dłuższym okresie czasu przytaczam to co dzis zobaczyłem na mierniku. Dodam tylko że w trybie eko ( w takim najczęściej oglądam) najczęstszą wartością jaką oglądałem na mierniku to było w granicach 480 W.
Trafiła sie także reklama i nie wiem dlaczego ale wtedy wartośc była w granicach 200 W. Czarny ekran ( kilka sekund to 65 W)
Tak więc chyba trudno będzie osiągnąc deklarowaną przez producenta wartość (384 W), która jak mniemam jest wartością średnią.
PS. Powtórzę jeszcze raz - miernik mierzy prawidłowe wartości. Żarówki energooszczędne zwymiarował idealnie :mrgreen:
 

wolfi99

New member
obraz kolorowy - zmierzony na Discovery HD (najniebezpieczniejszy zawód świata), nsport (LM), Eurosport HD(narciarstwo alpejskie)
dynamiczny - min 283W (ale najczęściej najniższe wartości oscylowały w granicach 330W) - max 510 W (średnio 480W)
normalny - min 222 W (średnio 330 W) - max 475W
kinowy - min 207 W (średnio 350 W) - max 513 W ! (średnio 480W)
eco - min 267W (średnio 450 W) - max 507 W ( średnio 480 W)

yogibabo
Czy moglbys to dokladniej spawdzic, bo wedlug gradacji zuzycia energii tryb ECO powinien byc najoszczedniejszy, a tu wychodzi ze taki nie jest !?
Albo pomyliles przypadkiem zapiski, albo ja niepotrzebnie ogladam tryb kinowy tylko dlatego, aby troszke zaoszczedzic pradu (chodzi mi o srednie zuzycie). Posiadam PV 80, ale sadze ze proporcje beda podobne.
Pozdrawiam i dzieki za pomiary :)
 

yogibabo

New member
Zapisek nie pomyliłem. Mnie tez zdziwiło to iż relatywnie największe zuzycie było na trybie kinowym - może to sprawiła zbyt duża jasność (50 % skali).
Natomiast w trybie eco jasność jest regulowana w zależności od oświetlenia pomieszczenia. Pomiar był robiony w godzinach przedpołudniowych w jasnym pomieszczeniu. Niestety na więcej dziś nie mialem czasu, pomiary trwały po kilka minut na każdym trybie. Podłączyłem na stałe miernik pod tv i poobserwuję około tygodnia. Zobaczymy wtedy czy dane się zmienią.
PV zużywa o wiele mniej energii niż py
 

wolfi99

New member
yogibabo
Jesli mozesz to potestowac na kazdym trybie z 2-3 godziny i podal srednie zuzycie (przy wyrownanych w miare parametrach obrazu) to bede wdzieczny, jak i kazdy z posiadaczy py85 i pv80 (wiem ze pobiera adekwatnie mniej, przeliczam to procentowo, panas to panas - choc moge sie tu mylic).
Moze dzieki Tobie nie bede musial zakupic tego miernika energii.
Powiem szczerze, ze jesli potwierdza sie twoje pomiary to wracam na tryb NORMALNY, bo kinowemu do normalnego troche brakuje ( po 2 miesiacach ogladania). Pozdro
 

Joku

New member
Panasonic 42PY85 Kalibracja

Witam:)
Mam nadzieję że w tym poście podzielimy się informacjami jak mamy poustawiane plazmy:
Proponuje podawać ilość kliknięć na pilocie każdego z parametrów czyli kontrast, jaskrawośc, kolor, ostrośc, ja podaje swoje:

Kontrast - 38 od min. ok 60%
Jaskrawość - 29 od min. ok 55%
Kolor - 27 od min. ok 45%
Ostrość - 4 od min. ok 65%

balans bieli - normal
st. kolorami - wyłączone
PNR - MAX
3D comb - włączone

lice że podacie swoje ustawienia.
pozdrawiam:eek:k:
 

boliniak

New member
Jestem tu nowy ale rozglądam się za telewizorkiem, wybór padł na AQUOSA D77 lub właśnie Panasa 42PY85, mam tylko dylemat czy oglądając plazma nie ma efektu zmęczenia oczu ?? czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć... ??
 

bemx2k

New member
Znam takich co nie widza roznicy pomiedzy odswierzaniem monitora CRT
60Hz i 85Hz , Ja bez problemu potrafie odroznic 60Hz od 72Hz .

Podobnie moze byc z migotaniem plazm , z tym ze tu bedzie to napewno mniej widoczne niz w w/w przykladzie.


Niejako przy okazji chcialbym zapytac jak sie ma 100Hz w Plazmach
czy daje tyle ile 100Hz w LCD ??
 
Do góry