Panasonic PY85 ,Y80 , V80...który wybrać???

pikaj

New member
Witam! Przymierzam się do zakupu plazmy i po przebrnięciu przez większość postów na tym forum mam rosterkę który telewizor wybrać PV80, PY80 czy PY85.
Dodam że posiadam cyfrowy polsat i w niedługim czasie mam zamiar kupić odtwarzacz blu ray.
Obraz będę oglądał z odległości około 3 m.
Czy warto dopłacać do full hd i czy rzeczywiście będę w stanie zobaczyć różnice w obrazie pomiędzy ww telewizorami?
Z góry dziękuję za pomoc i serdeczmie pozdrawiam!!!
 

Foxxx24

New member
Ja z tych trzech modeli najbardziej doradzałbym Ci PY80 zwłaszcza,że chcesz zakupic Blue Ray bo jest wyposażonyw wszystko co powinien miec tv tej klasy a płacisz tu nie tylko za FULL-HD,ale także za bardzo dobre wyposażenie:)

PY80 i PY85 praktycznie różnią się kosmetycznie,a ten drugi jest droższy ok 500zł.

Z odległości ok 3m różnicę zobaczysz tak naprawdę głównie na materiałach HD,a im bliżej usiądziesz tym przyjemniejszy będzie Ci się wydawał obraz;)


Pozdrawiam
 

silvestervip

New member
Witam,
Także zastanawiam się nad wyborem jdenego z modeli: PV80 i PY80.
Różnica jest ok.1000 zl przy czym dostajemy lepszy kontrast i Full HD przy drugim modelu. Bede mial tv "n"...chcialbym sie dowiedziec w jakiej rozdzielczosci jest nadawany sygnal w "n" ....i czy bedzie duza roznica ogladajac "n" z 3m.

Czy x-box poradzi sobie z rozdzielczoscia 1080??

Telewizor bedzie głownie uzywany to ogladania "n" z ok.3 metrow.

Warto doplacac 1000zl i wziac PY i PV bedzie wystarczajacy...
Z gory dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam
 

Foxxx24

New member
Skoro będziesz używał do N-ki i xboxa to spokojnie możesz sięgnąc po PY80 bo tak do 3 metrów różnica z racji FULL-HD będzie zauważalna,ale tylko na kanałach HD,natomiast wyższy kontrast zauważysz również na innych stacjach.

Oczywiście ani N-ka ani żadna inna platforma nie ma w rzeczywistości kanałów
HD tylko po upscalingu.

Mnie osobiście denerwuje tylko jedna różnica w PY80,mianowicie,że nie ma wszystkich 3 złączy HDMI z tyłu jak PV.


Pozdrawiam
 

Foxxx24

New member
Jakośc obrazu na grach będzie oczywiście bardzo dobra na PV więc jeżeli tak bardzo Ci zależy na graniu to spokojnie możesz brac niższy model,natomiast patrząc pod kątem tv przeznaczonego do dvd,blue ray i "n" wybrałbym PY80.


Pozdrawiam
 

Foxxx24

New member
Tak nie ma problemu:)

Wszystkie kanały określane w platformach cyfrowych jako kanały HD nie są kanałami stworzonymi od początku z wysoką rozdzielczością,ale po konwersji z SD.
 

Foxxx24

New member
No właśnie i ostani punkt z tej listy jest potwierdzeniem tego co mówiłem,że to,iż kanał jest oznaczony jako HD wcale nie znaczy,że był od początku stworzony jako HD,ale po przeróbkach wpływających,ujemnie niestety,na ostrośc,jasnośc i jakośc kolorów,jak napisali na stronce discovery.
A moja wypowiedz ograniczyła się oczywiście tylko do platform w Polsce oczywiście.

Pozdrawiam
 

ivf

New member
Foxxx24 napisał:
Nie sprzed kilku lat,ale aktualne bo żadna platforma nie oferuje kanałów w pełni HD!:)
ciiii, już starczy ;)

pierwszy lepszy przykład z google HDTV - wynik w wiki dotyczący TVN HD:

"Kanał jest retransmisją oryginalnego kanału TVN w czasie rzeczywistym, lecz nadającym obraz w rozdzielczości 720p i w proporcji 16/9. Część materiału wyprodukowanego w standardowej rozdzielczości (PAL) jest przeskalowana do rozdzielczości 720p, zaś produkcje wyprodukowane w standardzie HDTV, albo są nadawane w oryginalnej postaci, albo będą przeskalowane na niższą rozdzielczość, jeżeli oryginalnie była kręcona w formacie 1080i."

pierwsze nasuwające się własne spostrzeżenie - jeśli jakiś nowy film jest nagrany w technologii HD (chyba nie twierdzisz, że filmy na BD są również skalowane z niskiej rozdzielczości ;)) to raczej żaden z nadawców nie przeskalowałby tego filmu do SD, żeby zaraz przeskalować go z powrotem do HD i tak puścić w eter.. ;)
 

Foxxx24

New member
Ja nie mówiłem o filmach bo to wiadomo,że co Blue Ray to Blue Ray,ale tylko apropo kanałów HD w platformach poza pojedyńczymi materiałami bo to oczywiste,że jeżeli dany materiał już powstał jako HD to nikt go nie będzie skalował do niższej rozdzielczości.

Ale prawdziwych materiałów HD jest jak na lekarstwo mimo,iż są nadawane na stacjach oznaczanych jako HD.
A jak sam podałeś kanały np tvn HD są w większości u nas retransmisją oryginalnego kanału.
 
Ostatnia edycja:

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
a wiecie jak powszechne jest to zjawisko a kanalach HD dostepnych w Polsce? Np. czy na HBO HD filmy sa upscalowane? jak jest z meczami pilki nożnej, albo z discovery HD? Można jakoś oszacować jaka czesc to upscaling a jaka nagrana byla w HD? Czy to 5% w prawdziwym HD czy moze 30% czy 60%?
 

magik1973

New member
Z tego co wiem mecze ligi polskiej robione są w technologi HD, również liga angielska oraz włoska i hiszpańska.
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
przecież to jest normalne. nie można oczekiwać, że jakiś serial z 2000 roku będzie w HD skoro wtedy jeszcze nie mieli takiego sprzętu.. to cały czas raczkuje, jednak ostatnie kilka miesięcy przyniosło wg mnie znaczne zmiany.. część materiałów z ostatnich kilku miesięcy jest już nagrywana dobrym sprzętem (mowa oczywiście o tych nagrywanych na potrzeby kanałów HD) i nie można twierdzić, że HD u nas nie istnieje ;)

skoro EURO 2008, olimpiada w Pekinie czy Brzydula były nagrywane w HD to znaczy, że te stacje mają potrzebny sprzęt i na pewno nie będzie on zalegał na magazynie..

tak samo z kanałami filmowymi - być może wszystkie premiery to już HD, a powtórki starszych filmów są pewnie skalowane..

procentowo to trudno określić bo żadna stacja nie podaje wprost które programy są skalowane, a które są prawdziwym HD.. póki co faktycznie nie jest zbyt różowo, ale widać postęp i to się liczy.. mamy prawo oczekiwać, że każda przyszła (czyli np nagrywana od dziś) ramówka stacji HD będzie już nagrywana kamerami HD.. mimo wszystko - osobiście wciąż wstrzymuję się z wykupieniem pakietu HD w kablówce ;)
 

yellow__

New member
a moglby ktos po krotce powiedziec czym rozni sie Py80 od Py85? bo PY85 to wlasciwie bardzo ciezko dostac :( no i jest o pareset zl drozszy. Chodzi o modele 42 calowe.
 

Foxxx24

New member
PY85 ma tylko IFC i System Realizmu kinowego 24p i moim zdaniem nie opłaca się dokładac tych kilku setek do ceny PY80.


Pozdrawiam
 

Xisiek

New member
Foxxx24 napisał:
Tak nie ma problemu:)

Wszystkie kanały określane w platformach cyfrowych jako kanały HD nie są kanałami stworzonymi od początku z wysoką rozdzielczością,ale po konwersji z SD.

Wiekszosc kanalow, o ktorych mowimy jest rejstrowana/emitowana w rodzielczosci HD, ze wzgledu na:
1) rejstrowanie materialu zrodlowego w tej technologii
2) podniesnie jakosci 'tradycyjnego' materialu do rozdzielczosci HD

Efekt w obydwu przypadkach jest podobny, jezeli zachowany zostanie odpowiedni bitrate oraz wykorzystana odpowiednia jakosc sprzetu do obrobki/konwersji sygnalu i tyle.

Naturalnie kanaly w stylu TVP HD czy TVN HD to nie jest do konca to o co chodzi niemniej, nie mozna o nich powiedziec ze nie sa one emitowane w HD.
 
Do góry