Panasonic PY80 wszystko o serii?

krystos86

New member
Dzieki za porade i uzywam czesto tej opcji :) jednakze nie znalazlem usatysfakcjonujacej mnie do konca odpowiedzi dlatego napisalem , jak kabel scart odpinam to nadal slychac wiec to chyba nie o to chodzi , poza tym , tym kablem mam podlaczone dvd a kablowke zwyczajnie .
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Hmm czyli to ta "normalna" druga możliwość, czyli taka praca tv, hmm też to było gdzieś opisywane, że nie jestem elektrykiem, czy tam elektromechanikiem, czy innym takim specjalistą to już dokładni nie pmiętam jakie części/przetworniki itp za to odpowiadają, gdzieś ktoś pisał o tym.
 

boxster

Member
Na Elektrodzie znalazłem ciekawy problem, cyt:

"Czy znacie bezpieczny sposób by podłączyć do plazmy Panasonica przez złącze HDMI komputer lub konsolę?
Mi padły złącza HDMI być może przez podłączenie ww sprzętu do plazmy prze te złącza.
W serwisie w Warszawie powiedziano mi, że do HDMI nie należy podłączać ani kompa, ani konsoli ponieważ występuje różnica napięć na którą plazmy Panasonica nie są zabezpieczone i po paru dniach zwykle padają te złącza.
W instrukcji podają zalecane sposoby podłączenia: PC przez specjalne złącze PC a konsole przez komponent. Ale nie ma tam mowy o zakazie podłączania tych urządzeń przez HDMI. Dla mnie podłączenie PC przez złącze PC jest nie do zaakceptowania ponieważ chcę oglądać filmy FullHD a złącze to udostępnia tylko rozdzielczość 1366x768. Ja specjalnie kupiłem plazmę Full HD TH-42PZ85 by cieszyć się rozdzielczością 1080p z komputera.
W serwisie powiedziano mi, że owszem nie ma zakazu podłączania do HDMI ale klient robi to na swoją odpowiedzialność. Jak padnie to płaci a łatwo wykryć przyczynę uszkodzenia złącza. Naprawa wymaga wymiany płyty głównej a to koszt 2000 zł."

Jak to wygląda? Mam nadzieję, że to bzdury...


P.S.
Mam podobny problem i nie wiem co robić - osobny temat.
 

emer

Member
Bez reklam
Co nie jest zakazane i nie ma zakazu w instrukcji - jest DOZWOLONE i już.
Po to są złącza HDMI i tu i tu aby było mozna je połaczyc... a jezeli jest jakaś procedura połączenia, to powinna być w instrukcji i tyle ...
 

emer

Member
Bez reklam
Jeszcze raz próbuje zapytac .... (gdzies to chyba było, ale nie moge znaleźć)
Jak ustawic załaczanie TV, aby załączając sie , startowal z HDMI ?
 

Jasob

Member
Cytat od kolegi Stawek_1975
"Pomocna informacja dla tych, których denerwuje to, że PV po włączeniu ustawia się w trybie TV (nie wykrywa sygnału na AV1/AV2)
Tryb hotelowy - kombinacja podobna jak przy menu serwisowym, z tym że zamiast "0" wciskamy "AV", czyli:
"F", trzymamy -/V i wciskamy 3 x "AV"
Hotel Mode zmieniamy na ON
Initial Input zmieniamy na wejście jakie chcemy mieć aktywne przy włączeniu tv."
 

emer

Member
Bez reklam
dzięki :)
Czy sam fakt trybu 'hotelowy" coś zmienia jeszcze, czy tylko własnie zmienia potem preferemcje po załączaniu ? Np czy ma wpływ na nastawy obrazu?
A może cos innego ...
 

boxster

Member
Jako, że moja plazma nie widzi sprzętu podpiętego przez hdmi i zapewne jest to awaria jestem już prawie przed wołaniem serwisu... ale wolę się dopytać czy czasami nie ma jakiejś możliwości wyłączenia/zablokowania tych portów? Nie chcę robić popy przed serwisem, że jak przyjadą to nagle wszystko im zacznie śmigać.
 

krystos86

New member
jak oceniacie czern w tym tv podczas ogladania filmu w nocy np. horroru ? bo ja jedynie podczas ogladania takich filmow widze ze mogloby byc czarniej ;) bawilem sie ustawieniami i najlepsza czern byla chyba na eco
 

anield

New member
Mam TV od wczoraj i jest super:-D
ale mam problem:-D nie wiem jaki kabel bedzie najlepszy zeby podpiąć ko TV kompa macie jakieś dobre sprawdzone kable?
aha wcześniej ktoś pisał zeby nie podłączać do tego tv ps3 bo niby hdmi siada to jaki bedzie dobry kabel component do ps3? bo szukałem a znaleść nie mogłem J
Prosze o odpowiedz z góry dzieki
 

boxster

Member
Co do hdmi to złącza podobno padają od podpięcia zarówno konsol jak i kompów - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1084070.html ... i mi właśnie padły (miałem kompa dvi z przejściówką + x360 hdmi). Generalnie tv super, ale gdybym wiedział, że będą takie jaja to chyba bym kupił coś innego. Teraz jesli mi w ogóle uzają gwarancję i naprawią tv to mam podpinać koputer przez d-sub, a konsolę componentem? Sic!
Dla mnie to jakiś babol konstrukcyjny ze strony Panasonica...
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
To, że gościowi padło złącze HDMI to nie znaczy, że tobie też ma paść. To są pojedyńcze przypadki.
Panowie nie róbcie parodii, bo zaraz będzie, że przed odpaleniem TV najpierw trzeba modlitwę odmówić.

Konsole jak najbardziej podłącz poprzez HDMI.
Miałem 3 plazmy panasonica i nigdy nic mi nie padło, co nie znaczy, że TV są bezawaryjne. Pojedyńcze uszkodzenia zdarzają się wszędzie.

W panasonicach najczęściej pionowe linie na ekranie. Sterowanie matrycą. Pozostałe elementy tak jak w życiu, to tylko elektronika.;)
 

Foxxx24

New member
Dokładnie tak!


Nawet w instrukcji do tv jest podane,że wszelkie podłączenia należy wykonywac przy wyłączonym sprzęcie.


Pozdrawiam
 

boxster

Member
Konsole i komputer podłączyłem na samym początku i nic z nimi nie robiłem - nie odłączałem, tym bardziej włączonych - awaria wypadła jakoś sama z siebie.
Złośliwość rzeczy martwych i tyle...
 

ikar6

New member
.

Witam serdecznie.Od tygodnia mam tego Panasonica z tym że nie działa mi płyta z instrukcją obsługi.Gdzie ją dostać?Bo tak jak poprzednik chcę podłączyć do tv przez złącze HDMI komputer.Ale po wcześniejszych postach trochę się wystraszyłem.A tak na marginesie ,czy jest jakaś strata jakości obrazu przy oglądaniu filmów z kompa.Co z jakością blu ray.
Jeszcze raz proszę o informację gdzie dostać instrukcję obsługi.Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
 

boxster

Member
Co do gwarancji przy padniętych gniazdach HDMI to chyba lepiej nic nie wspominać, że była podłączana konsola, albo komputer - w instrukcji można znaleźć coś takiego:


- Urządzenia do gier nie figurują w słupku urządzeń hdmi.


- Podłączanie komputera za pomocą hdmi nie jest przewidziane.
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Instrukcję od panasonica są strasznie prymitywne. W starszych seriach było identycznie podane. To jest przecież tylko przykład podłączeń, tam mi brakuje blu ray to co tego użądzenia też nigdzie nie można podłaczyć? A chciałbym oglądać filmy na ps3 z blu ray, component odpada bo zabezpieczenia no i full HD. Czyli jestem uziemiony?

Więc gdybym kupił tego panasonica to mam pozamiatane. dlaczego? ano dlatego.

DVD po HDMI
N-box po HDMI czasami lepiej podłączyć poprzez komponent z tym, że jest to nie możliwe lub nie zalecane. Tak wynika z tej instrukcji.


Xbox 360 - brak możliwości podłączenia. W instrukcji , nie Jest zaznaczone, że mogę podłączyć konsolę poprzez komponent lub HDMI. Podłaczenie przez Scart odpada ponieważ w niektóych grach czcionki na sygnale SD są nie czytelne. w innym przypadku nie warto ryzykować. Grozi to uszkodzeniem sprzętu lub trwałym kalectwem.

playstation 3. Scart 1 RGB. Gry wyglądające niczmy z ps2.
 
Ostatnia edycja:
Do góry