Panasonic PT-AX200 - Czy warto?

Geezer

New member
no jak komuś bardzo przeszkadza RBE to jest to jakieś rozwiązanie...
choć warto wpierw oglądać w trybie ECO i na szarym ekranie.
 

raus

New member
Ten HC4000 ma wejść za HC3800 (i byłby pierwszym DC3 1080p w przystępnej cenie za koło 4,5-5 tys., pewnie do wzięcia w ciemno) czy raczej za HC6800 (w której to półce mieściłyby się DC3)?
 

mobigy

Member
Aby podsumować ten wątek napiszę krótko.

Nie zdecyduję się na 95% na tytułowego Panasonica.
Po poszperaniu w necie i przeczytaniu opinii wielu z Was postanowiłem dożucić trochę kasy i zainwestować w nowszy rzutnik FullHD 1080p. Nie ukrywam że zrobię to głównie dla gier w które będę czasem pogrywał w rozdzielczości full HD oraz zwiększającą się dostępność do filmów w FullHD.

Moje aktualne zainteresowanie wzbudziły ze względu na lenshift i przystępną cenę rzutniki FullHD Epsona w technologi 3LCD.

Dziękuję wszystkim którzy wypowiedzieli się w tym wątku.
 
Ostatnia edycja:

walher

New member
Po długim namyśle i porównaniach pomiędzy TW770 a PTAX200 zdecydowałem się na panasonica i nie żałuję - wyświetlam obraz 350x200 na białej ścianie z 5,2 m i nic nie mogę zarzucić co do jakości obrazu. Porównywałem obraz wyświetlany na oryginalnym ekranie i na ścianie - praktycznie nie widziałem zbytnej różnicy i uważam że wydawanie kupy kasy na ekran w moim wypadku nie ma sensu. Pokój mam typowo przystosowany do kina domowego - 5x6 m.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Po długim namyśle i porównaniach pomiędzy TW770 a PTAX200 zdecydowałem się na panasonica i nie żałuję - wyświetlam obraz 350x200 na białej ścianie z 5,2 m i nic nie mogę zarzucić co do jakości obrazu. Porównywałem obraz wyświetlany na oryginalnym ekranie i na ścianie - praktycznie nie widziałem zbytnej różnicy i uważam że wydawanie kupy kasy na ekran w moim wypadku nie ma sensu. Pokój mam typowo przystosowany do kina domowego - 5x6 m.

Bez urazy, ale oglądanie obrazu na ścianie, a na dodatek bez borderów, to porażka. :hmm:
 

dusi

New member
Bez urazy, ale oglądanie obrazu na ścianie, a na dodatek bez borderów, to porażka. :hmm:
dokładnie. zreszta mam ten projektor, dość już stary model, niski kontrast, stosunkowo duża jasnosć. Ekran przydałby się jak diabli i to raczej szary, a już bordery to konieczność.
Miałem do tego proja ekran 4:3 (fatalny błąd podczas zakupu:fool:) i po jakims czasie przerobiłem go z mega powodzeniem na 16:9 dorabiając border u góry. Różnica w komforcie oglądania po dodaniu górnej czarnej ramy była naprawdę ogromna. bez borderów, zwłaszcza jak obraz jest tak wielki jak u Ciebie, to trochę szkoda i sprzetu, bo wyciągnąć z tego panasa można sporo jak na hd ready, jak i oczu, które nie ogarną obrazu. Border poprawia postrzeganie obrazu i to jak diabli:twisted:. Pomyśl przyjnajmniej o malowaniu, jesli nie chcesz ekranu, poeksperymentuj. Ja eksperymentowałem z czarnymi brystolami i w efekcie przerobiłem ekran na stałe.

miłego seansu
 

dusi

New member
Po długim namyśle i porównaniach pomiędzy TW770 a PTAX200 zdecydowałem się na panasonica i nie żałuję - wyświetlam obraz 350x200 na białej ścianie z 5,2 m i nic nie mogę zarzucić co do jakości obrazu. Porównywałem obraz wyświetlany na oryginalnym ekranie i na ścianie - praktycznie nie widziałem zbytnej różnicy i uważam że wydawanie kupy kasy na ekran w moim wypadku nie ma sensu. Pokój mam typowo przystosowany do kina domowego - 5x6 m.


skoro masz pokój przystosowany do kina domowego to ekran koniecznie!!!!
 

pa3

New member
Bez reklam
Po długim namyśle i porównaniach pomiędzy TW770 a PTAX200 zdecydowałem się na panasonica i nie żałuję - wyświetlam obraz 350x200 na białej ścianie z 5,2 m i nic nie mogę zarzucić co do jakości obrazu. Porównywałem obraz wyświetlany na oryginalnym ekranie i na ścianie - praktycznie nie widziałem zbytnej różnicy i uważam że wydawanie kupy kasy na ekran w moim wypadku nie ma sensu. Pokój mam typowo przystosowany do kina domowego - 5x6 m.

Jak byś porównał z nowszym sprzętem i do tego 1080p (w tej samej cenie) to uwierz mi, zacząłbyś żałować. Rozumiem to jest LCD, ale za taką kwotę i za tak stary model to jest co najmniej nieopłacalne.

Co do ekranu, również porównywałem ze ścianą (ekran własnej roboty - płyta spieniona PCV i dulux :)) i faktycznie dużych różnic nie zauważyłem, ale jak doszły bordery i dałem barwnik, z czego powstał szary kolor powierzchni - różnica okazała się spora :eek:k:
 

sviru

New member
Sprzet juzkupiony wiec najwazniesze sie cieszyc. Jesli nie masz materialu w 1080p to nie ma co marudzic.
Jak na 720p to najlepszy proj. Tyle ze cena jak za 720p - zdecydowanie za duzo. Cena rozsadna za 720p to okolo 2200-2700. Nie wiecej.
 

cezar1972

New member
Tego Panasa, jak również Epsona TW 680 można przy kupnie za gotówkę wyrwać za ok. 3000 PLN. Jeżeli ktoś koniecznie potrzebuje lens shift lub jest podatny na efekt tęczy, to mimo kilku lat na rynku są to bardzo dobre projektory. Chcąc kupić projektor Full HD LCD z lens shiftem trzeba dołożyć ponad 1000 PLN (a i tak będzie to najtańsza propozycja w stosunku do wypasionego 720p), co stanowi ponad 30% ceny Panasa, czy Epsona 680. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na takie przekroczenie budżetu. Są przecież osoby, które mogą wydać na sprzęt max. 2500 - 3000 PLN. Uważam, że dla takich osób te projektory to bardzo dobra propozycja, na pewno lepsza od BenQ w 600, Epsona TW 450 czy optomy HD 600X.
Ja sam przymierzałem się do zakupu któregoś z tych projektorów, ale ostatecznie zdecydowałem się dołozyć do Epsona 2900. A w związku z tym, że ten Epson ma problemy z panelami (a ja przy zakupie bedę posiłkował się ratami) to czekam na następcę - Epsona 3200 (przynajmniej kwota kredytu będzie niższa :))
 

sviru

New member
Co do zakupu tw7000 - za okolo 3000 - fakt dobry projektor - ale za 4000 mamy juz tw2900 - ktory ma wszystko to co tw700 - czyli zoom, lens shift, 2x HDMI - co jest dla mnie bardoz istotne, lepszy obraz, lepsza rozdzielczosc, jest cichszy itp itd. W sumie nie ma nic lepszego w TW700 pod wzgledem uzytkowania. Moim zdaniem warto dolozyc - biorac pod uwage ze TW700 kosztuje w detalu 3300 - jest to bardzo dziwne.

TW3200 - ma byc w przyszlym miesiacu w PL - niestety ale pod koniec miesiaca. Dalej nie udalo mi sie ustalic czy bedzie posiadal nowe matryce tak jak TW3600 - niby tak... ale niby nie.
 

cezar1972

New member
sviru
Ja też uważam, że warto dołożyć do TW2900, ale rozważamy przypadek, gdy ktoś może wydać max. 3000 PLN na projektor. Wówczas moim zdaniem ma sens zakup Panasa AX200 lub Epsona TW 680. Jeżeli ktoś może sobie pozwolic na dołożenie 30% na Full HD, to oczywiście nie ma co się zastanawiać.
Różnica cenowa pomiędzy omawianymi projektorami jest na tyle duża, że spokojnie wystarczy na zakup kabla HDMI i ekranu, a ja wolałbym oglądać obraz 720p na ekranie, niż 1080p na zwykłej ścianie.
Chociaż z drugiej strony, jak kogoś stać na projektor za 4000PLN to może dołożyć ponad 1000 i kupić coś lepszego, a jak kogoś stać na proja za ponad 50000 pln, to też niech dołoży te 30%, bo za 7000 PLN to można naprawdę niezłą maszynkę wyhaczyć, a jak kogoś stać na proektor za 7000 PLN to niech dołoży....... itd. Można tak w nieskończoność zbierać na sprzęt i nic nie kupić, bo zawsze znajdzie się coś lepszego za troszeczkę więcej.
Tak więc każdy musi sam dokonać optymalnego wyboru na miarę swojego budżetu.
Uważam, że za obecną cenę ten Panas (i Epson 680) to dobra propozycja dla osób, które chcą kupić proja LCD, a nie stać ich na Full HD.
 

walher

New member
Małe sprostowanie - nie jest to typowa ściana tylko ściana wykonana z regipsów, granice ekranu są wyznaczone bardzo ciemną farbą pomieszczenia
(same bordery koloru czarnego oczywiście będą). W przyszłości postaram się wkleić kilka zdjęć z wyświetlanego obrazu. A co do zmęczenia oczu to nie jest wcale tak źle - tylko napisy przesuwam odrobinę wyżej. Jeśli chodzi o kolor dodanie szarego barwnika to nie mam pojęcia w jakiej proporcji - obraz nie może być za ciemny bo traci się na bieli. Jeżeli ktoś jes w stanie podać proporcję barwnika do farby to proszę o radę.
 

mobigy

Member
No i mam. Rzutnik już kupiony i podłączony. Wybór padł na Epsona TW2900 (nie ma to jak super promocja :) przed wejściem nowego modelu). O dziwo w moim egzemplarzu nie widać, przynajmniej na razie żadnych nieprawidłowości w wyświetlanym obrazie. Nawet bez ekranu robi wrażenie (ale co się dziwić w końcu to mój pierwszy rzutnik do kina domowego). Przede mną teraz kupno ekranu (nie wiem jeszcze czy szarego czy białego).
 

sviru

New member
Teraz są po 3999zl. Parę stów w kieszeni.

mobigy > Rozumiem, ze jak wyświetlasz czarną planszę to nie widzisz żadnego purpurowego zabarwienia rogów w trybie THEATER BLACK / NATURAL? Jeśli tak to jesteś szczęściarz.
 
Do góry