Panasonic - problem z mkv 3d z dysku HDD - obraz zacina się

KSD

New member
Witam!

Jestem nowy na forum, więc przepraszam jeśli piszę w złym dziale lub nie odnalzałem odpiwedzi w postach (jakkowliek długo szukałem). Mam problem z odtwarzaniem plików MKV 3D z podpiętego dysku HDD przez USB do telewizora Panasonic TX-P42GT30E. Generalnie pliki są widziane i czytane przez telewizor jednak co chwilę obraz "tnie się" i rozłazi - wygląda to tak jakby plik był źle skompresowany lub telewizor nie radził sobie z nim. Nadmienię, że na komputerze wszystko działa bezproblemowo i nie ma kłopotów z obrazem. Czy ktoś może zna rowiązanie tego problemu? (oczywiście wiem, że można podpiąć laptopa ale zależy mi aby to szło z dysku bo podpinanie komputera jest kłopotliwie)
 

lm648

Banned
Przyczyną może być:
1.Codec oraz jego profile np.High@L4.1 lub wyższy
2.Wysokie nominal bit rate np.6600 Kbps lub jeszcze wyżej
3. Frame rate np. 29 fps
a po za tym przed wszystkim jest wątpliwe aby Media Player TV odtwarzał pliki mkv SBS.
O ile dobrze orientuję się to telewizory LG serii LW odtwarzają pliki mkv SBS.
Po prost taki plik trzeba mu podać z zewnętrznego odtwarzacza po HDMI.
"Nadmienię, że na komputerze wszystko działa bezproblemowo i nie ma kłopotów z obrazem" komputer to jest zupełnie co innego niż TV :)))
Pozdro.
 

KSD

New member
Tak właśnie myślałem, że może TV nie daje rady tego "udźwignąć". CO jednak ciekawe, powyższy problem dotyczy praktycznie większości plików ale jednak nie wszystkich. W pojedyńczych przypadkach takie same pliki (MKV, Full HD, SBS 3D) czyta o dziwo bez problemu. Czy myślicie, że w takim razie przekonwertowanie w jakiś sposób tych "problemowych" mogłoby w takim razie rozwiązać problem?
 

gzyms

New member
Tak właśnie myślałem, że może TV nie daje rady tego "udźwignąć". CO jednak ciekawe, powyższy problem dotyczy praktycznie większości plików ale jednak nie wszystkich. W pojedyńczych przypadkach takie same pliki (MKV, Full HD, SBS 3D) czyta o dziwo bez problemu. Czy myślicie, że w takim razie przekonwertowanie w jakiś sposób tych "problemowych" mogłoby w takim razie rozwiązać problem?
Wiesz już jak rozwiązać problem? U mnie jest podobnie.
 
Do góry