Panasonic prezentuje prototyp pierwszego na świecie nowej generacji Blu-raya (TM) z obsługą 4K

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic prezentuje prototyp pierwszego na świecie nowej generacji Blu-raya (TM) z obsługą 4K .

Obsługa 4K i High Dynamic Range ma oznaczać duży postęp w jakości obrazu w porównaniu do obecnych odtwarzaczy Blu-ray.

Panasonic Corporation ogłosił, że ​​opracował pierwszy na świecie odtwarzacz Blu-ray
oparty na najnowszych technologiach, takich jak 4K i High Dynamic Range.

Prototyp ten umożliwia odtwarzanie 4K (3840 x 2160 pikseli) / 60p [1] / 10-bitowe [2], a także wspiera technologię High Dynamic Range , które oznacza ogromny krok w szczycie jasności z do poprzednich wartości 100 nit do 1,000-10,000. Szeroka gama kolorów standardowych BT.2020 znacznie zwiększenie odwzorowania kolorów.
Nie zabrakło wysokiej wydajności i kompresji wideo HEVC (H.265). Może odtwarzać płyty Blu-ray
100 Mbps
Oznacza to duży postęp w jakości obrazu w stosunku do obecnych odtwarzaczy Blu-ray i otwiera drogę umożliwiającą konsumentom cieszyć się niezwykle ostrym obrazem z niesamowitą treścią Ultra HD 4K w ich własnych domach.

Od momentu ogłoszenia standardów Blu-ray Disc w 2002 roku, Panasonic konsekwentnie pracował nad ich rozwojem. W 2004 roku wydał pierwszą na świecie nagrywarkę dysków 50GB Blu-ray z możliwością nagrywania dwustronnego. W 2006 roku pokazał pierwszą na świecie nagrywarkę zdolną do odtwarzania płyt BD-Video, a także jako pierwszy na świecie zaprezentował pełne dane obrazu HD 3D nagrane na płytach Blu-ray.

panasonic
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Muszą się spieszyć z tymi urządzeniami i filmami w 4K,by były dostępne w sklepach za 10-11 miesięcy,aby zarobić na ludziach kupujących prezenty pod Choinkę...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Z Info byłem pierwszy;) wierzę że dotrzymają terminów.Koniec roku 2015 !!!!Waszym zdaniem co wyjdzie pierwsze na Blu ray 4K??Lub jaki pierwszy film chcieli byśmy zobaczyć??Za pewien czas tylko takie filmy będą.Obserwując historię wstecz spodziewać się należy Edycji DVD,Blu Ray i Blu Ray 4K??Czy coś uśmiercą ??
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z Info byłem pierwszy;) wierzę że dotrzymają terminów.Koniec roku 2015 !!!!Waszym zdaniem co wyjdzie pierwsze na Blu ray 4K??Lub jaki pierwszy film chcieli byśmy zobaczyć??Za pewien czas tylko takie filmy będą.Obserwując historię wstecz spodziewać się należy Edycji DVD,Blu Ray i Blu Ray 4K??Czy coś uśmiercą ??


Na mój gust wszystko zostanie jeszcze przez jakiś czas - bo jakoś trudno mi uwierzyć że w takich krajach jak Polska nagle w przyszłym roku gro ludzi przesiądzie się na tv 4k i na filmy 4k..
Ale dvd za jakiś okres czasu pewnie o nich zapomnimy, tylko filmy na bluray muszą troszkę być tańsze.

No i jest, nareszcie. Planuję w przyszłym roku zakup kamery 4K to i taki BD się przyda :)

Kolego jeszcze z rok na maxa dwa i będziesz przebierał pomiędzy takimi odtwarzaczami :)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Na mój gust wszystko zostanie jeszcze przez jakiś czas - bo jakoś trudno mi uwierzyć że w takich krajach jak Polska nagle w przyszłym roku gro ludzi przesiądzie się na tv 4k i na filmy 4k..
Ale dvd za jakiś okres czasu pewnie o nich zapomnimy, tylko filmy na bluray muszą troszkę być tańsze.



Kolego jeszcze z rok na maxa dwa i będziesz przebierał pomiędzy takimi odtwarzaczami :)

Przyszłość staje się rzeczywistością.Za 5 lat firmy będą chciały stworzyć nową przyszłość o nazwie 8K
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przyszłość staje się rzeczywistością.Za 5 lat firmy będą chciały stworzyć nową przyszłość o nazwie 8K

Jak ja to mówię pożyjemy zobaczymy teraz to gdybanie - ja mam 40 lat i powiem Ci szczerze że wątpię żebym dożył czasów gdzie kanały w tv będą w prawdziwym 4k, a nawet ala 4k choćby w takiej ilości jak mamy teraz kanały w ala hd ... chciałbym dożyć i żeby to było powiedzmy za 5 lat ( bo jeszcze będę się mógł z tego cieszyć) aby były kanały w prawdziwym Full hd..
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Dla wszystkich wyznacznikiem jest ta przestarzała nasza TV.Mam takie teraz powiedzenie patrząc jak świat się zmienia we wszystkim na naszych oczach."ŚWIAT PRZEMIJA" na szkoleniu Samsung powiedzieli i ktoś ważny z tego Netfilx , że za 10 lat za dekadę nie będzie anten na dachach , przypuszczać można że streaming i tu będziemy mieli miejmy nadzieję obraz w 'prawdziwej' rozdzielczości np 4K.Oby tak było.Dla mnie nasza telewizja może nie istnieć , bo tam nic nie ma .Wielu ludzi mówi że przeskoczy człowiek te 24 kanały i nic nie ma , a ja mówię bo TV to już przeszłość.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla wszystkich wyznacznikiem jest ta przestarzała nasza TV.Mam takie teraz powiedzenie patrząc jak świat się zmienia we wszystkim na naszych oczach."ŚWIAT PRZEMIJA" na szkoleniu Samsung powiedzieli i ktoś ważny z tego Netfilx , że za 10 lat za dekadę nie będzie anten na dachach , przypuszczać można że streaming i tu będziemy mieli miejmy nadzieję obraz w 'prawdziwej' rozdzielczości np 4K.Oby tak było.Dla mnie nasza telewizja może nie istnieć , bo tam nic nie ma .Wielu ludzi mówi że przeskoczy człowiek te 24 kanały i nic nie ma , a ja mówię bo TV to już przeszłość.

Kolego ja mam nadzieję, że Ci sami ludzie pociągną mi za friko światłowód do domu i innym ludziom którzy mieszkają w domach, a trochę ich jest. Bo na chwilę obecną do mnie pociągnięcie światłowodu to jest kwota ponad 20 tys zl ... więc życzę panom powodzenia od Samsunga...
Plus do tego transfer nie wiem ile musi być żeby takie 4k ściągało bez zajęknięcia powiedzmy 200-300 mega kosztował jakieś śmieszne pieniądze, bo jakiś abonament za to ściąganie tych stacji też zapewne będzie... za darmo to nic nie ma w dzisiejszych czasach...


No i mam nadzieję że tak się właśnie stanie.

Na pewno tak będzie .. Pewni ludzie się o to postarają...:)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ciężko powiedzieć jaki film będzie pierwszy na płycie 4K.Powinien to byc jakis s-f.Za kilka miesięcy raczej ruszy juz masowe tłoczenie...
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Za kilka miesięcy raczej ruszy juz masowe tłoczenie...

Oleju, wina..?
Tez jestem urodzonym optymista i czekam na UHD BD, ale zaprezentowanie "atrapy" bez napedu to jakas kpina.
Zreszta, to nikoniecznie atrapa, bo wyglada jak obecny BD player Panasa BMP-BDT700, zaprezentowwny w maju ub.r
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Piramida.
Mysle,, ze nie zauwazyles tego , ze nie komentuje tego co myslisz, tylko zalosna praktyke Panasonica. Caly ten CES po wzgledem TV wypada raczej blado jesli nie rozczarowujaco.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu masz rację - większość nowości TV była pokazana na IFA w Berlinie.
Niektóre firmy nie pokazały nawet telewizorów które wprowadzają do sprzedaży w marcu.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Jakos nawet specjalnie nie martwi mnie brak konkurencji dla LG na polu OLED, czy niespieszne postepy producentow TV, w dostarczeniu pelnej zgodnosci z UHD, bo nie swedzi mnie, aby kupowac nowy TV. Niepokoi mnie natomiat to, jako symptom tego,, ze byc moze nie zobaczymy nowego Bluraya w tym roku. Moze Oni juz o tym wiedza, tylko po co nam o tym mowic, kiedy tak chetnie wydajemy kaske na 4k. Trzeba przyznac, ze tym razem "rewolucja" zapowiada sie znacznie korzystniej, niz w poprzedniej dekadzie. Oczekiwania rozbuchane, rynek nakrecony, klient czeka i sie prosi, na dlugo przed startem produktu. Wysniona sytuacja. Jak koniunktura sie nie posypie, to moze nawet stare tygrysy branzy podniosa sie i odbuduja przynajmniej przyczolki.
Mnie osobiscie zabraklo rozwiazan typu HC (w cudzyslowie) short throw. Poza (ultradrogim) Sony, chyba nikt niczego nie pokazal. LG wycofalo swoj produkt w ciagu pierwszego roku i nie zaproponowalo zamiennika. Generalnie bryndza. Nawet nie ma sie do czego nowego poslinic.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To jak to jest w końcu? Od jakiegoś czasu trąbią, że do oglądania 4K nie będzie trzeba zmieniać sprzętu, a tu jednak?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Kto trabi? Co trabi?
Jakiego 4k? Oglądam "4k" od czerwca.
Chromasampling 4:4:4, 60 Hz czy HDR w poprzedniej generacji nie występuje. To co to za UHD? Nikt poza tym nie gwarantuje tych rzeczy w 2015.
A moze miałeś na myśli nowego Bluraya? O którym nie wiadomo nic, poza tych ze "bedzie" i ze będzie to raczej BD XL niż ARCHIVAL DISK. Żadnych oficjalnych specyfikacji. Prozno szukac White Papers, czy chocby jakielkowiek wzmianki na strona Bluray Association nieupdateowana od 5 lat. Musimy polegać na słowach jej Prezesa.
Może pospiech DTS z ogłoszeniem, a wlasciwie zapowiedzia nowego standardu (jakieś oficjalne info?), należy odczytywać jako dobry znak, tego ze cos w tej materii zaczyna nabierać tempa. Czy zrzeszenie będzie w stanie ustalić i dopiąć szczegóły nowego standardu w ciągu pierwszego półrocza 2015, tak jak obiecał Matsuda, czy może znowu usłyszymy w Berlinie zapowiedź na 2016? Ktoś przyjmuje zakłady?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Gdzieś czytałem, nie wiem czy w sieci czy w jakieś prasie, że do oglądania filmów w 4K (jeśli już masz oczywiście telewizor lub projektor) nie będzie trzeba kupować nowego odtwarzacza, najwyżej jakeś update firmwaru, a i obecne płytki BD pomieszczą materiał. Chodzi mi wyłącznie o rozdzielczość. Rozumiem, że potrzeba HDMI 2.0 i kodek. Teraz pojawiają się sprzeczne informacje i już się gubię.
 
Ostatnia edycja:
Do góry