Panasonic, Philips czy Sony, bardzo proszę o pomoc.

Który najlepszy?? Priorytetem jest jakość obrazu.


  • Total voters
    0

Nozart

New member
Witam wszystkich poszukuję telewizora do nowego mieszkania, po dość długim przekopywaniu internetu, czytaniu opinii i recenzji. Wstępnie postawiłem na SONY, bo gdzieś usłyszałem, że Sony będzie miało najlepszą jakość obrazu, ale pojawiły się też dwie, wydaje mi się ciekawe propozycje.

Sony KDL- 50W805B, ewentualnie Sony KDL-50W705B, czy jest między nimi znacząca różnica oprócz 3D??

Panasonic TX-47AS650E

Philips 47PFS7109



1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Ok 22m kw.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Ok 2 - 3 m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Jak na razie ja z żoną ;)
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? I przodem i bokiem w zależności od tego jak ustawimy meble.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? W zależności od ustawienia mebli, albo przodem do południowego okna, albo bokiem.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Obecnie posiadam dość stary TV LCD Sony
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Priorytetem jest jakość obrazu i dźwięku. Wszelkie wodotryski nie specjalnie mnie interesują ewentualnie poza Wifi.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Taką, żeby nie odbijała światła/dało się oglądać telewizję. ;) Czyli raczej mat.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wszystko co leci w telewizji.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? Są do tego inne urządzenia, ale jak już wspomniałem jeżeli będzie miał Wifi, to ok.
15.Czy zamierzasz grać w gry ? Nie, może kiedyś.
16.Preferencje co do marki ? Jak już wspomniałem Myślałem o którymś Tv ze stajni Sony, ale nie upieram się.
17.Preferencje co do wielkości ? 46-50 cali.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba jakość obrazu, słaby, plastikowy lub cichy dźwięk. Długa reakcja na przełączanie kanałów.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Po południu i głownie wieczorami. W wolne dni także w dzień.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Maks do 3200 - 3300 tak jak znalazłem Sony w internecie. Jeżeli będzie tańszy a bardzo dobry tym lepiej ;)
21.Czy telewizor ma mieć 3D ? Nie zależy mi na tym, chociaż 3 z 4 przedstawionych przeze mnie ma 3D i pasywne i aktywne. Jeżeli ktoś zaproponuje TV bez 3D to nie będzie to dla mnie żadnym problemem.

Serdecznie proszę o pomoc, bo samemu będzie mi bardzo trudno podjąć dobrą decyzję.

Co myślicie o tych telewizorach i czy ewentualnie jest coś ciekawego na co warto zwrócić uwagę.
 
Ostatnia edycja:

Nozart

New member
Faktycznie, ale zauważyłem wcześniej, że przy wstępnym zbieraniu informacji o tym telewizorze tj Philips 47PFS7509 zauważyłem liczne komentarze, że telewizor się zawiesza, oraz oprogramowanie działa wolno. Pewnie dlatego go odrzuciłem.

A jak w praktyce przejawiają się różnice między Sony W705B - W805B - W829? I one są tak zauważalne w codziennym użytkowaniu??

A gdyby ewentualnie wybierać coś w klasie wymienionych, tańszych.

Panasonic TX-47AS650E Philips 47PFS7109??

Bo wiecie jak to jest. Żona nie zna się już zupełnie i dla niej dołożenie 1000 zł i ew jeszcze 300 będzie rzeczą zupełnie niezrozumiałą.
 

Nozart

New member
Tak tak, jeżeli zdecyduję się na droższy to będzie Sony dlatgo teraz pytam gdybym jednak zdecydował się na coś tańńszego.
 

piotrekh_gry

New member
50W829B ...oczywiście. sporo czasu spędziłem na porownaniach zanim go kupiłem. ..brałem tez pod uwagę polecany przez kiki model Philipsa 47PFS7509 jednak u mnie w Łodzi nigdzie go nie widziałem. ..w żadnym centrum handlowym (kota w worku nie kupię). A szkoda...zresztą nie żałuję swojego wyboru. Jak dla mnie super. Obraz na ps3 extra...telewizja cyfrowa super (musisz mieć dobry sygnał tel. Cyfrowej). Czekam jeszcze na ustawienia kalibracji obrazu ok kiki (pewnie będzie jeszcze lepiej)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
z tego bierz go w ciemno bo ja go kupiłem heh. Ktoś może napisać nie bierz go w ciemno bo ja go nie kupiłem hehe ;)
 

tom7

New member
to jak z zawieszaniem się i z flashem

Hmm to jak z zawieszaniem się z modelem [FONT=&quot]Phliips47PFS7509? Wydaje się bardzo fajny...
Poza tym też czytałem, że ze smart TV w [/FONT][FONT=&quot]Sony 50W 829 jest co najmniej średnio (z formatami odtwarzanymi też).
Jednak te dwa modele wydają się najciekawsze...

Jak do tych powyższych modeli ma się [/FONT][FONT=&quot]Panasonic 50AS650? Czy jest o klasę gorszy?


[/FONT]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
50W829B ...oczywiście. sporo czasu spędziłem na porownaniach zanim go kupiłem. ..brałem tez pod uwagę polecany przez kiki model Philipsa 47PFS7509 jednak u mnie w Łodzi nigdzie go nie widziałem. ..w żadnym centrum handlowym (kota w worku nie kupię). A szkoda...zresztą nie żałuję swojego wyboru. Jak dla mnie super. Obraz na ps3 extra...telewizja cyfrowa super (musisz mieć dobry sygnał tel. Cyfrowej). Czekam jeszcze na ustawienia kalibracji obrazu ok kiki (pewnie będzie jeszcze lepiej)

Tv Philipsy są tylko w Media Expert - jeśli chodzi o duże sieci handlowe .
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba to proste ze kupuje to co sprawdzone wiec tym bardziej nie rozumiem głupich uśmiechów nie mających nic wspólnego z postem

jak można komuś mówić kup w ciemno bo ja kupiłem a to kolega myślisz że jest Twoim klonem i widzi tak samo jak Ty i chce dokładnie to samo co Ty:), każdy ma inne oczy i preferencje więc stąd te uśmieszki, to że Ty sprawdziłeś to nie znaczy że kolega już nie musi sprawdzać. Trochę pokory i mniej egoizmu;)
 
Do góry