Panasonic P50G20E czy LG 50PK950?

Status
Zamknięty.

z3

Member
Domyśl się ;). Przecież ten mit został obalony dawno, człowiek z odległości mniejszej niż 4m (czyli dla plazm do 60") nie jest w stanie zauważyć różnicy między 1080 a 720 gdyż oko ludzkie tego nie potrafi. Ta różnica może być widoczna dopiero przy ogromnych ekranach.

"dymyśl się" Argument nie do przebycia nadal nie wiem jak na kompie mogę się przekonać o tym co piszesz.

W ostatnim poście zaprzeczasz sam sobie

"NIE MA FIZYCZNEJ MOŻLIWOŚCI zauważyć różnicy między obrazem HDR a FHD." "Ta różnica może być widoczna dopiero przy ogromnych ekranach."

To można czy nie można i jaki to dla Ciebie ogromny ekran?

Bez 2 zdań lepiej będzie się sprawować ekran FullHD (większa powierzchnia widoczna możliwość powiększenia czionek obrazów etc.) do neta, ale nie znaczy, że hd ready będzie zły, jeśli jest poprawnie wykonany czy choćby ma wejście dsub potrafi poprawnie wyświetlić obraz.


Co do tematu to nie wiem o co Panowie się sprzeczacie, ponieważ wg mnie kolega nie chce surfować po necie ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
właśnie skończyłem test HD READY 42XC3 Panasonica i czytelność czcionki przy serfowaniu jest na poziomie "0" w skali 1: 10.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czcionki są nie czytelne i tyle. Szkoda zdrowia szczególnie gdy temat wątku dotyczy plazmy 50G20 która nie ma problemów z czytelnością czcionki ale jest FULL HD.
 

Deimos

Banned
Proponować komuś dzisiaj kupować HD ready, to tak jakby namawiać kogoś do kupna odtwarzacza DVD, zamiast BD.
 

TheArt

New member
Proponować komuś dzisiaj kupować HD ready, to tak jakby namawiać kogoś do kupna odtwarzacza DVD, zamiast BD.


A kto mądry kupuje BD :D. Chcesz następną polemikę o wyższości DVD nad BD Daimos :D. To już było.

Marketing działa, większość uwierzyła że FHD lepiejsze, cool i trendy, tylko fachowcy się z tego śmieją ;).

z3 w twoim cytacie masz wszystko ;).

Będę uparcie twierdził że na HD Ready wszystko widać, mam go przed sobą i na nim piszę ten post. Gdybym nie widział literek to, cóż, nie wytknąłbym Ci tego Kiki. Ty masz skrzywienie do HDR ja do FHD. Są TV FHD i HDR w tych samych cenach, wybiera się FHD, jeśli cena FHD jest znacznie wyższa to NIE WARTO przepłacać. Normalnie znajdę to badanie które definitywnie wskazuje o wyższości HDR nad FHD.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
przepłacać może nie warto - ale... plazmy full hd są lepsze od hd ready, nie dlatego że są full hd tylko dlatego że są to wyższe modele (42x20 vs 42G20, 42V20) i obraz nawet nie HD jest w nich lepszy
 
W

witek_z

Guest
No i znowu don111 ma rację.
Panowie po co te dziecinne spory, przecież wiadomo że sygnał SD będzie wyglądał podobnie, (podobnie dlatego że po drodze jest jeszcze procesor i algorytmy) ponieważ są lub były w sprzedaży telewizory które różnie radzą sobie z sygnałem SD.
Jeśli zaś chodzi o sygnały w wyższych rozdzielczościach to bezsprzecznie FULL HD wygrywa z oczywistych względów.
Myślę że przy 42 calowym telewizorze różnica w rozdzielczości pomiędzy HD ready a full HD zamazuje się dopiero w odległości ok. trzech i więcej metrów.
 

TheArt

New member
przepłacać może nie warto - ale... plazmy full hd są lepsze od hd ready, nie dlatego że są full hd tylko dlatego że są to wyższe modele (42x20 vs 42G20, 42V20) i obraz nawet nie HD jest w nich lepszy

No niestety racji nie masz, obraz SD jest zdecydowanie lepszy w HDR, a obraz FullHD jak narazie nie nadaje nikt (programy HD w telewizjach cyfrowych to 720p). Można się upierać nad filmami z BD jednak jak pisałem, różnica jest niezauważalna.

No i znowu don111 ma rację.
Jeśli zaś chodzi o sygnały w wyższych rozdzielczościach to bezsprzecznie FULL HD wygrywa z oczywistych względów.
Myślę że przy 42 calowym telewizorze różnica w rozdzielczości pomiędzy HD ready a full HD zamazuje się dopiero w odległości ok. trzech i więcej metrów.

Jak widać don nie ma racji, nie ma oczywistych względów i myślisz zupełnie odwrotnie niż jest w rzeczywistości. Właśnie w odległości ponad 4 metry różnicę można dostrzeć, gdyż bliżej nasze oko nie jest w stanie, ma fizyczne uwarunkowania i nie dostrzeże różnicy w ilości punktów na cal kwadratowy.
 
W

witek_z

Guest
Właśnie w odległości ponad 4 metry różnicę można dostrzeć, gdyż bliżej nasze oko nie jest w stanie, ma fizyczne uwarunkowania i nie dostrzeże różnicy w ilości punktów na cal kwadratowy.

Czy ty się chłopie dobrze czujesz ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dostrzeże oko różnicę jakości HD nawet jak ktoś słabiej widzi. A kanały HD nadawane i skompresowane są o 200 % lepsze niż kanały SD szczególnie
na ekranach full hd. Takie są prawa fizyki.

hdv_nvdemo_1920_1080_1.jpg


TNT-sd-hd.jpg




to chyba wystarczy
 
Ostatnia edycja:

TheArt

New member
A kto mówi o HD vs SD, ja mówię o braku różnicy (dostrzegalnej dla ludzkiego oka) między sygnałem 720p a 1080p w odległości do 4m przy ekranie do 60". To akurat sprawdzone naukowo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
różnica skalowania i dynamiki obrazu na telewizorach full hd
a tv hd ready przy dobrym bitrate jest podobna jak na zdjęciach i dotyczy to tym bardziej wielkich przekątnych.

I Tak wygląda serfowanie w internecie na plazmach HD ready do najnowszej generacji czyli Panasonic C 3 Włącznie :



001_P1220836.JPG


002_P1220837.JPG


003_P1220838.JPG


004_P1220839.JPG
__________________
 
Ostatnia edycja:

TheArt

New member
Stary bez jaj skąd ty bierzesz te fotki, to przecież jakieś sfatygowańce :D. Mam przed sobą 42" plazmę i ABSOLUTNIE NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO. Wszystkie ikony i czcionki są czytelne nawet z 3 metrów, ktoś Ci naopowiadał bajek. Aż nie mogę się przestać śmiać z tych fotek twoich :D. Skąd Tyś to wytrzasnął :D. Ludzie gdyby tak było to musiałbym oczy wybałuszać :D.

Różnica w bitrate być może, natomiast oko jest tak skonstruowane że tego nie dostrzega.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bez jaj - tak właśnie wygląda współpraca z internetu z HD Ready. Zdjęcia są z testu dwa dni temu. Dlatego Plazm HD ready nie poleca się do serfowania.
002_P1220837.JPG
 

don111

Banned
No niestety racji nie masz, obraz SD jest zdecydowanie lepszy w HDR, a obraz FullHD jak narazie nie nadaje nikt (programy HD w telewizjach cyfrowych to 720p). Można się upierać nad filmami z BD jednak jak pisałem, różnica jest niezauważalna.
daj spokój, plazmy generalnie bardzo dobrze sobie radzą z sygnałem SD, a czy to będzie full hd czy hd ready to różnica jeśli już widoczna na korzyść hd ready - to będzie ledwie minimalna
porównaj sobie Panasonic x20 vs S20 (cenowo podobne) to zobaczysz tą "zdecydowaną" różnicę ;)


Właśnie w odległości ponad 4 metry różnicę można dostrzeć, gdyż bliżej nasze oko nie jest w stanie, ma fizyczne uwarunkowania i nie dostrzeże różnicy w ilości punktów na cal kwadratowy.
nie wiem skąd ta teoria ale coś chyba źle gdzieś wyczytałeś
z 4m różnicy między 1080p a 720p nie ma szans dojrzeć nawet na 50', za to z 2m - już spokojnie...
 

don111

Banned
dostrzeże oko różnicę jakości HD nawet jak ktoś słabiej widzi. A kanały HD nadawane i skompresowane są o 200 % lepsze niż kanały SD szczególnie
na ekranach full hd. Takie są prawa fizyki.
tyle że plazmy hd ready nie mają ograniczenia jak crt do niskiej rozdzielczości, 1024x720 to niemal 720p, czyli wystarczająco do HD z satelity... tutaj nie ma za bardzo na czym dostrzec tych różnic, dopiero przy 1080p jest wyraźna (z odpowiednio bliskiej odległości)

odnośnie wyrazistości czcionki - na hd ready też da się ustawić dobrą, jednak trzeba się pobawić z ustawieniem rozdzielczości i skorygować wygląd czcionki - zwykle jest ustawiona domyślnie pod LCD (przynajmniej w windows 7)
 
Status
Zamknięty.
Do góry