Panasonic P42S10E vs Samsung PS50B550

wiertara

New member
Witam i pozdrawiam wszystkich jako że jest to mój pierwszy post na forum. Od ponad tygodnia czytam różne wątki dotyczące telewizorów ale cały czas mam dylemat, który tv wybrać. Moimi faworytami są Panas P42S10E oraz Samsung PS50B550. Zdefiniuję najpierw moje preferencje:


Preferowana wielkość matrycy - > 42''
Preferowane marki - Panasonic (ew Samsung)
Jaki sygnał - kablówka SD (w przyszłości możliwy C+) oraz PC
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? - raczej na wprost
Jaka odległość od ekranu - 3m (przy graniu), 4.5m przy ogladaniu filmów, kablówki
Jakie urządzenia do podłączenia - PC
Jaka klasa cenowa - ok 3500 +/- 500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy - pól na pól
Jakie masz nasłonecznienie pokoju - jest jasnawo
Ile osób zasiada przed telewizorem - 1
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - bez światła
Ma stać czy wisieć - na początek będzie stać ale w przyszłość może będzie wisiał
Czy ma być HD Ready czy Full HD - myśle że Full HD ponieważ sygnał z komputera będę chciał puszczać w 1080p


Teraz krótko o moich faworytach: początkowo napaliłem się na S10 ale trochę mnie niepokoi to syczenie. Dodatkowo przy S10 wchodzi w grę tylko rozmiar 42'' ponieważ różnica cenowa między 46'' jest nie do przyjęcia. Do końca też nie wiem jak S10 wypadł w teście Kikiego ponieważ było porównanie tylko do modelu G10 ale żagen z tych tv w teście nie otrzymał końcowej noty w porównaniu do innych tv w segmencie czy na rynku.

Ostatnio znalazłem tego Samsunga PS50B550 i nad nim też się zastanawiam. Co prawda jest o jakies 800-1000zl droższy ale ma aż 50''. Widziałem pochlebne opinie w teście Kikiego o Samsungu A550 - ale nie wiem czym się różni model A550 od B550?

Podsumowując: będę używał TV głownie do grania (1080p), ogladania filmów z kompa (głównie 720p i avi) oraz z kablówki SD. Możliwa jest również w najbliższym czasie C+ z kanałami HD.

Proszę więc o doradzenie który z tych TV będzie lepszy. No chyba że Macie ciekawsze propozycje?
 

urodzony8lipca

New member
wiertara napisał:
Preferowana wielkość matrycy - > 42''
Preferowane marki - Panasonic (ew Samsung)
Jaki sygnał - kablówka SD (w przyszłości możliwy C+) oraz PC
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? - raczej na wprost
Jaka odległość od ekranu - 3m (przy graniu), 4.5m przy ogladaniu filmów, kablówki
ja mam 4 m, a oglądałem nawet z 2, do tv i sprzedałem 42 cale /jego wielkość robiła wrażenie na początku a po m-c poczułem już niedosyt/ teraz pod uwagę biorę tylko 50 cali a nawet jak bym miał fundusze to większy:D
 

Klisman1987

New member
Zgadzam sie. Ja mam 42 cale i zdecydowanie jest juz za mały. Jesli tak dużo poświęcasz czasu na gry to moze lepszym wyborem bedzie lcd. Ze względu na możliwość wypalenia sie czegoś na plazmie. Chociaz jesli z głową użytkuje sie taki sprzęt to nic takiego nie grozi. Ja dosyć często gram i nic jeszcze sie nie wypalilo.
 

wiertara

New member
Klisman1987 napisał:
Jesli tak dużo poświęcasz czasu na gry to moze lepszym wyborem bedzie lcd.
Aż tak długo czasu to nie gram - w tygodniu to gdzieś po 1-1.5h dziennie. Na weekend w zależności od czau wolnego ten czas może wzrosnąć do 4-5h (i z przerwami).

A co do rozmiaru to dajecie mi do myślenia bo mój kumpel też mi mówił że im większy tym lepszy. A ten Samsung będzie ok?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam
tez polecam telewizor plazmowy. tym bardziej ze na razie bedziesz korzystal z telewizji kablowej .plazma zdecydowanie lepiej sprawdza sie z slabszym zrodlem sygnalu.
 

wiertara

New member
A czy ktoś wie jaka jest różnica między modelami Samsunga B550 i A550. Tzn na papierze jest wypisanych parę różnic ale jak się one prezentują w rzeczywistości? Czy przy wyborze B550 mogę się sugerować testem A550 kikiego?
 

adam-ant

New member
wiertara napisał:
A czy ktoś wie jaka jest różnica między modelami Samsunga B550 i A550. Tzn na papierze jest wypisanych parę różnic ale jak się one prezentują w rzeczywistości? Czy przy wyborze B550 mogę się sugerować testem A550 kikiego?

Bardzo ciekawe pytanie. Chciałbym również znać na nie odpowiedź. Kiki, pisałeś wcześniej, że według Ciebie B650 jest dużo lepszy niż B550, a to znaczy, że albo B650 jest aż tak genialny, albo B550 nie jest godnym następcą A551, bo przecież A551 dostał wysoką notę.
:hmm:
 

Papke

New member
Podlaczam sie pod pytanie :)

Wariuje juz czytajac to forum :)

Nie moge sie zdecydowac miedzy 50x10, 46s10, a tym samsungiem PS50B551.

Wie ktos jak wyglada serwis samsunga w polsce w porownaniu z Panasem?
 

robert1v

New member
plazma panasa fullHD

witam od tygodnia mam TX-P46S10E 400Hz -
kupiony w media markcie za 3950zł - wiem ze w 3 hurtowniach w okolicach Wa-wy można go trafić za 3400-3600zł ale ja wziołem na raty (bo tak mi pasowało)

więc po tygodniu oglądania kanałów z N-ki i kilku gierkach w FullHD powiem ci że do jakości obrazu HD nie ma zastrzeżeń - żadnych ;)
owszem 46" w SD jest nie najlepszym pomysłem ;(
- ale gierki to chodzą miodzio z Radeona HD-PRO

więc polecam ten TV w 100% ;)

fakt jak się do niego przytulisz na 10-20cm to słychać brzęczenie, ale już z ponad półmetra nic nie słychać ;)
 
Do góry