panasonic p42-g20e

barkam43

New member
WITAM!!!
Kupiłem dysk zewnętrzny SEAGATE GO FLEX 1TB z myślą, że podłączę go do telewizora P42-g20e poprzez USB i będę mógł nagrywać filmy z telewizji(sygnał ciągnę za pośrednictwem osiedlowej tv kablowej) oraz odtwarzać filmy, zdjęcia i muzykę wrzucone na dysk za pośrednictwem komputera. I w tym momencie pojawił się problem!!!... Podłączyłem dysk do tv i wyskoczyła informacja, że aby można było nagrywać muszę go sformatować w tv, i tak zrobiłem. Po sformatowaniu telewizor widzi dysk i jest wszystko OK. Problem zaczął się gdy wpiąłem dysk pod komputer chcąc poprzerzucać trochę zdjęć i muzyki. Komputer nie widzi dysku zewnętrznego!!!
Jakie jest wyjście z tej sytuacji...!!! Chciałbym przy pomocy tego dysku jednocześni móc nagrywać bieżące filmy z telewizji oraz odtwarzać nagraną z komputera muzykę, zdjęcia, filmy......PROSZĘ O PORADY......
 

barkam43

New member
ale czy nie da się podzielić dysku na dwie partycje i jedną sformatować za pomocą telewizora aby można było nagrywać a drugą sformatować za pomocą komputera aby można było odtwarzać muzykę itd....??????
 

barkam43

New member
a czy instalując dodatkowy program (wtyczkę) do xp, będzie widoczny dysk i czy będzie możliwość zarządzania nim w windowsie????(i ostatecznie odpalenia divx lub mp3???). Bo z tego co wyczytałem to może to być system ext3... w tv
 

TOMTU2

New member
A dwa dyski zewnętrzne ?

Instrukcja się kłania, - ale nie da rady po żenić tych dwóch funkcji, dysk do oglądania DiviX i muzyki tylko w FAT

Kupiłem jeden sformatowałem FAT - czyli mogę oglądać DiviX, a na drugim zarejestrowanym nagrywać filmy jak zrozumiałe. Ale na jednym dysku nie uda się połączyć obydwu funkcji ? Czy dobrze zrozumialem ? Większy dysk przeznaczę na nagrywanie a nowy 500 GB na filmy, które nagram np. z komputera, TAK.
Kuzyn kupił 46 calowy i przestraszył mnie, że dysk sformatowało i nie da rady ogladać nagranych filmów.

Zacząłem zastanawiać się nad inną firmą z tego powodu, ale nęci mnie 42 calowy Panasonic z serii V.
Jeżeli można wykorzystać 2 dyski to nie ma konkurencji. Czy mogę prosić o wyjaśnienie ?
Pozdrawiam
 
Do góry