Panasonic LZD85 - problem ze strojeniem kanałów TV

rpp

New member
Witam, od paru tygodni posiadam w/w model i jak do tej pory wszystko było ok.
Kanały TV miałem ustawione z automatu a że telewizję oglądam bardzo rzadko to niespecjalnie wnikałem w to czy po automatycznym strojeniu znalazły się wszystkie czy nie.
Dzisiaj chciałem znaleźć TVN24 (mam kablówkę z Aster) i nigdzie go nie było. Myślałem, że Aster wyciął ten kanał (różne dziwne rzeczy potrafią robić) ale zaglądam na ich stronę i wykazie programów mam go na kanale S11.
Wchodzę więc w ręczne strojenie i tu niemiła niespodzianka.
Dostępne są kanały oznaczone jako CH (od 2 do 99) i później jako H (od 21 do 41). W instrukcji na obrazkach są kanały 2-79 i 1-41.
Patrząc na wykaz z kablówki większość znajduje się na tej skali H ale mają przesunięcie o 3 kanały w górę (np. AXN wg kablówki to S28 a wg telewizora H31).
Pomijam jednak to "przesunięcie" ale gorsze jest to, że TV nie jest w stanie znaleźć mi wszystkich kanałów.
Jak zacząłem wnikać to okazało się, że kanały oznaczone przez kablówkę od S1 do S17 telewizor nie dostraja automatycznie (trzeba zacząć wchodzić w dostrajanie żeby znalazł cokolwiek - inaczej jest szary obraz). Dodatkowo kanały te "leżą" w ramach tych oznaczonych jako CH (numeracja od 82 do 99) czyli zupełnie inaczej niż to opisuje kablówka.

I teraz dwa pytania:
1. czy problem dostrojenia wynika z jakiegoś rozjadu po stronie kablówki? (poprzedni TV [stare CRT] nie miał z tym problemu - może ten Panasonic wymaga idealnego "wstrzelenia" się w częstotliwość kanału?)
2. z czego wynika "rozjazd" w oznaczeniach kanałów
 
Ostatnia edycja:

Maurycy_007

New member
Potwierdzam, też miałem/mam problem z rozpoznawaniem kanałów, tylko że ja mam UPC, nie Aster, tak więc to dotyczy tego TV a nie konkretnej kablówki.
Chciałem napisać że analogowy poprzednik nie miał problemu ze znajdowaniem wszystkich kanałów ale coś mi świta że chyba też miał, tylko to było jakoś inaczej. Pamiętam że musiałem puszczać strojenie parę razy aby wszystko sobie poznajdował.

Nie wiadomo dlaczego tak jest w tym modelu. Ja ręcznie znajduję kanały które są nadawane pomiędzy tymi które automatycznie znajduje sam TV.

A myślałem że to tylko ja mam taki problem ze względu na kiepski sygnał mojej kablówki czyli okropne odbicia, przesunięcia i rozmycie obrazu na większości kanałów.
 

rpp

New member
A jak wejdziesz w ręczne strojenie to jakie kanały masz do "dyspozycji"

Czy tak jak ja - czyli CH (od 2 do 99) i później jako H (od 21 do 41) czy tak jak jest instrukcji na obrazkach - czyli kanały 2-79 i 1-41 ??
 

rpp

New member
MJot dzięki za linka - porównałem i częstotliwości kanałów w Aster pokrywają się z tymi z linka.

Pytanie czy w przypadku Aster jest to "pobożne życzenie" czy faktycznie nadają na dokładnie tych deklarowanych częstotliwościach.

Może jeśli ktoś ma w W-wie Aster niech sprawdzi na jakim kanale ma telewizję AXN (u mnie jest to H31 a na stronie Astera jest S28 ).
 
Do góry