Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

Buti

New member
Cześć.
Przeznaczenie rzuciło mnie na ten wątek o panasie lx70p. Poszukuję już telewizora od miesiąca. Historia moich kolejnych wyborów jest nieźle pokręcona i chyba moje dwa poprzednie posty są tego dowodem. Każdy z modeli, które wymienię miał wadę, ż którą nie mogłem się pogodzić. Wydawało mi się również, że każdy z następnych wyborów jest lepszy od poprzedniego ale zawsze czegoś brakowało do szczęścia. Pierwszy model był najtańszy i byłem ciekawy czy warto kupić tani telewizor ale szybko doszedłem do wniosku, że - nie warto.
Tak to się układało: LG lc52 (ogólna klapa), samsung 32 R81b (wyraźnie smuży), sharp 32WD1E (słabe kąty, słaby kontrast, nieostry obraz nawed na materiale hd) , JVC g80 (brak wejścia vga i reszty nie sprawdzałem), panas 37pv70p (porównałem tą plazmę z WD1E stojacym obok i zrobiła na mnie kolosalne wrażenie i wydawało mi się, że naprawde jest lepsza od telewizorów LCD pod kątem kolorów a napewno z uwagi na kąty widzenia ale czar prysł gdy spotkałem obok siebie tą plazmę i panasa LCD LX70p). W międzyczasie jeszcze rozważałem możliwość zakupu plazmy samsunga c91h ale przeszło mi gdy zobaczyłem kiepskie formatowanie obrazu i jeszcze jakieś inne wady, które opisałem w poprzednim poście. Teraz prawie zdecydowałem się na panasa LX70p
LX70p wyświetla obraz płynnie podczas gdy w tym samym czasie pv70p na drugim planie pokazuje coś, co przesadnie można nazwać pokazem slajdów. To mnie naprawde zaskoczyło jednak nie wchodziłem do menu i nie wiem co akurat było w opcjach ustawienia obrazu plazmy choć oba tv mają przecież 100hz. LX70p zrobił na mnie pozytywne wrażenie jeśli chodzi o kąty widzenia obrazu. Jest naprawde dobrze. W dodatku obraz plazmy był widocznie mydlany w stosunku do tego lcd. Dotychczas uznawałem wyższość plazmy ale lx70p to zmienił. Jutro rezygnuję z zamówionego pv70p.
Czy ktoś z was może mnie utwierdzić w moim przekonaniu, że LX70p to najlepszy wybór jeśli chodzi o jakość w tej cenie i w odniesieniu do wymienionych poprzedników? Jednej rzeczy dodatkowo jestem ciekaw i nie mogłem tego sprawdzić. Czy przy oglądaniu np. gry w tenisa piłeczka jest rozmazywana czy nie?
Liczę na opinie i argumenty osób użytkujących panasa lx. Dzięki za dotarcie do końca.
 

yurek99

New member
Buti

Od piątku użytkuję LCD 32LX70P. Jestem dosłownie "powalony"! W najśmielszych, ale to w najśmielszych oczekiwaniach nie sądziłem
że obraz będzie tak znakomity. Dodam że odbieram sygnał analogowy z kablówki. Żadnego smużenia czy rozmazywania jak piszesz nie zauważyłem.
Jako fan sportu oglądałem głównie formułę 1, piłkę nożną, tenisa ziemnego i siatkówkę. Nie muszę dodawać że obraz z dvd żyleta. Naturalnie należy popracowć przy nastawieniach w zależności od upodobań / ale nawet
ustawienia fabryczne mnie zaskoczyły na plus /.
Przyznaję szczerze i bez bicia że pierwszym wyborem był Sharp WD1E.
Jednak w ostatnim momencie wyszukałem forum HDTV i czytając uważnie
posty dotyczące LCD po kilku godzinach nie miałem już wątpliwości za co
w tym miejscu serdecznie dziękuję forumowiczom za celne uwagi a w szcze-
gólności Ortaxowi, Sławkowi i innym.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
 

greg64

Member
Witam!!
W sobotę dokonałem zakupu TX-26LX70P w MM za 2450zł. Myślę, że cena jest OK. Co do sprzętu to również jestem mile zaskoczony z odboru sygnału SD. Obawiałem się, że będzie gorzej. Zgadzam się z zxx - wiele zależy od sygnału. Chciałem w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy na tym forum wypowiadali się na temat tego TV. W głównej mierze dzięki Nim zainteresowałem się tym TV.

Pozdrawiam.
 

zxx

New member
Ja mam go już około 2 tyg. i po czasie gorączkowych zachwytów przyszedł też czas na chłodną ocenę. Nadal uważam, że dokonałem słusznego wyboru, ale mój niepokuj jest związany z zachowanie telka przy transmisjach sportowych, szczególnie nadawanych na kanale Polsat Sport. Otóż przy szybko przemieszczającej się kamerze śledzącej zawodnika, tuz zanim powstaje tak jakby całkiem spora fala zakłóceń (pikselozy). Jest to o tyle dziwne, że obraz na Polsacie Sport jest jednym z lepszych nawet jak na kablówkę analogową.
Spotkaliście z czymś takim?
 

wsufka

New member
TX-32LX70P i DVD

Czesc, pewnie dostana bana za tego posta :), ale jakos nie moglem znalesc takiej informacji. Przepraszam z gory, jesli takowy post juz gdzies jest.
Jak w/w TV macie podlaczone:
1. DVD ( ja mam przez EuroZlacze, gniazdo AV2. Nie wiem czy jestem zbyt wybredny, albo sie naogladalem obrazow HD z prezentacji w sklepach :), ale obraz jest 7/10 ocenie w porywach 8/10. Myslalem, ze bedzie naprawde żyleta. Jest czasem, taka dziwna jakby zaslona biala, na ciemnych kolorach. Nie wiem, moze poprostu sie czepiam. Ustawienia Pytanie: czy lepiej przez kable o 3 kolorach czy przez SCART ogladac DVD, czy to wogole ma znaczenie jakies ?
2. PS2 ( zoltym jednym kablem :), gniazdo z boku TV, dzwiek przez wolnostojace glosniki ). Powiem szczerze, ze obraz nie jest rewalycyjny jak myslalem, ze bedzie, np. gra God of War 2, obraz nie jest najwyzszych lotow, powiem szczerze, ze na moim starym Panasonicu CRT 21'' obraz byl o wiele lepszy.
Bardzo bym prosil o pare sugestii czy komentarzy jak Wy to podlaczacie i jakie macie spostrzezenia.
Dzieki wielkie i jescze raz sorry, za byc moze ponowionego posta.

Moje ustawienia TV:
- Rodzaj obrazu: Normalny
- Balans bieli: Normalny
- P-NR: Auto
- MPEG NR: Minimum
- 3D-COMB: wylaczony

Napiszcie jakie Wy macie ustawienia. Dzieki za wyrozumialosc :p
 

qazar

Member
Bez reklam
a czemu ty sie dziwisz ? skoro masz ta kzle podlaczone dvd i konsole ? sprobuj oba sprzety podlaczyc przez kabel component a uswiadczysz roznicy acz trzeba oddac sprawidliwosc ze ps 2 to juz konsola wiekow przeszlych i raczej srednio na jeza pasuje do ery HD ;)
 

janek_pl

New member
@wsufka Sposób podłączenia sprzętu, nawet tak starego jak ps2 MA WIELKIE znaczenie. Mam lx w wersji 32 calowej. Puki co podłączony mam tuner sat DM5620 przez Euro oraz starego Xboxa. Przy tunerze sat nie mam alternatywy, natomiast przy konsoli na początku stosowałem euro. Obraz wydawał mi się w miarę dobry. Jednak dopiero gdy podłączyłem przez komponent to konsola mimo,ze jest wiekowa pokazała pazurki. Na xbmc włączone mam 720p i 1080i. Teraz gdy przeglądam fotki to szczena opada. Wczesniej wyglądały jak dawniej materiał z VHSu. Teraz nie różni się niczym od tego na monitorze komputerowym.

Moja rada, jeśli jakieś nawet stare urządzonko ma możliwość pracy w wyższych rozdziałkach to nie zastanawiaj się i zainwestuj w kabel.



Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

simonbl

New member
Formatowanie proporcji ekranu

Chciałbym się podzielić moim małym odkryciem jeśli chodzi o formatowaniu sygnału (dla posiadaczy n-ki) dla sygnału nadawanego w formacie 4:3, a i zatem dla programu TVN HD.
Moje ustawienia to:
- w menu ustawień n: tv panoramiczny; obraz bez zmian,
- natomiast w naszym telewizorze: 4:3 pełny.

Wydaje mi się to najlepsze ustawienie dla sygnału 4:3 bez czarnych pasów po bokach. Jednak ustawienia te mają wadę przy wyświetlaniu menu ekranowego n-ki i przy obrazie panoramicznym HD.

Mimo wszystko polecam sprawdzić samemu.
 

fiaam

New member
simonbl napisał:
Chciałbym się podzielić moim małym odkryciem jeśli chodzi o formatowaniu sygnału (dla posiadaczy n-ki) dla sygnału nadawanego w formacie 4:3, a i zatem dla programu TVN HD.
Moje ustawienia to:
- w menu ustawień n: tv panoramiczny; obraz bez zmian,
- natomiast w naszym telewizorze: 4:3 pełny.

Wydaje mi się to najlepsze ustawienie dla sygnału 4:3 bez czarnych pasów po bokach. Jednak ustawienia te mają wadę przy wyświetlaniu menu ekranowego n-ki i przy obrazie panoramicznym HD.

Mimo wszystko polecam sprawdzić samemu.

Jestem posiadaczem n telewizji, a za kilka dni będę posiadaczem tegoż Panasonica. Tu moje pytanie do posiadaczy nboxa. Z tego co zrozumiałem telewizor podłączamy do nboxa kablem HDMI wymuszając DVI i dzwięk po kablu cinch. Jesli dobrze zrozumiałem - w trybie HDMI nie będzie dzwięku ponieważ nbox nie lubi Panasonica (lub odwrotnie :). Co do formatu obrazu ustawiam nboxa na 720p, ponieważ telewizor nie jest Full HD i chociaż wyswietli 1080i to i tak skaluje go do 720 - wnioskuje że najlepszy obraz będzie w 720p, dobrze zrozumiałem?
 

janek_pl

New member
@fiaam Posiadam juz lx70 i ostatnio testowalem n-ke. Wydawalo mi sie ze obraz bylo lepszy na 1080i. Jednak ja to testowalem na componencie.

Pozdrawiam
 

hoodlum

New member
W dniu dzisiejszym w końcu dokanałem zakupu mojego wymarzonego Panasonica Lx 70.
Swiadomie czekałem z kupnem aż cena trochę spadnie-no i udało sie kupiłem w normalnym sklepie (mix electronics za 3170). Chciałem podziękować formułowiczą Sławkowi i Ortaxowi za pomoc w wyborze tego tv. Jednak w wiekszosci sugerowałem sie znakomitymi opiniami na forach angielskich czy niemieckich. Nar azie mam Tv podłaczony pod zwykła antene zbiorcza i podpietą mam nagrywarke dmr 20 Panasa. Powiem szczerze nie spodziewałem sie tak dobrego odbioru z anteny zbiorczej obraz z dvd po scartcie znakomity(myślałem o dokupieniu komponenta ale stwierdziłem ze nie ma sensu).Wczesniej myślałem o kupieniy plazmy(bo byłem jej gorącym zwolennikiem) 37PV70 ale dobrze ze tego nie zrobiłem. Kumpel na tejze plażmie ma gorszy odbiór sygnąąłu Sd z tej samej anteny.
Polecam z czystym sumieniem tgo Lcdeka za te pieniadze trudno znaleźć c coś lepszego.:eek:k:
 

paweld67

New member
miejsce zakupu

Witam! Mam pytanie do hoodlum. W jakim mieście znajduje się sklep mix electronics w którym kupiłeś tego panasonica za 3170. Pozdrawiam
 

lukas63

New member
Uff przeczytałem wreszcie cały wątek - byłem dzisiaj w Saturnie i właśnie ten model zwrócił moją uwagę w tym markecie - mam n'boxa i mam pytanie odnośnie współpracy tego modelu z tv N.

- na hdmi czy componencie jest lepszy obraz?
- czy wszystko dobrze hula? - przeczytałem ze tylko obraz działa przez HDMI -HDMI- jaki kabel zakupić do audio, żeby połączyć tv z nboxem? chinch -chinch???? MOże być taki http://www.allegro.pl/item262486671_2xrca_2xrca_najlepszy_vivanco_prowire_w_wa.html
??? - pytam, bo jestem zielony w temacie okablowania :)
 

fiaam

New member
lukas63 napisał:
Uff przeczytałem wreszcie cały wątek - byłem dzisiaj w Saturnie i właśnie ten model zwrócił moją uwagę w tym markecie - mam n'boxa i mam pytanie odnośnie współpracy tego modelu z tv N.

- na hdmi czy componencie jest lepszy obraz?
- czy wszystko dobrze hula? - przeczytałem ze tylko obraz działa przez HDMI -HDMI- jaki kabel zakupić do audio, żeby połączyć tv z nboxem? chinch -chinch???? MOże być taki http://www.allegro.pl/item262486671_2xrca_2xrca_najlepszy_vivanco_prowire_w_wa.html
??? - pytam, bo jestem zielony w temacie okablowania :)

Jesli chodzi o zakup tego telewizora w Saturnie, to nie wiem w jakim miescie sprawdzałes ale w Katowicach mają cenę z kosmosu - 3999zł. Ja kupiłem w poniedziałek za 3168zł. Jesli chodzi o chinch to ten który znalazłes będzie super - ja mam taki za 8zł i dzwięk jest ok, podłączasz wyjscie w nboxie i wejscie w tv i dzwięk jest.
Nie ma nic gorszego dla posiadaczy takiego telewizora jak brak możliwosci sprawdzenia tego telewizora w HD poprzez HDMI. Zamówiłem kabel na allegro w piątek, zaplaciłem za "priorytet" i do dzisiaj nie ma. Już powiedziałem żonie, że jak nie będzie do 18.00 to jadę do media kupić drugi :). Póki co podłączyłem nboxa przez scart i obraz jest jak dla mnie rewelacja! Sam wygląd telewizora - znakomicie wykonany. Uważajcie jak go będziecie wyjmować z kartonu, bo ja go prawie wyj...łem na podłogę, to przez tą papiero-gąbke którą był owinięty - lepiej złapcie za telewizor bo to cos sie slizga.
 

lukas63

New member
Jesli chodzi o zakup tego telewizora w Saturnie, to nie wiem w jakim miescie sprawdzałes ale w Katowicach mają cenę z kosmosu - 3999zł.
W mojej okoloci w Saturnie 3899zł - oczywiście na głowę bym musiał upaść,zeby tyle zapłacić -

Wystarczy ponegocjować i zgodzili się sprzedać za 3270 zł w Saturnie (myślę, że jak na sklep nie-internetowy to dobra oferta)- w sobotę chyba pojadę go kupić, bo imho to jeden z lepszych lcd 32"
 
Ostatnia edycja:

fiaam

New member
Ponieważ zamówiony na allegro kabel nie przyszedł pojechałem do Saturna. Kupilem kablel HDMI-HDMI firmy Thomson. Po przeczytaniu tego wątku pamiętałem o problemach z dzwiękiem, dlatego zakupiłem również kabel chinch. Po przyjściu do domu podłączyłem nboxa do telewizora, ustawiłem rozdzielczość 1080 i zupełnie zgłupiałem... Obraz i DZWIĘK po HDMI działa bez zarzutu !!! Oglądam już 3 godzine Discovery HD, Nsport HD, TVN HD i żadnych problemów. Nbox pracuje naturalnie w trybie HDMI. Skąd więc wasze problemy z dzwiękiem po HDMI???
 

lukas63

New member
braz i DZWIĘK po HDMI działa bez zarzutu !!! Oglądam już 3 godzine Discovery HD, Nsport HD, TVN HD i żadnych problemów. Nbox pracuje naturalnie w trybie HDMI

A spróbuj wyłączyć tv i nboxa - włącz ponownie - zobaczymy czy to tylko chwilowa radość
 

fiaam

New member
lukas63 napisał:
A spróbuj wyłączyć tv i nboxa - włącz ponownie - zobaczymy czy to tylko chwilowa radość

:) Po wyłączeniu norma - w trybie HDMI zawiesza się co 10 minut. Potestuje jeszcze jak wróce z pracy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry