Panasonic L42E30E, a nagrywanie na HDD USB

pakryps

New member
Witam.

Posiadam LCD Panasonic'a L42E30E, i wyczytałem że istnieje w nim opcja nagrywania na dysk twardy USB.
Na samym początku nie doczytałem informacji i chciałem nagrywać programy na zwykłym pendrive, ale teraz już wiem że na to nie nagram. Pózniej brat kupił sobie dysk zewnętrzny na USB, jakis LG 500GB (do swoich potrzeb komputerowych), więc postanowiłem wypróbować funkcję nagrywania w TV. Podpiąłem dysk do pierwszego slotu na USB tam gdzie jest opisane HDD. Włączyłem i zrobiłem wszystko tak jak jest napisane w instrukcji. Ładnie na koniec pojawiło sie okno z nazwą dysku zewnętrznego, oraz znaczkami "play" i nagrywania (kółeczko). Na pilocie włączyłem przycisk od nagrywania i KLOPS...ukazał sie komunikat "BRAK DOSTĘPNYCH FUNKCJI" albo coś w tym stylu, bo już nie pamietam dokłądnie. TV był ustawiony na "Analogowe" (podłączona bezpośrednio do TV antena ustawiona na dachu). Doczytałem ze analogowo nie nie nagram nic. Przełączyłem na AV1 gdzie mam podpiętą CYFRĘ + ( antena z satelity do dekodera, i nastepnie dekoder Eurozłączem do AV1) i też nic nie nagrałem- ten sam komunikat.

Dlaczego? Zły dysk?, Zle coś podpięte? Sam już nie wiem....
Może ktoś coś będzie wiedział i poradzi....

pozdrawiam
paweł
 

MarekOTT

New member
A ciekawe, czy mozna ogladać w tym samym czasie jeden kanał, wtedy kiedy drugi w tym samym czasie sie nagrywa ?

Chyba dzis kupuje dysk.. najmniejszy, tajtanszy z mozliwych a wiec 160GB..
 

OrdysD

New member
A ciekawe, czy mozna ogladać w tym samym czasie jeden kanał, wtedy kiedy drugi w tym samym czasie sie nagrywa ?

Chyba dzis kupuje dysk.. najmniejszy, tajtanszy z mozliwych a wiec 160GB..
Nagrywać można tylko z dvb-t. Podczas nagrywania można oglądać tylko to co się nagrywa, lub inne nagrane programy, filmy. Dostęp do dlna, viera conect czy serwera medialnego jest na czas nagrywania zablokowany.
 

napior1516

New member
Czy w Panasonic TX-L37E30E będę mógł nagrywać TV z naziemnej MPEG-4??
Chce kupić TV do sypialni ale nie wiem jeszcze jaki, ale o tym założę jeszcze oddzielny temat chyba że Panasonic TX-L37E30E będzie nagrywał TV. ;p. A jeszcze czy będzie działać z Western Digital My Passport Essential 250 GB USB 2.0??
 

tamak

New member
Coś mi tu nie pasuje w tej odpowiedzi:
"każdy 2,5 cala pasuje potrzeba tylko porządnego kabla USB"
Na stronie panasonica wyraźnie jest napisane,że nagrywanie na HDD jest możliwe na dysku o rozmiarze od min.: 160 GB do maks. 3TB z zasilaniem zewnętrznym AC.
Każdy zewnętrzny HDD ma akcesoryjny kabel USB.
O ile złącze USB do innych urządzeń jest standaryzowane to łączące dysk już nie.
Więc o jakim kablu tu się mówi.
Może jaśniej
Ja próbowałem nagrywać na dwóch różnych dyskach po 0,5 TB
jeden mypassport essential HD drugi to pqi.
Żaden prócz wykrycia go i niby sformatowania nie został uznany przez TV za coś do nagrywania.
Problem leży w zbyt niskim prądzie na złączu USB 2.0 (0,5 A) w TV i zbyt dużych potrzebach na niego w HDD 2,5 cala.
Dlatego panasonic obsłuży tylko dyski zasilaczem zewnętrznym.
Panas preferuje firmę buffalo, bo są najwydajniejsze do zgrywania/odtwarzania materiału HD ale i drogie.
TV pewnie obsłuży każdy inny HDD z AC.
Niestety trzeba kupić - wydać pieniądze na dysk.
Mnie to powstrzymuje, a ponadto jeszcze jedna rzecz mnie powstrzymuje: czy jeśli zaprogramuję TV na program w nocy, to czy czasem nie uruchomi się on (wizja i fonia), a to podejrzewam, pobudzi wszystkich domowników.
A za taki gadżet to ja dziękuję.
Mam już WNDA 3100 i muszę kupić nowy router Wifi z adslem, z zakresem N i przepustowości 300 Mb/s na wyższej częstotliwości niż obecne 2,4 GHz.
Tanie nie są
A do nagrywania lepiej wtedy sprawdzi się nagrywarka z tunerem DVBT/C.
 
Ostatnia edycja:

nordof

New member
To masz chyba inny telewizor. Używam dwa dyski 2,5 cala zasilane poprzez kabelek usb podpiety pod gniazdo usb HDD w Panasonicu. Żaden podwójny,ale PORZĄDNY. Jeden dysk to 250Gb LG,drugi to 160Gb chyba samsung w obudowie 4world.
Telewizor wisi na wieszaku,dlatego mam podłączony 0,5m kabelek usb,ale naprawdę gruby z filtrami przeciwzkłócającymi. Nie zaobserwowałem żadnych problemów z wykryciem,formatowaniem,oraz nagrywaniem na te dyski.
Proste?

Zaprogramowany na nagrywanie tv podczas trwania nagrania uruchamia jedynie dysk. To nie jest videoodtwarzacz z lat 80tych ubiegłego wieku,aby musial włączony być cały telewizor. Nagrywam przyciskiem REC na pilocie (tym na dole - przełącznik na TV),lub uzywam timera.

Zwracam uwagę,że wiekszość problemów z wykryciem,formatowaniem i nagrywaniem na dyski 2,5 cala - to problemy z ich właściwym zasilaniem.
PORZĄDNY,ewentualnie najkrótszy (max 10cm) kabel to pewny sukces i zero stresu.


Wersja softu w panasonicu Soft VersionVer. 1.318
 
Ostatnia edycja:

tamak

New member
mam mniejszy 32E30E.
Kable USB zmierzone 0,2 m z wtyczkami do drugiego również.
Widocznie twoje dyski, sądzę to po małej objętości, może mają mniejsze zapotrzebowanie na prąd i złącze USB 2.0 je napędzi albo u mnie zasilanie USB jest do dupy.
Ale mimo wszystko dzięki za info, w sprawie działania trybu nagrywania.
Poszukam w takim układzie jakiegoś taniego cichego dysku 3,5 cala z zewnętrzną zasiłką.
Tylko k...a znowu koszty.
 

nordof

New member
No to jeszcze na koniec podepnij podwójny kabelek. Używam go w ostateczności. Końcówkę glówną pod gniazdo HDD w telewizorze,plus dodatkowe zasilanie pod dowolne gniazdo usb w panasonicu. No kurna musi ruszyc. Przełączyłeś ten mały dzyndzel na dole pilota z położenia DVD/VCR na TV? MASZ PEŁNĄ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI? To ponad 100 stron.

Kable 20cm,do tego cieniutkie to może być za dużo.
Po cichu stawiam na problem z obsługą z Twojej strony tego panasia.
Tylko bez urazy.
Na tym forum ktoś narzekał na buczenie w sub-basie - zasugerowałem błędne podłączenie kabli,a sa tam ze DWA i trafiłem.
 
Ostatnia edycja:

tamak

New member
Miałeś rację. Czytanie nie boli :)))
Dzięki za podpowiedź.
Nie przełączyłem przełącznika w prawym dolnym rogu pilota w pozycję TV.
HDD na USB teraz hula aż miło i to obydwa dyski.
Muszę jeszcze rozwiązać połączenie Wifi.
 

marek602

New member
Czyli co panie i panowie? Moze ktos potwierdzic ze nagrywać mozna tylko z dvb-t ? :(

Podpiąłem dysk i faktycznie nagrywa po naciśnięciu REC na dole pilota, przy przełączonym przełączniku na TV.

A ktoś podpowie do czego ten przycisk u góry DirectTVREC?
 

Mario12

New member
Czy ktoś próbował po nagraniu na dysk jakiego programu z TV odtwarzać go później na kompie?
Zdaje się, że dysk trzeba przed użyciem z TV formatować. Jak się domyślam, to może utrudniać oglądanie filmów. Chyba że ktoś już wie, jak sobie z tym poradzić.
 

Deaf2All

New member
Panowie,
a czy ktoś może powiedzieć jak się ma kwestia ponownego sformatowania dysku np.FAT32 lub NTFS żeby można było ponownie w połączeniu z PC używać?
Czy PC będzie go normalnie z pod windowsa widział?

Pytanie drugie - jaką objętość zajmuje nagrywany obraz - np przelicznik 10min nagrania na ilość MB? krótko mówiąc - zakładając że chcę nagrać 3 filmy/audycje po 150min każda jaką pojemność dysku mam kupić? 500GB? 1 Tera?
 

melersan

New member
Panowie,
a czy ktoś może powiedzieć jak się ma kwestia ponownego sformatowania dysku np.FAT32 lub NTFS żeby można było ponownie w połączeniu z PC używać?
Czy PC będzie go normalnie z pod windowsa widział?

Pytanie drugie - jaką objętość zajmuje nagrywany obraz - np przelicznik 10min nagrania na ilość MB? krótko mówiąc - zakładając że chcę nagrać 3 filmy/audycje po 150min każda jaką pojemność dysku mam kupić? 500GB? 1 Tera?

Spod windowsa go nie zobaczysz chyba że zainstalujesz odpowiednie oprogramowanie (bodajże ufsexplorer), a format dysku to UFS. Pod linuxem go sobie spokojnie podmontujesz. Mi 1:20h zajęło koło 7GB ale nagrywałem TVN HD z DVB-C. Może da się go sformatować spod Windowsa, ja to zrobiłem pod linuxem.
 
Do góry