Panasonic L37E30E czy Sony 37/40EX720 który pomóżcie wybrać

który model Waszym zdaniem będzie lepszy?


  • Total voters
    0

nikox85

New member
Posiadam ten model sony od ponad miesiąca, praktycznie do czego można się przyczepić to jedynie do tego że nie odpala mkv,ale to mały szczegół gdyż kupiłem sobie asus oplay mini.Ludzie piszą że słaba czerń, lecz bzdury piszą.Czerń ma bardzo dobrą,obraz to do dzisiaj mnie zaskakuję a podświetlanie rogów prawie niewidoczne oczywiście tv trzeba skalibrować wedle potrzeb.
 

Kpc21

New member
Oglądasz na nim TV naziemną z DVB-T? Jakiej jakości jest obraz? Masz możliwość zrobienia zdjęcia np. TVP Info?
 

al-aksa

New member
cholera... oglądałem wczoraj tego 40EX720 w akcji i poweim szczerze jestem trochęzawiedizony tym co zobacyzłem! Przede wszystkim te (nie)sławetne kąty! no i czerń... on stał niżej ,a nad nim Samsung D6100i róznica była duża na korzysc tego drugiego! o ile włączony kanał TVN HD szedł z naziemnej przyzwoicie to już tvp1 pikselił! :evil:
musze jeszcze Panasa dopatrzeć...
 

al-aksa

New member
Od dawna wszyscy piszą że Sony w SD są słabe.
Oczywiście najlepiej przekonać się samemu .
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/79044-ziarnisty-sygnal-sd-w-sony.html
W klasie 40" Najwięcej potrzeb realizuje jednak Sharp 40LE 830 :
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html

W klasie 37" nowych modeli - Panasonic 37ET5

ten ET5 kosztuje prawie 3,5tys wiec odpada! Sharp tez ponizej 3tys nie schodzi
z kolei te Sony mają niby procesor X-reality dobry do SD, ale zobaczylem straszną pikseloze z bliska!
:x
 

akila

New member
al-aksa, Zmiana ustawień nie pomogła ? Może to zależy od ustawień, bo spotkałem się z opiniami, że XReality dobrze radzi sobie z sygnałem SD...

Sharp dla mnie odpada:
niepotrzebny dodatkowy piksel, duży spadek kontrastu pod kątem, bezwzględnie wymagana kalibracja, po której i tak kolory nie będą idealne (poprawne). Test z pomiarami można znaleźć na tvtest.pl
 

al-aksa

New member
no nie wiem... mowię tylko, że jak przełączł w sklepie na tvp z naziemnej to obraz sie zrobil koszmarny... plus słaba czerń i kąty... chyba się już zniechęciłem do Sony...ale muszę jeszcze popatrzeć na Panasa ...kusi mnie ta toshiba 42UL863 ale chyba za duża będzie z 2,5m:?:
 

Kpc21

New member
Wg komentarzy z Ceneo, Panasonic ET5 to tak naprawdę LG z logo Panasonica. Ile w tym prawdy?

Poza tym on nie ma nawet 100 Hz.
 

al-aksa

New member
ups... byłem wczoraj w Saturnie i oglądałem te nowe Panasy ET5 i E5, no i dla mnie odpadają bo nie mają matowej matrycy!!!:-x
 

trol2008

New member
al-aksa a co sadzisz o 46hx820 ? czy warto w niego zainwestować ? czy może lepiej zaoszczędzić i kupić 46ex725 ? a resztę z zaoszczędzonej kasy dołożyć do kina domowego .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przez Ciebie rozebrałem go na części więc wiem dokładnie co w trawie piszczy.
Test ze zdjęciami powinien być jutro.
 

Mylagos

New member
al-aksa a co sadzisz o 46hx820 ? czy warto w niego zainwestować ? czy może lepiej zaoszczędzić i kupić 46ex725 ? a resztę z zaoszczędzonej kasy dołożyć do kina domowego .


HX820 ma ulepszony procesor obrazu, więc lepiej będzie wyświetlał obrazy w standardowych rozdzielczościach, a i posiada dodatkowo wbudowane Wi-Fi.
 

Kpc21

New member
Czekam, bo sam się zastanawiam, co w końcu wybrać.

Ostatnio porównywałem Panasa E3E i Samsunga D5xxx (dokładnie nie pamiętam, chyba D5003). Skalowanie Samsung miał nieporównywalnie lepsze (w Panasonicu pikseloza, Samsung po prostu tracił na ostrości), ale wiadomo, że E3E to niskobudżetowy model.
 

al-aksa

New member
al-aksa a co sadzisz o 46hx820 ? czy warto w niego zainwestować ? czy może lepiej zaoszczędzić i kupić 46ex725 ? a resztę z zaoszczędzonej kasy dołożyć do kina domowego .

oj..cięzko mi sięwypoiwadać zwłaszcza co do 46" bo w taki nie mierzę w ogóle, ale skoro może potrzebne CI kino domowe to może warto? :idea:
 

trol2008

New member
oj..cięzko mi sięwypoiwadać zwłaszcza co do 46" bo w taki nie mierzę w ogóle, ale skoro może potrzebne CI kino domowe to może warto? :idea:


A miałeś przyjemność go testować ? tzn czy go widziałeś, chce telewizor trochę lepszy, tak by starczył mi na dłuższy czas. ale nie wiem czy wykładając 5 tyś na ten tv to nie jest przepłacanie . słyszałem ze w sony dosyć często płaci sie za markę . denerwuje mnie też słaba kompatybilność multimedialna....
 
Do góry