Panasonic kończy z plazmami - oficjalne potwierdzenie

marcinkoleksl

New member
Technologia telewizorów plazmowych okazała się być ślepą uliczką. Jak oficjalnie potwierdził Panasonic, ostatni koncern produkujący takie urządzenia, pomimo szeregu zalet, są one po prostu za drogie. Ostatnie zostaną wyprodukowane w grudniu.

Informacje o nadchodzącym końcu telewizorów plazmowych nie są niczym nowym, ale dopiero teraz koncern Panasonic potwierdził je oficjalnie. Japońska firma wycofuje się z ich produkcji ze skutkiem niemal natychmiastowym.


Panasonic potwierdza: Telewizory plazmowe idą na śmietnik historii - TVN24


Panasonic zachował się jak dziecko, zaprzeczając poprzednim informacjom.
 

digitalus

Banned
Witam
Nie do konca jest to prawda.Plazmy produkuje tez firma LG i samsung.Tvn jak zwykle sie nie popisal.Nawet nie sprawdzili jakie firmy produkuja plazme.
Zaraz smietnik , plazmy beda jeszcze dlugo , dlugo, dzialac.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co by nie napisać to faktycznie news TVN mało precyzyjny i nieścisły! A co do tematu to jednak wielka szkoda, że Panasonic kończy z produkcją plazm wielka szkoda...
 

mss

New member
Ja używam plazmy panasonica od ponad 3 lat i mimo zakupu sony lcd nie mam złego zdania o jakości obrazu plazmy w porównaniu do sony bo nie ma co porównywać 42 cali do 46 cali i ta czerń jest gołym okiem inna !;-)

Przy okazji: nie każdy wydaje swoje pieniądze na coraz nowszy sprzęt średnio co pół roku, bo ma inne więcej przyjemne wydatki, a nowości zostawia dla nieco zasobniejszych i eksperymentujących młodszych ludzi...
 
Ostatnia edycja:

Kris_6

Member
Sprzedaż plazma jest mała to jest jakieś zaskoczenie wystarczy pójść do Media Marktu i tam w sumie to może z 5 telewizorów plazmowych stoi na sprzedaż a reszta to telewizory LCD LED.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I znowu z kolega sie zgadzam, to tak jak odchodzi kolega z firmy najpierw jest smutek , a pozniej zycie pokazuje ze toczy sie swoim biegiem i zapomina sie o koledze z ktorym sie nawet bylo blisko.
 

digitalus

Banned
Witam
Na stronie gazety jest ciekawy artykul ktory dotyczy zakonczenia produkcji plazm przez panasonica.
Z tego artykulu wynika ze poprzedni prezes panasonica mial znacznie dluzszy horyzont inwestycyjny i wierzyl w plazme .W produkcje pdp zainwestowano kilka miliardow dolarow.
Obecny prezes ma krotki horyzont inwestycyjny i wszystko sprzedaje.

Panasonic kończy przygodę z telewizorami plazmowymi
to starszy artylul, gdy prezesem byl Fumio Ohtsubo
PLAZMA PONAD WSZYSTKO [SEKRETY PANASONICA] - Opinie | Recenzje | magazyn Hi-Fi Choice
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Cóż, nie po raz pierwszy wygrywa produkt tańszy w produkcji o gorszych parametrach (lub co najwyżej porównywalnych za 4x większą kasę), przykładów z przeszłości można by było tu mnożyć.

(C)G

EDYTOWANO PRZEZ ADMINISTRACJĘ
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardzo dobrze, ale to samo tyczy sie posiadaczy lcd/led, dla nich tez pewne przypadlosci plazmy nie sa do zaakceptowania. Natomiast OLED? Dla mnie bomba, ma wszystkie zalety tv led + eliminacja wad (oczywiscie w uproszczeniu). Ja traktuje technologie oled, jako rozwiniecie technologi led, przy zachowaniu "feelingu" (co dla mnie jest kluczowe). Kazdy swiadomy uzytkownik lcd/led z checia przesiadzie sie na oleda, ale malo ktory na plazme. Taka mala roznica.
 
No faktycznie SUPER!!!
Już myślałem, ze się coś konkretnego dowiem, a tu jak zwykle tylko okopy.
Jedni swoje i drudzy swoje. Ktoś sieje panikę bo mu tak pasuje i tyle. Chłopaki na górze rozmyślają jak wykorzystać trend co by jak najwięcej zarobić/stracić, a my się podniecamy jakbyśmy nie wiedzieli, że co najwyżej to możemy tylko stracić.
Po pierwsze, to plazmy nie znikną z dnia na dzień.
Po drugie samo wystąpienie monopolu już jest dostatecznie denerwujące.
Po trzecie dobry sprzęt zawsze znajdzie swoją niszę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czego chcesz sie dowiedziec, wszystkie informacje masz w sieci na wyciagniecie reki. Nikt tu wrozka nie jest. To ze plazmy znikna, nie jest dobre, to oczywiste. Osobiscie wolalbym zeby ta technologia zyla i cieszyla swoich uzytkownikow, jak widac jest ich calkiem sporo. Natomiast "bardzo dobrze", ze plazmowicze beda mieli w przyszlosci alternatywe, w postaci OLED. Chociaz na to trzeba bedzie troche poczekac, nie wspominajac o cenach.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
No cóż po co produkować coś co się coraz gorzej sprzedaje.
Do tego dochodzi problem z produkcją większych paneli i zły PR plazm.
Pomijam już kwestie dużo bardziej obiecujących paneli na horyzoncie i braku sensu ekonomicznego rozwijania tylu technologii równocześnie.
Moim zdaniem bardzo racjonalne posunięcie. Podejrzewam że inni w niedługim czasie zrobią to samo.
 

GOLUMN

Member
A ja chciałem kupić 55vt60 w kwietniu lub w maju 2014 i zaczynam się mocno martwić,że już nie uda mi się kupić tego modelu.:sad:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja sie nastawiam w przyszlym roku na sprzedaz Kuro, jak bedziesz mial problemy z dostepnoscia VT, to sie przypomnij ;)
 

pantomima

Banned
I jeszcze te ahy ehy odnosnie Oled - narazie Oled nie istnieje ! Nie mozna za wile powiedziec o tej technoilogii w normalnym domowym uzytkowaniu wiec po co drazyc pogadanke na ten temat .

EDYTOWANO PRZEZ ADMINISTRACJĘ
 
Ostatnia edycja:
Do góry