Panasonic i obcięte boki w filmie Avi

marcin_nr

New member
Witam, mam problem z tym zakupionym Panasonikiem 42C10Y lub odtwarzaczem Wiwa Hd228. Problem polega na tym, że odczytujac film z płyty w formacie 16:9 obcina z boku obraz o 2 cm z każdej strony i nie rozciąga go do końca na boki. Dopiero opcja zoom wypełnia cały telewizor ale kosztem obrazu. Podobnie jest przy podłączaniu kompa przez s-video ale w ustawieniach karty da się obraz poszerzyć. W czym wina- Telewizor czy odtwarzacz dvd Viva?? Czy konieczne sa jakieś zmiany w ustawieniach serwisowych?? Aha i czy da się zmienić te szare pasy z trybu 4:3 na czarne w normalnym menu z pilota??
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam
ustawiles w menu dvd format ekranu 16:9 lub szeroki.
podobny problem byl w moim starym dvd manta.
w telewizorze caly czas mam ustawiony format ekranu 16:9.
ogladam caly czas telewizje przy takich ustawieniach
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Te szare pasy na czarne na 100% da się zmienić w "normalnym" menu. Nie pamiętam gdzie to było, a teraz nie mogę sprawdzić....
 

marcin_nr

New member
digitalus napisał:
witam
ustawiles w menu dvd format ekranu 16:9 lub szeroki.
podobny problem byl w moim starym dvd manta.
w telewizorze caly czas mam ustawiony format ekranu 16:9.
ogladam caly czas telewizje przy takich ustawieniach

Tak, mam ustawione w dvd tryb 16:9. Ale zmiana na tryb Letter coś tam czy PanScan nie zmienia nic w obrazie i pasek z boku nadal jest. A tryb komputerowy?? co tłumaczy takie dopasowanie ekranu?? w menu serwisowym sie tego nie dostraja?? Dziekuje wam za odpowiedzi
 

digitalus

Banned
nie zmienialem ustawien w menu serwisowym telewizora. ale pewnie jest taka opcja.
jesli masz mozliwosc to podlacz inne dvd, sprawdz czy bedzie poprawa.
sprawdzales tez w menu dvd czy wyjscie video jest ustawione na RGB>?
jesli korzystasz z euro to podlacz kabel do av1 w telewizorze.
 
Ostatnia edycja:

marcin_nr

New member
Sprawdziłem i miałem ustawione s-video.Zmieniłem na rgb ale to nic nie zmieniło. To jest ciekawem, że jak dam zoom na dvd to wypełnia cały ekran. Mam już podpięte do Av1 a n-ke na hdmi.
 

digitalus

Banned
to chyba jednak problem z dvd , zajrzyj tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27334
moze zmiana softu w dvd pomoze rozwiazac ten problem. zakladka serwis/oprograwmowania/.zmiane softu mozna przeprowadzic samemu.
http://www.wiwa.info.pl/
nie jest za slaba ale miales telewizor 4:3. to inny format ekranu.nie mogles zauwazyc czy jest taki problem.
gdy zmieniles z s-video na rgb powinna byc poprawa w jakosci obrazu ale w niektorych dvd lub tunerach jest widoczna dopiero po wylaczeniu i wlaczeniu sprzetu pilotem.
 
Ostatnia edycja:

marcin_nr

New member
Czyli moge z tego wnioskować że wiwa jest za słaba na 42'' ekran?? Mam też w domu 29'' Crt LG i na nim wszystko zawsze śmigało...
Aktualny soft jest taki jak u mnie... Teraz sprawdzałem i film o formacie innym niż 16:9 wyświetlił na cały ekran bez obcięc...
Dziękuje
 
Ostatnia edycja:

marcin_nr

New member
Dzięki. A czy te czarne pasy u dolu ekranu i góry powodują powidoki??
Właśnie miałem Cię pytać o tą zmianę jakości od razu po zmianie mi się ekran na ładniejszy przerzucił. Kolory przynajmniej są żywsze
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
czarnymi pasami na dole i gory ekranu ktore sa w czasie trwania programow telewizyjnych lub ogladania dvd nie nalezy sie wcale przejmowac.
jesli chodzi o szare pasy to ogladam wszystkie programy w formacie 16:9, tak mam ustawione w telewizorze. takie ustawienia sa zalecane.nie bedzie wtedy szarych pasow.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Digitalus widzę że podałeś linka z mojego pytania w sprawie tych pasów. Więc tak wina stała po stronie dvd marki Wiwa tak ma każda wiwka a nawet niektóre Panasoniki (DVD) brat ma takie kino domowe Panasonic i ma to samo co miałem w Wiwce, czyli dość że paski od góry i dołu w filmach w formacie 1 do 2:35 (ale to norma) to jeszcze miał paski po bokach jak ja po około 2 cm. Oczywiście nie na wszystkich filmach ja zauważyłem że jak film był w rozdzielczości 640x272 to na bank były paski po bokach po ok 2cm. Oczywiście były przypadki że wyszstko było w normie ale wtedy film był np w 720x400 wtedy było idealnie.

Także zmień dvd i bedzie ok, tak pozatym te wiwy sa nic nie warte. Nawet zmiany aspectu obrazu na PanScan czy LetterBox nic nie zmieniało coś w nich jest nie tak, ja nawet oddawałem ją do serwisu i wyszło że wszytko jest ok.
 
Do góry