Panasonic HX580 jakies info?

Petru23

Banned
Mieści. I będzie 55". Czekam na kupon za newsletter 40zl, bo wysyłka właśnie tyle kosztuje.
Zastanawiam się nad rozmiarem bardziej że względów technicznych. Już były przypadki (chyba philips albo samsung, na geex jest o tym), że 50 swieicko lepiej od wersji 55". Jaśniejszy, bardziej równomierne podświetlanie.
50 jak wisiało było naprawdę ok, treści stricte 4k praktycznie nie oglądam a lepszy odbiór będzie na mniejszym tv, mniej niedoskonałości obrazu SD będzie widać. A skoro był przez chwilę to zapewne znów się pojawi jakąś jedna czy dwie szt. Zapewne mieli właśnie jedna, max kilka szt dla sprawdzenia popytu na ten model.

Tak prezentuje się 50. Wybaczcie bałagan
https://drive.google.com/file/d/127545WljtGjt7nh1arfwaT0nAodIghzh/view?usp=drivesdk

Tak 42 aktualne
https://drive.google.com/file/d/11Fo9FBb5nNwswL6wbRwbBJtdOkOpfQ5p/view?usp=drivesdk

Nad suszarka będzie jakaś szafka, także przestrzeń zmniejszy się po lewej od TV.
Tak, wiem, mam małe mieszkanie i 4 osoby na kwadracie ;)
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Byłem w MM zobaczyć go na żywo, ale nie został jeszcze wystawiony. Były za to gx830 i fx633. Obok pus8535, nano86, tu85 samsunga.
Jedno jest pewne - dzięki błyszczącej matrycy obraz jest najbardziej soczysty na Panasonic wszystkich. Widać głębie, czystość obrazu. Świeciły najlepiej że wszystkich, nawet fx633 na tle pus85 czy nawet Nano86 miał lepsze kolory moim zdaniem w trybie dynamicznym. Chodzi o wspomnianą głębie i wyrazistość.
Jednak nie biorę żadnego TV. Jaki wypas by nie byl, łącznie z h9 sonego charakterystyka ekranu LCD ustępuje plazmie. Brak mu plastyki, głębi, miękkosci. Oczy się po prostu męczą. Widać taką ziarnistość panelu przede wszystkim wraz ze wzrostem przekątnej.

OLED taaaaaaak. Tu jest to wszystko w obrazie co w plazmie. Nawet jest za 3k do wziecia Panasonic z wystawki ale wypalony. Na czerwonym tle widać czarne duszki.

Zostaje przy plazmie i szukam używki 50". Wiem, że po raz kolejny to pisze, ale dziś definitywnie przekonałem się, że plazmę nie da się zastąpić w pełni lcd. No i zanim 4k się zadomowi o dzisiejsze tv średni radzą sobie z materiałem SD/HD. A jeśli już, to trzeba by dać 4-5tys, czyli tyle co za oleda.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Stop, wróć. Czemu nikt nie grzmi? Nikt nje wskazuję, że bzdury piszę? Ale to chyba na oddzielny wątek.

Odszczekuje wszystko co napisałem odnośnie skalowania sd/HD z upc
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Po paru miesiącach testowania obecnych TV też to zrozumiałem jak dobry zakup poczyniłem w 2013r.
Jak @kiki na piśmie da mi 5 lat gwarancji od wypaleń na OLED`a to się skuszę, a 50ST60 będzie do wzięcia :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
jak ktos korzysta z chrome i ma wtyczke zainstalowana refunder, to dostanie cashback ok 23 zl
Tak odnosnie tej promki z linku powyzej
 

Petru23

Banned
https://m.euro.com.pl/telewizory-le...BAYVOvSZCT-lW1Loo0xoCzBEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds 1899 w nocnej promocji ,mi neoplazma 42G30 wytrzymała 2,5r spaliła się karta yzus,choć pare dni prędzej była promocja 5 lat gwarancja to nie wziąłem ,by później kupić 500 zł taniej ale 2 letnią gwarancją.Jak się będzie sprawował ten model z linku? Np 4K przy 50hz ?


Nikt nie wie, jak się będzie sprawował. Za nowy.
Co do skalowania to w oddzielnym wątku napisałem, gdzie popełniłem (w sumie wszyscy) błąd.
 

Petru23

Banned
Ale jak planuje dekoder 4K od Vectry to skalowanie mnie chyba nie obchodzi ? Bardziej jak 50hz będzie sobie radzić z 4K

no właśnie niekoniecznie. Zależy jakie możliwości ma dekoder Vectry. Weźmy przykład mojego byłego GX810. Dekoder zapewne nie jest wysokich lotów i skalowanie do 4k może być po prostu podstawowe. Ale materiał jaki otrzyma dekoder nie bedzie obrobiony w takim stopniu, w jakim to zrobi procesor HCX panasa.
Jak z zewnętrznymi dekoderami. Możesz kupić coś pokroku chinczyka za 50zł co poda obraz w rozdz 4k (jego jakosć pomijam, mowa o pixelach) ale możesz też kupić coś mega porządnego, za 1000zł dajmy na to, co z sygnały SD zrobi takie 4k, że kopara opadnie. I tak jest w tym przypadku. Jesli damy do TV "czysty" sygnał od dostawcy to TV zabiera się za jego obrabianie, czyli rozpoznaje biterate, ilość klatek itp itd. I to wszystko poprawia. A tak z dekodera dostaje przetworzony już obraz w 50Hz i tyle. Nic z tym nie zrobi, bo dostał już gotowca. Działa jako monitor.
 

bartmeces

Member
no właśnie niekoniecznie. Zależy jakie możliwości ma dekoder Vectry. Weźmy przykład mojego byłego GX810. Dekoder zapewne nie jest wysokich lotów i skalowanie do 4k może być po prostu podstawowe. Ale materiał jaki otrzyma dekoder nie bedzie obrobiony w takim stopniu, w jakim to zrobi procesor HCX panasa.
Jak z zewnętrznymi dekoderami. Możesz kupić coś pokroku chinczyka za 50zł co poda obraz w rozdz 4k (jego jakosć pomijam, mowa o pixelach) ale możesz też kupić coś mega porządnego, za 1000zł dajmy na to, co z sygnały SD zrobi takie 4k, że kopara opadnie. I tak jest w tym przypadku. Jesli damy do TV "czysty" sygnał od dostawcy to TV zabiera się za jego obrabianie, czyli rozpoznaje biterate, ilość klatek itp itd. I to wszystko poprawia. A tak z dekodera dostaje przetworzony już obraz w 50Hz i tyle. Nic z tym nie zrobi, bo dostał już gotowca. Działa jako monitor.

A jest różnica między 4K jak jest odświeżanie 50 a 100hz w oglądaniu czy nie widać różnicy ?pytam bo nigdy nie miałem 4K.
 

Petru23

Banned
Mam na myśli ,obraz 4K a odświeżanie będzie 50 Hz czy to nie ma różnicy czy 50 czy 100?


To zależy od telewizora i jego możliwości obróbki obrazu. Teoretycznie nie powinno widać różnicy, ale mnie osobiście kilka tv migotało. Hz w plazmie inaczej działały już w lcd i ciężko porównać to w obu technologiach
Wazniejsze od Hz są sprawne uplynniacze i reduktory. I źródło, bo jeśli np dekoder puści marnie obrobiony sygnał to tv niewiele będzie mógł z nim zrobić.
Ja jak już zdecyduje się na ponowny zakup to horizona zamienię na starego mdiaboxa HD, bo ten może wypuścić obraz w trybie auto, czyli bez konwersji do wyższych rozdz. Horizona ustawiam na stałą wartość 720/1080 i sygnał SD będzie przez niego interpolowany na miarę jego marnych możliwości.
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
To zależy od telewizora i jego możliwości obróbki obrazu. Teoretycznie nie powinno widać różnicy, ale mnie osobiście kilka tv migotało. Hz w plazmie inaczej działały już w lcd i ciężko porównać to w obu technologiach
Wazniejsze od Hz są sprawne uplynniacze i reduktory. I źródło, bo jeśli np dekoder puści marnie obrobiony sygnał to tv niewiele będzie mógł z nim zrobić.
Ja jak już zdecyduje się na ponowny zakup to horizona zamienię na starego mdiaboxa HD, bo ten może wypuścić obraz w trybie auto, czyli bez konwersji do wyższych rozdz. Horizona ustawiam na stałą wartość 720/1080 i sygnał SD będzie przez niego interpolowany na miarę jego marnych możliwości.

Jak miałem neoplazmę G30 to byłem bardzo zadowolony .Kiki mi go polecił w 2012r kupiłem w Neonet za 2599 .Mi chodzi najbardziej o sport i TV w gierki i tak nie gram .Youtube i jakiś film obejrzeć .Tak jak mam Vectre to tutaj są 3 kanały w 4K.
 

Petru23

Banned
Szukalbym dobrej 100hz matrycy ale nie takiej jaka siedzi w lg nano86, bo ona ma jedynie 450linii.

Jak oglądałem mecz na panasie gx810 to nie było żadnego rwania. Pomijam jakość obrazu.
 

bartmeces

Member
Szukalbym dobrej 100hz matrycy ale nie takiej jaka siedzi w lg nano86, bo ona ma jedynie 450linii.

Jak oglądałem mecz na panasie gx810 to nie było żadnego rwania. Pomijam jakość obrazu.

Żona mi odradza drogiego tv ‚tamten za 2600 i tak się zepsuł po 2,5r a ten Panas mi się zaczyna podobać ,choć nie widziałem go na żywo jeśli chodzi o 55hx580, a jak w słońcu np w tym pokoju mam światło do południa da się oglądać ? A jak się do niego podłącza soundbar? Bo nie ma chyba wejścia optycznego ? Tylko przez hdmi lub Bluetooth ?
 

Petru23

Banned
też nie widziałem na żywo, ale jeśli ma matrycę taką jak GX810 to bym się niczym nie przejmował. W moim profilu znajdziesz wpisy z linkami do zdjęć jak mam ustawiony TV. Z lewej mam ścianę pełną okien właśnie od południa. Siedzę na wprost i nie widać odbić. Ale jak stanę z prawej to juz widać okna w TV.
Łatwo sobie to sprawdzić, wystarczą podstawy fizyki i odbicie wiązki światła. Odbija się pod kątem 90st od płaskiej powierzchni, także okna zobaczysz będąc pod kątem zbliżonym do kąta, pod jakim są okna wobec TV.
Mnie lustro w niczym nie przeszkadzało za to jakość kolorów, ich głebia itp nie są osiągalne ma matowej matrycy. Bliżej mu do oledów (tak, wiem, dzieli je przepaść) ale patrząc na włączony ekran to... nie ma co porównywać. Nano86 w trybie sklepowym wyglądał przy GX8 jak philips jakiś 6xxx przy tym nano. Moim zdaniem, obraz z panasa juz w treściach SDR jest soczysty i głęboki.
tego nie da się opisać. To trzeba zobaczyć.

Co do złącz to jest jedno optyczne wyjscie.
https://www.panasonic.com/uk/consumer/televisions/4K-LED-TV/tx-55hx580b.specs.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry