Panasonic HDC-SD5 jak połączyć filmy ? proszę o pomoc...

Shark_Gdynia

New member
Witam
Posiadam kamerę Panaosnic HDC-SD5 (AVCHD), kamera kręci przepiękne filmy FULL HD, które zapisywane są na karcie pamięci w formacie m2ts (czyli H.264). Po zgraniu materiału na komputerze mam dużą ilość plików (zależy od ilośći scen). Przeważnie około 100.
Mam pytanie... Jak połączyć te filmy w jedną całość ?

Próbowałem wielu programów.... większość z nich nie widzi formatu m2ts, te, które widzą np. Pinacle Studio 11, bądź inne tego typu nie nadają się do łączenia, gdyż pliki są na nowo kompresowane, co pogarsza ich jakość oraz trwa strasznie długo.

Znalazłem 2 inne programiki : Twins File Merge oraz FileMerger.
Usieszyłem się, ponieważ wymienione programy złączyły mi filmy w dosłownie minutę. Problem zaczyna się przy odtwarzaniu. Filmy można odtworzyć tylko w Media Player Classic, ale to nie problem. Najgorsze jest to, że filmy się "tną" tak po 5 minutach oglądania. Również nie zgadzają się minuty. Film, który powinien mieć 5 minut ma np. 45 sekund.
(Wynika to pewnie z tego, że programy wymienione wyżej poprostu połączyły pliki, a nie zmieniły nic w "kodzie filmu". Programy głupieją i mają zbyt mało informacji).

Kiedyś bawiłem się w VirtualDub-ie, wybierałem opcje złącz i działało, należało zaznaczyć także "Direct Process", wówczas program nie kompresował tylko łączył pliki.

Uważam, że z tym problemem spotka się każdy użytkownik kamery HD, które zapisują na kartach SD.


Proszę o pomoc...
Jakiego programu uzyć ??? jak połaczyć pliki odpowiednio ?
 

Shark_Gdynia

New member
dzięki

dzięki, przestudiowałem całość.
Niestety nic mi to nie dało...
Przetestowałem 99 % tych programów i każdy z nich kompresuje :(, a mi zależy tylko na połączeniu filmików w jedną całość bez utraty jakośći......
Więc może ktoś ma pomysł jak te filmy łączyć ?
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Ja też ostatnio zacząłem majstrować przy tych plikach (kamera Sony), chociaż mnie bardziej interesuje ich przycinanie bez straty, co nareszcie dzisiaj mi się udało. Ale wydaje mi się że Sydon777 w którymś miejscu opisuje dokładnie jak łączyć te pliki z dobrym efektem.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Programem TSSplitter. Jak na razie ma tę wadę, że nie można pliku przyciąć z dokładnością do jednej klatki (przynajmniej ja nie widzę takiej możliwości) lecz z dokładnością do jednej sekundy. Niby jest podgląd początku i końca podzielonego pliku, lecz u mnie jakoś to nie chce działać poprawnie. Program też umożliwia łączenie plików, ale to wychodzi mu zdecydowanie gorzej. Ważna uwaga: domyślnie po włączeniu okna wczytywania pliku do podzielenia wyświetlane są tylko pliki *.ts, ale wystarczy zmienić na ALL FILES i wówczas można wczytać *m2ts. Pliki można dzielić na kilka części /od 2 do 8/ - domyślnie równych lub można zmienić wielkość poszczególnych części określając pozycję cięcia czasem lub bajtami. Podział dokonuje się błyskawicznie oczywiście bez kodowania, przy czym zachowany zostaje plik oryginalny.
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
Ano właśnie. Niby dał, ale jeśli chodzi o przycinanie to jest beznadziejne ponieważ na nowo koduje pliki!
 

Shark_Gdynia

New member
TSSplitter jak oglądać filmy ?

Witam
Dzięki za propozycję programu TSSplitter. Program nadaje się bardzo dobrze do łączenia plików. Niestety podobnie jak inne programy o których wspomniałem źle łączy pliki, tzn. połączone są prawidłowo ale film tnie się po 5 minutach oraz licznik w "media player classic" źle wskasuje czas. Co robić ?
Jak zrobić aby się nie cieło po 5 minutach i aby licznik działał....
(bez licznika nie da się nawet przewijać :(

Kto ma jakąś propozycję... ?
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Shark_Gdynia napisał:
Witam
Dzięki za propozycję programu TSSplitter. Program nadaje się bardzo dobrze do łączenia plików.

Co z tego że program połączy dwa pliki skoro wynikowy do niczego się nie nadaje - jak sam piszesz. Dlatego napisałem że z łączeniem sobie nie radzi. Spróbuj jednak wrócić do podanego wątku (ja teraz nie mam czasu szukać) i znajdź posty Sydona777. Gdzieś tam dokładnie pisze o demuksowaniu i problemach z licznikiem i jak sobie z tym poradził.

PS: przypomniałem sobie że akurat o demuksowaniu pisał ktoś inny, ale nie pamiętam kto, lecz Sydon777 świetnie to komentował i uzupełniał.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Rozumię twoje rozczarowanie i zniecierpliwienie ale takich jest wielu a problem, o którym piszesz krok po kroku jest coraz bliżej pełnego rozwiązania. Trzeba też brać pod uwagę, że zastosowana metoda połączenia plików .m2ts może dawać pełną satysfakcję lub nie w zależności jakim osdtwarzaczem się je odgrywa (jakie kodeki są używane, jaka moc obliczeniowa procesora). Ale zgadzam się, że jeszcze nie ma niezawodnej metody, która w każdym typie odtwarzacza PC-ta czy też w Tvixie lub PS3 dawałaby pewność płynności. W Tvixie problemów jest najmniej i wszystko idzie ładnie a jak się gdzieś zatrzyma to wystarczy przycisk na pilocie i odtwarzanie biegnie dalej płynnie. Przeczytaj może jeszcze móje ostatnie posty w wątku "Pliki AVCHD - co z nimi robić?"
Trudności w łączeniu plików .m2ts wynikają głównie z różnorodności typów klatek filmowych w cyklu kompresyjnym, które wypadają w miejscu łączenia. Brak pełnej cykliczności w tym względzie dla niektórych odtwarzaczy jest nie do przeskoczenia a inne przechodzą przez łączenie płynnie. Pojawiają się jednak programy dedykowane do łączenia plików .m2ts ( wspomniany TsMuxeR) i one są naprawde bliskie pełnego sukcesu.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Program nazywa się tsMuxeR (tsMuxerGUI) - w powyższym tekscie wskoczyła do nazwy zbędna literka ale już ją usunąłem. Link jest podany (tak jak wspominałem) w wątku o AVCHD - a pobrać program można w wielu miejscach (od tego jest Google).
 

Shark_Gdynia

New member
Witam
Dzięki za nazwę programu. Ogólnie wszystko jest super !, ale mam kilka pytań jak zawsze :)

Odpaliłem program tsMuxerGUI i dałem add files, program napisał, że nie zna takich plików i nie działa.... ale po chwili dałem add files pliki, które już wcześniej połączyłem innymi programami np tym TSSplitt-em i zadziałało. Muxer przerobił film i teraz działa licznik i nic się nie tnie po 5 minutach :)

Proszę jeszcze napisać czy muxer pogarsza jakość ? (chyba nie).
A co mam wybrać w polu Output ? (TS, czy M2TS Muxing). czy to tylko nazwy.

A na zakończenie niech Pan mi powie, jakie rozszerzenie powinny mieć te pliki, aby w przyszłości odtworzyć je np. na jakimś domowym blue-ray czy cuś, tak jak to dzisiaj DVD odtwarzają div-xy.....

Dzięki za wszystko

jak na razie przepis super jest - TSSplitter + Muxing !
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
tsMuxeR nie nie zmienia jakości bo nie przekodowuje plików. Pliki TS i M2TS różnią się wielkością pakietów. Z punktu widzenia odtwarzania nie ma to jednak większego znaczenia bo w tym przypadku są one oparte na tym samym kodeku (h.264). Ale ogólnie pliki strumieniowe z rozszerzeniem .ts mogą bazować też na MPEG2. Rozszerzenie .m2ts bardziej jednoznacznie identyfikuje plik, tak że należy pozostać przy tym rozszerzeniu. A pliki takie odtwarzane są w playerach sprzętowych typu Tvix i PS3. Płyty BluRay (BD) też bazują na takich samych plikach więc ich długowieczność jest zagwarantowana. Do łączenia plików w tsMuxerGUI służy przycisk append (którym dodaje się kolejne pliki przeznaczone do łączenia w odróżnieniu od przycisku add, który przeładowuje zawartość Inputu video lub dodaje plik audio). I bałbym się zakładać, że jakaś mała wpadka gdzieś w odtwarzaniu plików połączonych nie nastąpi.
 

Shark_Gdynia

New member
tak, zgadza się, właśnie zrobiłem append i działa... tylko aby append działał należało zmienić nazwy plików z MTS na M2TS, czyli skorzystam z Pana doświadczenia i będę zapisywał w m2ts. Obraz jest taki sam, raczej się nic nie zmieniło, w ilości klatek też chyba nie (ponieważ jest napisane, że pozostała liczba klatek taka jaka była, czyli 25). Niestety nadal mam problemy z przewijaniem - może wie Pan w jakim programie będzie można płynnie przewijać ? w czasie oglądania ?, a tak wogóle w jakim playerze najlepej oglądać ? Kodek mam super bo CORECodec version Pro.
pozdrawiam
 
Do góry