Panasonic GT60 vs VT60

keram.t

New member
Witam,

czy ktoś, kto widział oba telewizory mógłby doradzić, który z nich wybrać?
Czy ktoś je porównywał pod kątem jakości obrazu?
Telewizor służy mi głównie do oglądania filmów wieczorem. Wszelkie bajery typu multimedialnego, 3D, piórka i dodatkowe piloty są dla mnie zupełnie nieistotne.
100% kryterium dla mnie to jakość obrazu. (no chyba, ze któryś z telewizorów buczy, lub słychać mocno wentylatory)
GT60 i VT60 mają te same panele. Czy to przenosi się na taki sam obraz? Czytając porównanie na stronie Panasonica to pewne różnice są:
kontrast - Infinite Black Pro i Infinite Black Ultra (pytanie: czy lepiej miec kontrast Ultra, czy Pro? :) )
filtr - wysokokontrastowy i wysokokontrastowy Pro
poza tym różnią się ilością stopni gradacji i pokryciem przestrzeni DCI
Jednak czy różnice tych parametrów są widoczne w obrazie, czy tylko na ulotce reklamowej?
 

pantomima

Banned
Pytanie kierujesz do kogos kto mial okazje porownac te 2 modele w zestawieniu ' ja jej nie mialem , widzialem jedynie vt60 i moge powiedziec ze jestem pod mega wrazeniem jakosci jaka cechuje akurat ten model -mam na mysli takie zwykle ludzkie wrazenia, odczucia ;)
Roznice o ktorych wspominasz min - kontrast Infinite Black Ultra
filtr wysokokontrastowy Pro
wiekszy stopien gradjacji - to nie sa zmiany kosmetyczne i w znaczacym stopniu wplywaja na jakosc obrazu - odpowiedz nasuwa sie sama - raczej nie sa to tylko roznice na kartce papieru .
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Na konkurencyjnym forum jest polski videotest vt60. Zobacz i sam ocen jak sie ma bełkot marketingowy do rzeczywistych odczuć i czy warto dopłacać grube tysiące do modelu vt60 czy lepiej kupić serie st60 a reszte kasy zainwestowac np w audio.Z takich bardziej waznych rzeczy to podobno (czytajac zagraniczne recenzje) w gt60 i vt60 wyeliminowali bug 50hz i to jest pic na wode. Jak byl tak jest. Po skalibrowaniu tryb dzienny lepiej wypada na st60 niz na vt60. Vt60 ma lepszy filtr antyrefleksyjny, ale ma on tez swoje wady (patrz test). A dla dodatkowego pilota i wygladu nigdy bym nie doplacil ponad 2tys. Wybór nalezy do ciebie.
Bzdura:D według Kopra nadal jest problem w vt60 z 50 hz, uważnie obejrzyj streaming.:cool:
 

Lesiu83

New member
Popieram kolegę wyżej , jeśli zależy ci tylko na obrazie to kup ST60 w 55 calach , bo wnioskuje ze rozgladasz się za 50". Cieżko będzie ci w warunkach zaciemnionych odróżnić modele St GT VT oczywiście wszystkie po kalibracji.

Ja zakupilem 55" st60 i powiem ci ze obraz wieczorem ukrywa dupę. W dzień jest tak sobie
 
Do góry