Panasonic ET60 vs. Philips 6008 vs. Sony W805

mystaloba

New member
Witam stoję przed ostatecznym wyborem TV. Jestem zdecydowany na 2 modele, tj.

1] Panasonic ET60
2] Philips 6008
+
3] Sony W805



Najważniejsze jest dla mnie dobry obraz, przede wszystkim bez efektu teatru przy szybkich scenach. Jeżeli chodzi o bajery typu Ambilight to w ogóle mnie to nie interesuje.
Co byście bardziej polecali z tych dwóch modeli ?
Rozmiar matrycy to 55".
Myślę jeszcze o Sony W805 też w 55" ale cena odstrasza 6999zł. w Saturnie. Także raczej odpada, chyba, że polecacie poczekać na promocję w MM "Taniej bez vat" ?
 

mystaloba

New member
A do jakiej kwoty zakup ?
6000zł., ale gdyby była promocja w MM w weekend majowy jak co roku robią to można by wyrwać coś taniej i może zamknąłbym się w okolicach 5,5tyś. Najbardziej zależy mi na szybkich scenach czyli jednym słowem SPORT, a z tego co słychać na naszym forum, to Panas jak i Philips mają ten sam lub podobny efekt teatru i może lepiej byłoby jakbym poczekał na niższą cenę Soniaka W805 ? Choć w Sony też nie wiadomo czy ten efekt występuje czy nie. I weź bądź mądry.
 

Jankes322

New member
A może nowa plazma Panasonica? ST60 jest w 55". Co prawda nie znam dokładnej ceny w tej chwili, ale skoro model 50" kosztuje teraz 4299 zł w Saturnie, to 55 powinna mieścić się w Twoich granicach cenowych ;) St60 ma matrycę bodajże 240 Hz (cyfrowo podbite do 2500Hz) więc ostrość nawet bardzo szybkich scen byłaby na najwyższym poziomie, a jak dodamy do tego to z czego słyną plazmy Panasa, czyli zajebisty kontrast, gradację i naturalne kolory, to wydaje się to być świetnym wyborem. Poza tym, wady starszych plazm Panasonica, czyli refleksy świetlne i energochłonność zostały znacznie poprawione (nowe filtry), więc nie ma czego się bać ;)
 

mystaloba

New member
Wszystko ładnie pięknie ale bardzo wolne wręcz tragicznie poruszające się menu w Philipsie raczej odpycha mnie. Jak widać w teście whathifi.com znowu był poruszony temat wolnego menu --> Philips 47PFL6008 review from the experts at whathifi.com .

Wiem co zrobię! Pojadę do marketu i pobawię się tym Philipsem i wtedy się okaże jak jest z tym defektem. Jeżeli wszystko będzie wolno pracowało to wybór padnie na Panasa, bo obraz to wydaje mi się, że mają podobny.
 

SDman

Banned
Witam stoję przed ostatecznym wyborem TV. Jestem zdecydowany na 2 modele, tj.

1] Panasonic ET60
2] Philips 6008
+
3] Sony W805



Najważniejsze jest dla mnie dobry obraz, przede wszystkim bez efektu teatru przy szybkich scenach. Jeżeli chodzi o bajery typu Ambilight to w ogóle mnie to nie interesuje.
Co byście bardziej polecali z tych dwóch modeli ?
Rozmiar matrycy to 55".
Myślę jeszcze o Sony W805 też w 55" ale cena odstrasza 6999zł. w Saturnie. Także raczej odpada, chyba, że polecacie poczekać na promocję w MM "Taniej bez vat" ?
Witam,

po kolei :
1. najlepszy dźwięk z tej trójki Philips 6008 - w swojej klasie gra rewelacyjnie.

2. najlepszy smart TV - Panasonic , najgorszy Philips -Sony gdzieś po środku -ma najfajniejszą współpracę ze smatfonami w szczególności Sony
Choć cała trójka może uczyć się od LG -fajny madel 55LA740S ale za drogi troszku.

3. obraz (wszystkie mają IPS`a) po dobrej kalibracji będzie bardzo podobny.

PS. nie pisz że bajer Ambilight Cię nie interesuje, bo jak zdecydujesz się na Philipsa to zaraz będziesz wypisywał, że nie wyobrażałeś sobie , że to taka fajna sprawa.
BA POWIEM WIĘCEJ -genialny patent.

Werdykt: Stosunek jakość/cena za 55" wybrałbym PHILIPSA.
 

fador88

New member
Z racji iż poprzedni Philips się uszkodził i dostałem zwrot kasy z ubezpieczalni musze kupić kolejny TV. Tym razem będzie to 55 cali. Z racji iż poprzedni Philips 6158k miał słabe menu postanowiłem przepyśleć sprawę co tym razem kupić. Mam zatem kilka pytań do was koledzy i będę wdzięczny co do odpowiedzi.
1. Panasonic 55et60 : czy ten model ma wbudowaną satelitę dvb-s? Czy posiada DLNA?

2. Zastanawiam się też nad Samsungiem 55f6500 czy ten model ma taką samą matrycę IPS jak Panasonic?

3. W grę wchodzi jeszcze philips 55pfl6008

Philips generalnie bardzo mi się podobał z racji DLNA, WIFI i innych funkcji i co do niego wiem wszystko.
Możecie mi tylko powiedzieć czy Samsung czy Panasonic waszym zdaniem?
 

fador88

New member
Nowe modele Philipsa czy Panasonica? Co do nowych modeli to ceny będą zapewne dość wysokie jak na początku. Kiki możesz porównać tego Samsunga do Panasa i Philipsa jeśli chodzi o jakość obrazu? Nigdzie nie widziałem twoich recenzji co do tego Samsunga. A ten model f6500 ma praktycznie wszystko i kosztuje sporo mniej od Philipsa. Panasonic niestety nie ma tego dvb-s, a szkoda.
 
Do góry