Panasonic E5 czy E30? Czy E5 jest w czymkolwiek gorszy? ( TX-L32E5 vs. TX-L32E30 )

H-K

New member
Mam TX-L32E5E i mogę ci powiedzieć, że odbiór cyfrowej telewizji jest bardzo dobry. Oglądałem go w sklepie i jedyne co negatywnego zobaczyłem to kolor czerwony, który jest raczej "krwisty". Kalibracja obrazu to już inna sprawa. Obraz wygląda inaczej na analogowej i na cyfrowej na tych samych ustawieniach. Zauważyłem jeszcze, że niektóre programy na żywo ze studia (np tvp info) mają blade nienaturalne barwy, ale w reportażach skóra wygląda już naturalnie. W filmach ustawiłem według informacji z PDF (link z hdportal) dla modelu L42E5E i obraz jest lepszy. Choć ustawienia dla tego modelu dla innych trybów i źródeł obrazu też bym wypróbował, ale nie znalazłem.

Zauważyłem jeszcze, że po wyłączeniu przez jakąś minutę telewizor wydaje z siebie dziwne piszczenie (jakby z miejsca podłączenia przewodu zasilającego). Czy moze ktoś to sprawdzić w swoim modelu?
 
Ostatnia edycja:

nocomments

New member
Dzięki za odpowiedź, ostatecznie zdecydowałam się na Philips 37PFL3507H - póki co poza błyszczącą matrycą tv jest ok, kolory obrazu jak najbardziej naturalne, przy włączaniu nie wydaje żadnych dźwięków.
 

rafanox

New member
Parę dni temu przesiadłem się z Panasonica TX-L37E30 37 cali na tego właśnie omawianego w wątku to znaczy 47" LED Viera TX-L47E5E, 47 cali.

Powodem zmiany było zmalenie starego LCD:lol:
Teraz po przejściu na 47 cali czuję że to jest to co chciałem. Pokój 4mX4m.
Przestrzegam: nie kupujcie za małego TV bo będziecie żałować a później dopłacać, telewizory mają to do siebie że dość szybko maleją od momentu zakupu. To pewnie wada konstrukcyjna ludzkiego umysłu.

Telewizor podłączony do tunera HD5000 cyfrowego polsatu przez HDMI.


Różnice między E30 a E5 które zauważyłem:

1. Skanowanie 200Mhz w E30 sprawia że obraz jest płynniejszy przy szybszych ruchach i to widać. Jednak znowu psychika sprawia że po paru dniach oglądania człowiek się przyzwyczai.

2. Dźwięk lepszy w E30 bardziej głęboki, w E5 płytszy ale nie jest źle, dużych różnic nie ma.

3. Jakość obrazu : żadnych różnic nie zauważyłem, obraz piękny, skalowanie dobre. Np. "Świat według Kiepskich" w ipli prezentuje się bardzo dobrze.

TV bardzo dobry bez zbędnych bajerów, dużym plusem rodzaj panelu który sprawia że kąty poziome są bardzo dobre. Jednak uwaga bo pionowe bardzo słabe, tak było w E30 i tak jest w E5, to jednak nie stanowi dużego problemu bo TV z reguły ogląda się na linii wzroku w pionie.
 

ichris

New member
Oglądasz czasem piłkę nożną? Jak z jakością obrazu? W innym temacie czytałem opinie ludzi, którzy narzekają na odświeżanie boczne.
 
Do góry