Panasonic DX750E vs DX780E

dsbanik

New member
Witam,

Ostatni raz na forum zaglądałem w 2009 gdy to zakupiłem plazmę LG PQ4200, z której byłem i jestem bardzo zadowolony, ale czas leci szybko i też czas wymienić na coś większego.
Tak samo jak w 2009r. zaczynałem od przeglądu "Panasoników", być może teraz także wybiorę coś konkurencyjnego. Póki co skupiłem się na nowościach DX750E i DX780E.
Różnica w cenie 1400zł na korzyść wyższego numeru. W specyfikacji jedyna znacząca różnica to Tuner Quattro - warto dopłacać? A może swoją uwagę skierować na inne modele?

Pokój jasny, odległość do TV mniej niż 2m.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Moim zdaniem nie warto dopłacać do DX780 1400 zł za głowicę sateliarną i PIP-a, których DX750 nie posiada.
Inne opcje to Samsung KS7000 - wersja 60" jest w promo w neonecie za 7195 zł plus bon towarowy do Decathlona na 400 zł, za TV 60" więc Ci wyjdzie tak naprawdę 6795 zł.
W porównaniu do Panasa DX750 samsung ma słabsze kąty i brak 3D, ale za to ma:
- mocniejsze głośniki (2x20 vs 2x10),
- 10 bit matrycę (w panasie jest 8 bit)
- 4xHDMI w najnowszej wersji 2.0a (w panasie tylko 2, kolejne 2 to v. 1.4)
- wyższą jasność (1000 vs 550)
- zdecydowane lepszy player systemowy (znacznie szersza i wygodniejsza obsługa multimediów).

Skoro masz pokój jasny, to Samsung będzie lepszy, bo ma większy power jeśli chodzi o jasność świecenia.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie warto inwestować w DX780, moim zdaniem. Kolega dokładnie opisał różnice. Sansung w rozmiarze 60" to wciąż zagadka, gdyż nigdy chyba w historii nie produkowali własnych paneli tej właśnie wielkości i nie wiadomo, skąd je biorą. Jeżeli są takie same, jak w pozostałych modelach tej serii, to jest na pewno ciekawy sprzęt.

Z tą jasnością maksymalną to trzeba pamietać, ze ona uruchamia się jedynie w trybie najwyższego podświetlenia ekranu i trwa bodaj kilka sekund, a potem wraca do standardowych 500-600 cd/m2.

Osobiście, wybrałbym Panasonika, ze względu na lepsze kąty, ciut głębszą czerń oraz plastczność, czy kinowość obrazu, ale Samsung to bardzo udany model rownież.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego dsbanik Wszystko zależnie od potrzeb:) Jeśli Ci się nie śpieszy z zakupem i możesz jeszcze poczekać z zakupem, to na spokojnie znajdź sklep, w którym będą ww. modele Panasa i Samsunga i porównaj obraz na własnym materiale i wówczas dokonaj wyboru. Obraz na dwóch różnych TV może być nieco inaczej postrzegany przez dwie różne osoby. Nie miałem okazji porównania na żywo tych TV, ale jestem przekonany, że obraz na nich jest porównywalny, bo obydwa w tej klasie cenowej, to dobre TV. Gdyby mi nie zależałoby na:
- na funkcjonalności systemowego playera,
- wersji zastosowanych złącz HDMI,
- na posiadaniu głowicy satelitarnej,
- mój pokój nie byłby tak jasny,

to podejrzewam, że skłoniłbym się ku Panasowi, bo szersze kąty patrzenia, to mimo wszystko większy komfort w przypadku oglądania pod kątem. U mnie akurat będzie oglądany TV na wprost, ale w przypadku przemeblowania mogłoby się to zmienić. Ja już nie chciałem dłużej czekać, bo rynek i ceny TV śledzę już od końca listopada i mam serdecznie dość czekania i polowania do dobre promo cenowe. Jeśli nie byłoby tej extra promocji na 60KS7000 w neonecie, to na pewno bym czekał dalej hehe
 
Ostatnia edycja:

dsbanik

New member
Chciałem dziś obejrzeć DX750E na żywo. Na Śląsku jedyny sklep posiadający ten TV na stanie jest Saturn Gliwice. Dodatkowo mieli mieć na stanie Philipsa 7600 w 55 i 65 calach. Pofatygowałem się 30km i co okazało się?

Powystawianie są modele z 2014 i 2015, a nowości są ale w pudłach na magazynie...na moje malkontenctwo usłyszałem odpowiedź "że przecież muszą wpierw sprzedać te, które stoją"
i to komentarz wystarczający dla całej polityki Media Saturn Holding Polska... wietrzymy magazyny, ale dostawców :)
 

karl4

New member
W Poznaniu w Saturnie oglądałem DX750 jak i KS7000 mieli również wystawione Philipsy 7600, więc niestety zależy to od kierownika sklepu, bo umnie były powystawiane normalnie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnice są faktycznie - podstawka, Tuner sat, Pip, dwa słoty CI, inny pobór multimediów na urządzenia mobilne.
A ile masz max kasy i jakie wielkości te telewizory ?
Jak będziesz niebieski dostaniesz specjalną ofertę na wszystkie omawiane modele i kalibrację gratis.
 

dsbanik

New member
Kiki - idealne wielkości to właśnie coś pomiędzy 55 a 60.
Budżetu jako takiego nie mam zamkniętego. Nie chce przepłacić :)
8000 jestem w stanie wyłożyć, stąd w moim zainteresowaniu wyżej wymienione modele Panasonica oraz polecany konkurent Samsunga.
Rozważałem jeszcze przez moment Philipsa 55PUS8601, ale odstaje wielkością i ceną - ta myślę jak pojawi się w większej ilości sklepów spadnie.
 

dsbanik

New member
i jeszcze dodam przeznaczenie... Telewizji poza sportem praktycznie nie oglądam ( stąd w 2009 r, korzystając z mądrości tego forum zakupiłem plazmę ) Filmy i seriale, kiedyś z USB, teraz częściej cda (maks. 720p).
Myślę, że jeśli nie dokonam zakupu przed EURO, to przeczekam do olimpiady w sierpniu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale PUS 8601 ma poczwórny ambilight który daje wrażenie dla oka że telewizor jest większy o 10" niż jest w rzeczywistości.
 

barburian

New member
Bez reklam
Jeśli się koledze nie śpieszy z zakupem proponuję poczekać do wrzesnia
na Philipsa PUS7601 , 128 stref wygaszania i może być czarnym koniem
w porównaniu do DX750 i KS7000
 
Do góry