Panasonic DVD s-100

wmwjas

New member
Witam po przerwie.
Pytanie w zasadzie do Blackninji. Ale może i inni fani nowinek coś napiszą.
Czy ktoś już widział w akcji ten odtwarzacz? A chodzi mi przede wszystkim jak radzi sobie z nagranymi płytami i polskimi literami w napisach.
 

meksykanin

New member
Witam.Czy jest już może w "LOCO" w Olsztynie nowe dvd Panasonic S-100 ?Szczęśliwie już sie znalazło na polskiej stronie Panasonic ( choc mozna już je kupić za 1100 zł w kliku sklepach internetowych od paru tygodni ).Najlepszy jest jednak opis - praktycznie niewiele można sie z niego dowiedzieć o tym urządzeniu, na które mam chrapkę.Trzeba się chyba do jezyków naszych sąsiadów przyłożyć bo tam firma się bardziej stara.Popatrzmy - niby jedna Unia Europejska, jedno urzadzenie a :
1.http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=3636
2.http://panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AFF_4191&pohled=vyrobky

3.http://www.produkte.panasonic.de/pr...DVD-S100EG-S@DVD-Audio/Video-Player@&altMod=N
 

dudar

New member
Dvd S-100

witam! od kilku dni posiadam DVD S-100. Pierwsze wrazenia: bogactwo funkcji regulacyjnych w menu, plynny zoom co 0,01 (ale z niewielka utrata jakosci - funkcja moze byc istotna przy formacie 2.35:1), obraz - moge porownywac z posiadanym poprzednio HD-745 i HD 945 - Panasonic nieco lepiej skaluje, nieco lepsza glebia obrazu, przekaz jest bardziej "gladki". Przy materiale z plyt DVD 9 i skalowaniu do 1080p spisuje sie bardzo dobrze, przy starych materialach (np. Pink Floyd PULSE, Peter Gabriel Secret World) cudow nie bedzie - najlepszy obraz uzyskuje przy 576p. Dzwiek: wydaje sie, ze samsungi mialy nieco bardziej gesty przekaz, Panasonic oferuje za to lepsza dynamike i mocna, rytmiczna podstawe basowa.PS. jako ze to moj pierwszy post na szacownym forum Witam Serdecznie cala HD-społeczność.
 
Ostatnia edycja:

lennox2

New member
dudar napisał:
witam! od kilku dni posiadam DVD S-100. .

Witaj. A jak sobie Twoje nowe cudo radzi z płytkami DVD+ (-) R? Stoję przed perspektywą kupna jakiegoś optymalnego w relacji cena/jakośc odtwarzacza dvd, który będzie mi słuzył do oglądania filmów (plazma LG PC51), jak i słuchamnia płytek CD (wzmacniacz Pioneer A-09). Jeszcze do wczoraj myślałem o odtwarzaczu Denona 2910, ale wiele osób - zachwalając go jako doskonałe źródło obrazu i optymalne dźwięku, skarży się na zacinanie się płytek DVD-R... no a ja mam takich akutart dość sporo. Tak więc plany związane z denonem odeszły do lamusa.

Jak więc jest z tymi płytkami DVD-R na panasonicu? No i jak wygląda sprawa odsłuchu 2-kanałowego płyt CD - można słuchać muzyki bez bólu uszu?


PS. Czy może mi ktoś powiedzieć, czym właściwie różni się ten dvd od S-53?
 
Ostatnia edycja:

dudar

New member
czyta DVD +/- R DL, Verbatim 2.4x, Memorex 2.4x, EMTEC 8x bez zaciec. Na jedyny problem napotkalem w STAR WARS IV i VI - przycina menu, ale po chwili namyslu przechodzi do tresci i dalej plynnie - byc moze to wina nagrania. Co do stereo - trudno mi pokusic sie o obiektywna ocene w stereo sluzy mi DENON DCD 1650, pomimo wieku wiadomo hmm.... no coz powiedzmy ze brzmienie jest nieco inne :p, a powaznie S-100 to zupelnie przyzwoity odtwarzacz rowniez w stereo, choc podtrzymuje poprzednie spostrzezenia o b. dobrym dzwieku w stereo w posiadanym kiedys Samsung HD-745. Aha - jak juz wczesniej zauwazono i podkresle na wszelki wypadek, choc jest to w specyfikacji i dla mnie nie bylo istotne, ale : S-100 nie czyta SACD !!!!
P.S. zamiast rekomendacji - dzis obejrzalem Farewell Tour Phila (DVD9) - przez najblizszy rok nie potrzebuje Blue Raya :).
P.S.2 czyta bez problemu DVD-RW (MAXELL4x)
 
Ostatnia edycja:

dudar

New member
lennox2 napisał:
Mógłbyś to jakoś rozwinąć? bardzo proszę:eek:k:

:cool: obraz bardzo zblizony do tego co widze na kanalach hd z n boxa, bardzo ladnie odrysowane kontury, bajeczne wypelnienie kolorow, bardzo plastyczno-teatralny obraz calosci (moj PV70 ma rozdz. 1024*720) wiec BR niewiele by polepszyl sprawe.
 
Do góry