Panasonic dt60 vs philips pfl7008

wiera

New member
Witam
Poszukuje telewizora 55'' w granicach 7000 zł.Wiele się już naczytałam i padło na dwa modele panasonic 55dt60 i philips pfl 7008,napiszcie który lepszy,ewentualnie jestem otwarta na inne propozycje.
 

wiera

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?-7m/4m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?-4,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?-2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?-raczej na wprost,czasami lekko po skosie
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?-stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ?-na wprost tv,okna południowe
7.Jaki masz obecnie telewizor ?-bardzo stary
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?-smart,wi fi,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?- nc+
10.Jakie urządzenia ? -blu ray- chcę kupić razem z telewizorem
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?-3-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?-obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?-filmy,publicystyka,przyrodnicze
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?-tak ale niewiele
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?-niewiele,jak dzieci przyjadą do domu ze studiów
16.Preferencje co do marki ?-nie mam,brałam pod uwagę panasonica i philipsa
17.Preferencje co do wielkości ?-55''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?-zła jakość obrazu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?-wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?-ok7000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?-tak,raczej pasywne
 

SDman

Banned
Witam
Poszukuje telewizora 55'' w granicach 7000 zł.Wiele się już naczytałam i padło na dwa modele panasonic 55dt60 i philips pfl 7008,napiszcie który lepszy,ewentualnie jestem otwarta na inne propozycje.

Witam,
Philips 7008 za:
1. lepszy dźwięk znacznie.
2. Ambilight -bezcenne, na pseudo ambi trzeba wydać (taśmy 2m + kontroler 4 kolory) ok. 450zł.
3. mniej odbijająca matryca

Panasonic DT60 za:
1. dwa tunery
2. lepszy prędkość działania i smart TV
3. dwa piloty

Obraz w obu porównywalny -po skalibrowaniu.

Proponuję zakup Blu-Ray osobnej firmy najlepiej Samsung np BD F6500 do Philipsa w szczególności
W ten sposób masz nie zależne 2 Smart TV, jak jedna firma zawodzi druga daje radę i aplikacji więcej.

Pozdr.
 

toki0987

Banned
W philpsie 7008 powolne menu ktore uniemozliwia korzystanie z internetu, pilot nie działa prawidlowo , straszne artefakty obiektów w ruchu, przy głośniejszy sluchaniu glosniki trzeszcza, slaba czerń i widoczne podswietlenie w rogach
 

SDman

Banned
W philpsie 7008 powolne menu ktore uniemozliwia korzystanie z internetu, pilot nie działa prawidlowo , straszne artefakty obiektów w ruchu, przy głośniejszy sluchaniu glosniki trzeszcza, slaba czerń i widoczne podswietlenie w rogach

Witam,
wszystkie te przypadłości mogą się przytrafić również w Panasonicu.
Ja piszę o dobrych egzemplarzach.

Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips spokojnie sobie poradzi z extra jakością obrazu.
Philips jeśli korzystasz z pojedynczych funkcji gra rewelacyjne.
SDman ma rację - jak dokupisz Bluraya innej firmy będziesz mieć trzy w jednym.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips spokojnie sobie poradzi z extra jakością obrazu.
Philips jeśli korzystasz z pojedynczych funkcji gra rewelacyjne.
SDman ma rację - jak dokupisz Bluraya innej firmy będziesz mieć trzy w jednym.
 

wiera

New member
Bardzo dziękuje za opinie,rada co do blu raya bardzo cenna bo tu już zupełnie nie orientuję się co kupić.
Co do tv,to przeczytałam wiele wątków na tym forum i większość uważa,że panasonic nie jest wart swojej ceny,z opinii wyżej też stawiacie raczej na philipsa,a co z tym wieszaniem się philipsa,czy to faktycznie taki nagminny problem.Mam jeszcze pytanie,czy philips posiada tvn player?
A może w tych granicach cenowych jest jeszcze coś lepszego??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli nie wykonujesz kilku operacji na raz - to Philips gra rewelacyjnie.
Będą nowe update które już zniwelowały znacznie te efekty.
 

wiera

New member
Jeżeli chodzi o jakość obrazu,bo to jest dla mnie najistotniejsze,to który tv wygrywa? Internet,gry itp są istotne ale używane rzadko.

Toki jesteś bardzo przeciwny philipsowi,więc co polecasz?
 

bone

New member
Cześć,

też szukam 55 cali i mam podobny dylemat ..
PHILIPS LED 55PFL7008K/12 3D
i starsza wersja PANASONICa (TX-L55DT50) bo cena 60DT to lekka przesada, i chyba jestem coraz bliższy PHILIPSA bo telewizor nie służy do przeglądania internetu, może do oglądania filmów jako player, z kilkoma aplikacjami typu tvnplayer i youtube ...

Co do jakości obrazu który jest porównywalny (chyba że ktoś jest grafikiem i składa grafiki do druku na telewizorze ;-) ) to ambilight (a zamierzam swój tv powiesić na ścianie) robi naprawdę piorunujące wrażenie, a doznania z oglądania są całkiem inne niż na tv bez - nawet dziennik wygląda jak bajka ;-)

--
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację modeli w domu, to samemu się szybko przekonasz co jest dla Ciebie najlepsze. I wiedzę masz odpowiednią do własnej oceny jakości
 

wiera

New member
Bardzo chętnie obejrzałabym te dwa modele w domu,ale niestety w takiej wsi jak Zakopane jest to niemożliwe.
Panasonica dt60 widziałam w sklepie,natomiast philipsa nigdzie nie ma,może ktoś wie gdzie w Krakowie można zobaczyć ten model?
 

wiera

New member
No cóż ,szkoda że Kiki ma tak daleko sklep.Będę poszukiwać sklepu z wystawionym philipsem,kiki przekonał mnie do tego tv,choć wcześniej byłam bardziej za dt60.Kupując tv mam zamiar zaraz kupić blu raya samsunga polecanego wcześniej,mam nadzieję,że to będzie dobry wybór.
 
Do góry