Panasonic czy Sony?

Davidoff69

New member
Będzie na pewno oglądane dużo filmów oraz będzie podłączona PS4, więc ważny chyba jest input lag. Szczerze mówiąc nie znam się za bardzo na tym, a jeśli mam kupować TV między innymi pod konsolę, to warto by było wybrać coś dobrego. I mam jeszcze jedno pytanie czy orientuję się ktoś czy Panas oraz Sony bez problemu odtwarzają filmy w "mkv" oraz napisy w "txt" oraz "srt"?
 

norbert86

New member
Sam obecnie jestem na etapie poszukiwań nowego TV...aktualnie mam Sony 46W905, ale jestem zmuszony wymienić go ze względu na problem z martwymi pikselami :/ Jestem ciekaw porównania obrazu na Sony w905 i Panasonic Wt60, który jest lepszy poczynając od płynności, kontrastu, czerni, kolorów itp..? Zastanawiam się jeszcze nad modelami Samsung H7000 i Panasonic AS750...więc może jeden z wymienionych będzie ok...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa modele są trudno dostępne. Obydwa w tej samej klasie.
Jeśli masz możliwość i masz dostęp do nich - to sam sprawdzisz najlepiej.
Ja bym brał panasonica WT60 z uwagi na płynność a SOny z uwagi na głębię obrazu.
 

Davidoff69

New member
A orientuję się ktoś czy Panasonic bez problemu radzi sobie z formatem "mkv"? Bo nigdzie nie mogę znaleźć na te temat żadnego info.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Obydwa modele są trudno dostępne. Obydwa w tej samej klasie.
Jeśli masz możliwość i masz dostęp do nich - to sam sprawdzisz najlepiej.
Ja bym brał panasonica WT60 z uwagi na płynność a SOny z uwagi na głębię obrazu.

Ja nie zauważyłem braku płynności w tym tv a co jakiś czas oglądam na tym tv bo choćby ma mój sąsiad... Ale obydwa są fajnymi tv.
 

remos.infopl

New member
A orientuję się ktoś czy Panasonic bez problemu radzi sobie z formatem "mkv"? Bo nigdzie nie mogę znaleźć na te temat żadnego info.

Zrób swojego pendrive i do sklepu i zobacz sam,
ja jak poszedłem z dyskiem, to na cała bibliotekę zgraną na 500GB (jakies 40 Filmów), to na panasonicu 650 pokazała się tylko jedna miniaturka podgląd i na każdym pliku komunikat, że format pliku nieobsługiwany.

Na Sony o wiele lepiej, ale co do napisów to trzeba było dopasowywać stronę kodową, nie łapało z automatu, nie sprawdziłem tez wszystkich. Ale na kompie jak dopasowywałem to wszystkie zazwyczaj ustawiam jako UT-8 to przy sony (na szczęście jes opcja wyboru strony kodowej) trzeba było poszukać "właściwych" ustawień.
natomiast w Sony napisy nie są transparentne, wyświetlany jest prostokątna formatka taka półprzeźroczysta na której to wyświetlane są napisy.
 

Davidoff69

New member
Witam po dłuższej przerwie, we wtorek jadę po TV i mam już dwa typy:

Panasonic TX-L55WT60E
Samsung UE55H8000SL Curved

Panasonic jest teraz w Euro Agd w promocji za 6290zł. Mamy mały dylemat co wybrać.
 

Paweł_3m

New member
Też się zastanawiałem nad tym Samsungiem i szczerze to byłem zawiedziony kolorami, a zakrzywiony ekran to tylko bajer i podróba OLED, natomiast po puszczeniu kilku filmów na Panasoniku co prawda na wyższym modelu 55AS800 tak mnie zagięło że wolę poczekać i odłożyć trochę więcej kasy , obecnie jest po 7150, tak więc już potaniał z 8000 :)

Na chwilę obecną to chyba najlepszy LED Full HD w tej klasie
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Panasonic AS800 to sprzęt na matrycy IPS, o ile wiem, zatem jego natywna czerń jest średnia. Sony X8505 ma ją trochę lepszą. Oczywiście, oba stosują triki w postaci lokalnego wygaszania, ale efekty uboczne również się pojawią.

Sprawdź sobie Sony 55W829B. Jest sporo tańszy, a w swej cenie - i nawet trochę wyżej - nie do pobicia, w kwestii jakości obrazu. Ja planuję kupić właśnie jego i przeczekać parę lat, do momentu upowszechnienia sie OLED-ów. Ewentualnie, dołóż 500 zł i pomyśl o Philipsie 55PFS8109 (cirka 7,5k PLN).
 
D

Deleted member 121090

Guest
W przypadku zakupu TV Sony, warto wcześniej zapoznać się ze sposobem jak realizowana jest gwarancja przez ta firmę. Są tematy na ten temat, na tym forum.
 

remos.infopl

New member
Samsungi skończyły się ale dla tego sprzedawcy z powodu wyrobienie normy sztuk sprzedanych w danym miesiącu i będzie Ci tak odradzał i proponował markę tą, której normy jeszcze nie wyrobił. Podejdź do niego w listipadzie i się z dziwisz na jego propozycje.

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry