panasonic bd35/55

wiatrak

Active member
Bez reklam
To nie nowina, że dekodowanie gęstych formatów na pokładzie odtwarzacza różnie wygląda. I to zarówno po analogu, jak i LPCM Multichannel. Sporo (starszych) modeli ma z tym problemy, niektórzy obiecywali ich rozwiązanie aktualizacją softu... Jedyne pewne w takim przypadku rozwiązanie to bitstream, ale i tu starsze modele kulały... Tak więc nieco bym się powstrzymał przed odsądzaniem Łabanowskiego od czci i wiary, a szczególnie jeśli się nie czytało artykułu... ;)

Nowe modele na szczęście (chyba? ;) ) nie mają już takich problemów.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
oczywiscie ze to nie nowina!- dlatego tez podalem przyklad samsunga 2500 ktory powinien to robic a nie potrafi...
i w dalszym ciagu bede twierdzil ze jesli ktos uwaza sie za eksperta a nie potrafi stwierdzic jednoznacznie co jest dekodowane (a tak wynika z informacji <janusza> )- to pozostawiam to bez komentarza....
wystarczy prosty test - wybierz sciezke dzwiekowa w formacie HD na plycie BD i pusc ja najpierw laczem spdif ( czyli przechodzi sam "core") a nastepnie przelacz na HDMI aby puscic dzwiek rozkodowany (obojetnie czy w playerze czy w amplitunerze)....;)
trzeba byc chyba gluchym zeby nie uslyszec roznicy !;)
 
Ostatnia edycja:

krzychu125p

New member
janusz napisał:
...Moim zdaniem (nie ukrywam, że artykuł nie do końca ma sens) jeżeli BR ma dekodery i wyjście HDMI to przez to wyjście powinien wypuiszczać LPCM ze ścieżek HD, bo w końcu do czego ma dekoder.

Wiem już jedno: PS3 Dekoduje wszystkie formaty dźwięku HD i wypuszcza je jako LPCM via HDMI. I o to mi chodzi.
(szkoda tyko że kuleje format dvd (obraz)- z tego co wyczytałem to PS3 nie posiada skalowania czyli sądzę, że nie ma też innych zaawansowanych "bajerów" typu HQV etc....

Więc jeśli ktoś dowie się czy jakiś BD puszcza zdekodowany dźwięk hd (także DTS HD MA) po HDMI jako LPCM to proszę o sygnał...;)
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
napewno nowy panasonic 80, tanszy model 60 - nie sprawdzalem, ale najprawdopodobniej tez, roznia sie tylko wyjsciami analogowymi
 

krzychu125p

New member
...ale w żadnych opisach panasa nie wymieniają DTS HD MA...
-uparłem się żeby był komplet dekoderów bo chcę kupić raz a dobrze ;)
 

BoDeX

New member
krzychu125p napisał:
- z tego co wyczytałem to PS3 nie posiada skalowania czyli sądzę, że nie ma też innych zaawansowanych "bajerów" typu HQV etc....



Nie wiem co Ty czytałeś , ale PS3 w dziedzinie odtwarzania DVD zajmuje
szczytowe miejsce i było o tym już dziesiątki razy ...
 

DeeBass

New member
Bez reklam
maciekmm napisał:
Czy z nowym softem wniesione zostaly jakies istotne zmiany?
Nie zauważyłem :) Jak już wspomniałem wcześniej wgrywam wszystkie aktualizacje a może kiedyś coś będzie ciekawego. Zawsze następna wersja wymaga poprzednich więc żeby przy 1.9 nie wgrywać 8 poprzednich wgrywam je na bieżąco :):)
 

maciekmm

Member
Dlaczego trzeba miec zainstalowane wczesniejsze wersje softu by wgrac biezaca? Nie ma nigdzie podanej takiej informacji. Czy nie mozna od razu przeskoczyc o kilka wersji wyzej? Jesli jednak nie to skad wziac poprzednie? Na stronie Panasonica (panasonic.jp) jest aktualnie do sciagniecia tylko wersja 1.5. Mimo klikania na rozne daty sciagana jest wersja 1.5 a w instrukcji wykonywania "update" wyraznie napisane jest by sprawdzic swoja aktualna wersje softu poczym sciagnac NAJNOWSZA. Nie ma zadnej wzmianki by instalowac wszystkie wczesniejsze.
 
Ostatnia edycja:

locoso

New member
Ja mam pytanie ...
Instaluje film .avi z napisami .txt na płycie cd-r i film się odtwarza ale strasznie się zacina a napisy się nie odtwarzają !! Co mam robić ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co do napisów to muszą mieć dokładnie taką samą nazwę jak plik z filmem.
Co do zacinania się filmu. Czy ten problem występuje tylko z tym czy z innymi też?
Może płyta jest uszkodzona, może plik z filmem? Zobacz inną płytę i inny film.
 

Korniszon

New member
WITAM - MAM PANASONICA BD35,TV SMSUNG 656 (1920X 1080)
Czy da się cos zrobic zeby sciagniety plik np.1280x720 H264 lub wyższe rozdzielczości nagrywać na plyte dvd 9 . Mam tylko nagrywarke DVD.Dzieki.
 

Korniszon

New member
jANUSZ BARDZO DZIEKUJE- Rozumiem ze nagrywarką DVD i odpowiednim programem mozna nagrać wysoką rozdzielczosc na płyte np.dvd9.Oczywiście,mozna to tylko chyba odtworzyc na bl.R.
 
Ostatnia edycja:

adam6150

New member
Korniszon napisał:
jANUSZ BARDZO DZIEKUJE- Rozumiem ze nagrywarką DVD i odpowiednim programem mozna nagrać wysoką rozdzielczosc na płyte np.dvd9.Oczywiście,mozna to tylko chyba odtworzyc na bl.R.

Mowa tu chyba o plikach mkv(matroska). Takie pliki można nagrać na zwyklej nagrywarce DVD na płytkach dvd5 lub dvd9 zwyklym nero(np.6 lub 8) wybierając koniecznie kompilacje DVD-ROM (UDF) bo plik wiekszy niz 2 GB. Nalezy pamietac o napisach, muszą mięć te sama nazwe co plik filmowy.
Niestety te pliki nie są odtw. przes panasa .To musi by Blu-ray LG370 lub 390 albo od września samsung (oprócz modelu1580)
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie chodzi tu o nagrywanie plików mkv, lecz o nagrywanie przerobionych mkv na strukturę BluRay (np. programem mkv2vob). Powstałe 2 pliki należy wypalić jako UDF 2,50 (np. Nero , ale conajmniej 8 lub IMGBURN). Wtedy stacjonarny BR widzi płytę jko BR, co ciekawe komputer na którym nagrywam nie widzi tej płyty (Windows nie wspiera UDF, tak przynajmniej gdzieś czytałem). Przerobienie nie jest kłopotliwe, jeżeli plik wymaga transkodowanie to kilka godzin, jeżeli nie to tylko kilka minut (nie wiem od czego to zleży, ale połowa plików wymaga), poza tym powstały film jest o 20 do 40% większy od mkv.
 

Q.bak

New member
janusz napisał:
Przerobienie nie jest kłopotliwe, jeżeli plik wymaga transkodowanie to kilka godzin, jeżeli nie to tylko kilka minut (nie wiem od czego to zleży, ale połowa plików wymaga)
Transkodowanie zależy od ilości klatek referencyjnych, stacjonarne BR radzą sobie max z 4-rema z zdarza sie że film kodowany jest np z 8-mioma.
 
Do góry