Panasonic 65ST50 vs 65VT50 - co kupić?

warebel

New member
Witam,

Chciałem kupić Sharpa 60le635, bo nigdy nie interesowało mnie 3D, natomiast po przeczytaniu wszystkich opinii na forach i nie tylko, oraz obejrzeniu masy testów na YT, wybór jednak pada na plazmę Panasonic.

Prośba o pomoc - czy różnica w jakości obrazu będzie na tyle odczuwalna, żeby dokładać te 3.000 PLN i wybrać model wyżej? Co prawda są tam okulary w zestawie i dodatkowy pilot, które są nieco warte zapewne, natomiast różnica 3 tys. wychodzi już po uwzględnieniu zakupu pary okularów do ST50.

Co do wielkości to jestem raczej przekonany że muszę mieć 65 cali, ponieważ TV będzie oglądany z odległości ok. 3.80-4.00 metra. Pokój jest jasny, ale nie jest problemem zaciągnąć zasłony w ciągu dnia, czy opuścić rolety.

Przesiadka będzie z Sharpa 46X20E, więc zapewne różnica i tak mnie wgniecie w fotel, natomiast chciałbym poznać wszystkie za i przeciw. Kasa nie stanowi dużego problemu, aczkolwiek wiadomo, że jeśli nie ma potrzeby, to nie ma sensu wydawać dodatkowych 3 tysi.

EDIT: Dodam tylko, że źródłami obrazu w 99% będą tylko i wyłącznie materiały FULL HD (Tuner SAT, PS3, X360, czasami filmy HD z PC/Pendrive)
 
Ostatnia edycja:

hasereq

New member
ja powiem tak: Jeżeli nie jestes maniakiem filmowym bierz st50( te rożnice są bardzo mało wyczuwalne). Po drugie jeżeli nie ma zbytniej roznicy to po co przeplacac. Tylko z drugiej strony jeżeli mowisz, ze finanse nie maja znaczenia to bierz vt50. Ja z prostego powodu(finanse) wybrałem st50 i nie żałuje(50cali).
Jezeli nie masz co z pieniedzmi robic walnij vt50. To wkoncu flagowy model 2012.
 

warebel

New member
nie no bez jaj, pieniądze nie stanowią jakiejś bariery nie do przeskoczenia, natomiast nie lubię ich wydawać bez sensu :) Właśnie miałem nadzieję na to, że być może ktoś testował oba te TV i napisze mi coś więcej o odczuciach podczas oglądania na obu modelach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację w domu telewizorów.
Ale głównym argumentem jest przedział cenowy.
Bo rozrzut masz ogromny !
 

warebel

New member
Nie znam szczegółów, ale w jaki sposób zamawia się prezentacje TV w domu i u kogo? U dystrybutora, czy w sklepie w którym mam zamiar zakupić? Czy wiąże się to z dodatkowymi kosztami?

Tak jak wspomniałem, argument cenowy nie jest dla mnie żadnym argumentem, ale jeśli telewizory różnią się nieznacznie to nie chcę płacić więcej. Na dzień dzisiejszy znalazłem 65ST50 za 6.950 i to akurat może być też atut. Natomiast mnie interesują subiektywne odczucia jakiejkolwiek osoby, która porównywała oba te telewizory. Rozumiem kiki, że nie miałeś takiej okazji?
 

Pingu

New member
Witam w klubie.

Ja się zastanawiam nad 50VT50 a 50/55ST50.

Jest trochę różnic, nie koniecznie wartych tych pieniędzy. Na plus dla VT przemawia dla mnie wygląd i ta powłoka antyrefleksyjna oraz tryb THX i ISF. Największa różnica chyba raczej jest w wyglądzie, ST wygląda dość archaicznie.
 

scar_Face

New member
Witam.
Panowie a dlaczego nie GT50 jest to świetny kompromis między VT a ST a nawet w niektórych aspektach bije VT np brak wiatraczków które to uczulonym na delikatny szum użytkownikom przeszkadzają w VT
Może w specyfikacji GT nie odbiega bardzo od ST ale w wyglądzie to już inna bajka oczywiście wiem, że nie dla wszystkich będzie to kryterium podczas zakupu TV.
Pozdrawiam
 
Do góry