Panasonic 65AX800 przyjechał na testy - proszę o pytania:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przyjechał na testy Panasonic 65AX800 - proszę o pytania:




thumbs_P1660557.JPG





thumbs_P1660513.JPG
 

Zulus

Member
Proszę podłączyć do telewizora zestaw satelitarny wyszukać program za free, to parametry:

Parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 121 (10,930 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK)
ID: 4kTV HEVC 50 fps
i zobaczyć czy telewizor potrafi odtworzyć obraz w 4K Ultra HD, bo okazało się, że Samsung poległ. Nie potrafi otworzyć programu do jakiego został stworzony. Masakra!

To cytat z Sat Kuriera:

''2014-05-29 18:00:16 ania

  • Witam serdecznie, Panie Redaktorze czy może Pan podać jaki odbiornik oferowany w naszym kraju jest przystosowany do odbioru emitowanych audycji w UHDTV 4k ?. Wykluczyć może Pan firmę Samsung, tą myśmy już przetestowali i odbiornik musieli sobie zabrać. Jeżeli uczestnicy tego forum mają podobne faktyczne próby innych producentów z tej branży, to prosimy o info, zaoszczędzicie Państwo wielu, wielu osobom kłopotów z oszustami''.
Stąd wiem o marnej jakości Samsunga (modelu nie znam)

Czy matryca w tym telewizorze jest chroniona szkłem, lub czymś innym twardym, czy jednak jest dostęp do panelu, czyli po dotknięciu palcem robi się jezioro?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic 65WT600 odtwarzał z każdego źródła jako jedyny na świecie. Więc tu zakładam że będzie tak samo - ale sprawdzę.
 

oxox

New member
Chciałbym zobaczyć porównanie 65AX800 z P65VT60E obraz w obraz i przeczytać refleksje nad grobem plazm. Warto byłoby moim zdaniem wrzucić mniej zdjęć, ale za to w większej rozdzielczości.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Chciałbym zobaczyć porównanie 65AX800 z P65VT60E obraz w obraz i przeczytać refleksje nad grobem plazm. Warto byłoby moim zdaniem wrzucić mniej zdjęć, ale za to w większej rozdzielczości.
:-DCo tu porównywać, to samo co na innych ledach, clouding, kiepskie kolory i plastikowy sztuczny obraz.Dopóki oled-y nie wejdą pod strzechy to nic nie pokona i nie dorówna plazmom.Żadne tam zabiegi z wygaszaniem nie pomogą, to kolejne marketingowe zagrania producentów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Proszę podłączyć do telewizora zestaw satelitarny wyszukać program za free, to parametry:

Parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 121 (10,930 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK)
ID: 4kTV HEVC 50 fps
i zobaczyć czy telewizor potrafi odtworzyć obraz w 4K Ultra HD, bo okazało się, że Samsung poległ. Nie potrafi otworzyć programu do jakiego został stworzony. Masakra!

To cytat z Sat Kuriera:

''2014-05-29 18:00:16 ania

  • Witam serdecznie, Panie Redaktorze czy może Pan podać jaki odbiornik oferowany w naszym kraju jest przystosowany do odbioru emitowanych audycji w UHDTV 4k ?. Wykluczyć może Pan firmę Samsung, tą myśmy już przetestowali i odbiornik musieli sobie zabrać. Jeżeli uczestnicy tego forum mają podobne faktyczne próby innych producentów z tej branży, to prosimy o info, zaoszczędzicie Państwo wielu, wielu osobom kłopotów z oszustami''.
Stąd wiem o marnej jakości Samsunga (modelu nie znam)

Czy matryca w tym telewizorze jest chroniona szkłem, lub czymś innym twardym, czy jednak jest dostęp do panelu, czyli po dotknięciu palcem robi się jezioro?

Kolego czy ja dobrze Ciebie zrozumialem , te parametry techniczne to rozumiem ze jest to jakis program , ktory nadaje w 4k jakies testowe filmiki czy cos w tym stylu... i rozumiem ze samsung nie odtwarza tego w 4k pomimo ze niby jest tv 4k - o to Ci chodzilo?

KIKI a ceny moze sa juz mniejsze niz te o ktorych kiedys pisales ? W Euro agd 20 tys..

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-65ax800e.bhtml

Do zakrzywionych samsungow 4k dodaja teraz za 1 zl smartfon galaxy s5 - ciezko bedzie konkurowac innym - skad te Koreance tyle kasy maja na dodawanie tych gzdzetow ???
 
Ostatnia edycja:

Zulus

Member
@lolek126, tak o to chodzi. Tak, to jest program nadawany testowo w 4K i nie jest kodowany. Trzeba mieć tylko odbiornik, który potrafi obraz odebrać rzeczywiście bez zająknięcia, szarpania, czy przystawania :)
 

Davidek1988

New member
Myślę ze dla jasności względem Samsunga. Model Samsunga F9000 nie miał wsparcia kodeka HEVC 4k (h.265)obraz 4k składał się z 4xFHD (H.264). Testowaliśmy na sklepie ten sygnał i sprawa wygląda tak Sony X9005 kuuupa, Lg La965,970 kupaaa, Samsung F9 kuupa. Panasonic Wt600, Samsung H6900,7500,8500 bez problemu z tym, że na Panasonic lekko się przycinał ale to minimalnie i nie przeszkadza top w niczym. Na Samsungach było ok. Szkoda, że krótkie to wszystko ale wygląda obłędnie. Z tym że Samsung będzie miał Evo Kita w formie nowej listwy i sprawę załatwią a co zrobi LG i Sony?
 
Ostatnia edycja:

Zulus

Member
Telewizor, który został stworzony specjalnie do odbioru programów nadawanych w 4K, jeśli ma jakikolwiek problem z odtwarzaniem tego programu jest na samym początku u mnie zdyskwalifikowany. Nie ma czegoś takiego, że na coś przymknę oko. To ma działać bez problemu. Jedyne pocieszenie w tym, że to dopiero początki. Za dwa lata będzie można pomyśleć nad kupnem, bo i technicznie poprawią się telewizory i programów nadawanych w 4K przybędzie. Na tą chwilę nie ma najmniejszego sensu kupowanie takich testowych, czy prototypowych telewizorów. Takie jest moje zdanie.
 

Davidek1988

New member
Telewizor, który został stworzony specjalnie do odbioru programów nadawanych w 4K, jeśli ma jakikolwiek problem z odtwarzaniem tego programu jest na samym początku u mnie zdyskwalifikowany. Nie ma czegoś takiego, że na coś przymknę oko. To ma działać bez problemu. Jedyne pocieszenie w tym, że to dopiero początki. Za dwa lata będzie można pomyśleć nad kupnem, bo i technicznie poprawią się telewizory i programów nadawanych w 4K przybędzie. Na tą chwilę nie ma najmniejszego sensu kupowanie takich testowych, czy prototypowych telewizorów. Takie jest moje zdanie.

I ty się z Tobą zgodzę. Jest bardzo dużo niewiadomych co do dystrybucji tego sygnału. Wszystko wskazuje że będzie to kodek h.265 i takie są plany wszystkich bo wszystkie firmy bedą go posiadały. Myśle że trzeba zrobić mocne porównanie skalera sygnału do 4k i porównać miedzy firmami i będzie można dojść do jakiegoś wniosku
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I ty się z Tobą zgodzę. Jest bardzo dużo niewiadomych co do dystrybucji tego sygnału. Wszystko wskazuje że będzie to kodek h.265 i takie są plany wszystkich bo wszystkie firmy bedą go posiadały. Myśle że trzeba zrobić mocne porównanie skalera sygnału do 4k i porównać miedzy firmami i będzie można dojść do jakiegoś wniosku

Hej Kolego, a mam pytanko; rozumiem ze te wszystkie tv o ktorych pisales i nie dawaly sobie rady z programem nadawanym w 4k to wlasnie byly z satki. Natomiast jesli podlaczy sie bluray do takiego tv to taki czy inny tv podniesie sobie sygnal do 4k bez problemu? Bo przeciez podlaczalismy w sklepie bluray i np po wlozeniu plyty dvd czy bluray z filmem wygladalo to lepiej, wiec mysle ze tutaj problemu nie ma. Jest problem odtworzenia sygnalu 4k z satki. Bo jakby nawet byl teraz jakis film nagrany w 4k i bysmy mieli odtwarzacz 4k lub puscicli to ze zwyklego bluray a mialby skaler 4k lub poprzez skaler do 4k w amplitunerze to sobie podniesie i efekt bedzie ... Wiec rozumiem ze tu jest problem z typowym programem nadawanym w 4k z satki. I drugie pytanko ten soniak na ktorym robiles te testy to z tego roku czy na tym z ubieglego roku? Wg mnie to testowaliscie tv z ubieglego roku, wiec i soniak tez byl z ubieglego roku..
Ale patrzac na to co piszesz to Ci ktorzy sa zainteresowani kupnem tv 4k to ja na ich miejscu jeszcze z rok, dwa bym poczekal , az wszystko sie wyjasni i jak juz bedzie wszystko dzialalo bez problemu. Ale jakby isc do sadu to na 99,9% sprawe sie wygrywa jakby sie chcialo zwrot pieniedzy za tv ktory jest 4k ale niestety nie do konca. Nie wspomne jakby sie chciec powolac na ustawe o niezgodnosci towaru z umowa..
 
Ostatnia edycja:

Davidek1988

New member
Hej Kolego, a mam pytanko; rozumiem ze te wszystkie tv o ktorych pisales i nie dawaly sobie rady z programem nadawanym w 4k to wlasnie byly z satki. Natomiast jesli podlaczy sie bluray do takiego tv to taki czy inny tv podniesie sobie sygnal do 4k bez problemu? Bo przeciez podlaczalismy w sklepie bluray i np po wlozeniu plyty dvd czy bluray z filmem wygladalo to lepiej, wiec mysle ze tutaj problemu nie ma. Jest problem odtworzenia sygnalu 4k z satki. Bo jakby nawet byl teraz jakis film nagrany w 4k i bysmy mieli odtwarzacz 4k lub puscicli to ze zwyklego bluray a mialby skaler 4k lub poprzez skaler do 4k w amplitunerze to sobie podniesie i efekt bedzie ... Wiec rozumiem ze tu jest problem z typowym programem nadawanym w 4k z satki. I drugie pytanko ten soniak na ktorym robiles te testy to z tego roku czy na tym z ubieglego roku? Wg mnie to testowaliscie tv z ubieglego roku, wiec i soniak tez byl z ubieglego roku..
Ale patrzac na to co piszesz to Ci ktorzy sa zainteresowani kupnem tv 4k to ja na ich miejscu jeszcze z rok, dwa bym poczekal , az wszystko sie wyjasni i jak juz bedzie wszystko dzialalo bez problemu. Ale jakby isc do sadu to na 99,9% sprawe sie wygrywa jakby sie chcialo zwrot pieniedzy za tv ktory jest 4k ale niestety nie do konca. Nie wspomne jakby sie chciec powolac na ustawe o niezgodnosci towaru z umowa..

Jesli chodzi o te skalery z blu to srednio to wychodzi. Oczywiscie bylto sony 2013. Bo na ten rok dopiero teraz maja sie pojawić. Ten obraz z siatki byl w kodeku h.265 a bylo tez testowane 4xh.264. Niewiem jak jest teraz. Jesli chodzi o skalowanie to jednak lepiej robi to Tv. Aplitunera na testach miałem wiec niewiem. Skalowanie przez tv najlepiej wychodziło na Sony i Samsungu. Panasonic też wyglądał ok ale troche mu brakowało szczegółów. A Lg to masakra. Wszystko pływa i bardzo tnie. A model ub850 wogóle chyba skalera niema :) bo za piłka leci dosłownie tęcza a test formuły 1 to nawet oglądać się nie da. Porównując model Samsunga f8000 do hu7500 na blu podłąxzonym równocześnie spliterze to obraz na hu7500 poprostu miażdzy f8. I to jest mój faworyt na ten rok i po wakacjach planuje go dorwać a większej promocji
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jesli chodzi o te skalery z blu to srednio to wychodzi. Oczywiscie bylto sony 2013. Bo na ten rok dopiero teraz maja sie pojawić. Ten obraz z siatki byl w kodeku h.265 a bylo tez testowane 4xh.264. Niewiem jak jest teraz. Jesli chodzi o skalowanie to jednak lepiej robi to Tv. Aplitunera na testach miałem wiec niewiem. Skalowanie przez tv najlepiej wychodziło na Sony i Samsungu. Panasonic też wyglądał ok ale troche mu brakowało szczegółów. A Lg to masakra. Wszystko pływa i bardzo tnie. A model ub850 wogóle chyba skalera niema :) bo za piłka leci dosłownie tęcza a test formuły 1 to nawet oglądać się nie da. Porównując model Samsunga f8000 do hu7500 na blu podłąxzonym równocześnie spliterze to obraz na hu7500 poprostu miażdzy f8. I to jest mój faworyt na ten rok i po wakacjach planuje go dorwać a większej promocji

Dzieki, ale tez moze to byc inaczej w samsungach z tego roku np w tym zakrzywionym lub w modelu o oczko nizej, tez jestem ciekaw jak to bedzie w sonym z tego roku i oczywiscie w panasie z tego roku.. mowa o tv 4k/.
 

krempla

Member
lolek, wszędzie Ciebie jest pełno.
Miały być zadawane pytania a nie poroniona polemika nad nie wiadomo czym. Do jasnej cholery nauczcie się, że to nie jest portal społecznościowy tylko forum o tematyce hdtv. Dzięki takim komentarzom, nabijaniem sobie postów nic sie nie wnosi do dyskusji!

witam
Czy możesz potwierdzić lub zaprzeczyć. Czy ax800 jest na podświetleniu pełnym z 32 strefami, czy to typowa krawędziówka?
pzdr
 

emisiu

Member
Z autopsji potwierdzę że Telewizor Samsung 55” UE55HU6900 Ultra HD odtwarza prawidłowo przekaz 4K z Eutelsata kodowany w HEVC. Oczywiście czasza podpięta bezpośrednio do telewizora.
 

pantomima

Banned
Telewizor, który został stworzony specjalnie do odbioru programów nadawanych w 4K, jeśli ma jakikolwiek problem z odtwarzaniem tego programu jest na samym początku u mnie zdyskwalifikowany. Nie ma czegoś takiego, że na coś przymknę oko. To ma działać bez problemu. Jedyne pocieszenie w tym, że to dopiero początki. Za dwa lata będzie można pomyśleć nad kupnem, bo i technicznie poprawią się telewizory i programów nadawanych w 4K przybędzie. Na tą chwilę nie ma najmniejszego sensu kupowanie takich testowych, czy prototypowych telewizorów. Takie jest moje zdanie.

Bradzo trafna ocena ! - utozsamiam swoj poglad w materii 4k z kolega wyzej . Zakup tv 4k nie wczesniej jak za 2 latka .
 

lm648

Banned
............To ma działać bez problemu. Jedyne pocieszenie w tym, że to dopiero początki. Za dwa lata będzie można pomyśleć nad kupnem, ............Na tą chwilę nie ma najmniejszego sensu kupowanie takich testowych, czy prototypowych telewizorów. ....

Opinię w pełni podzielam, jedyne co możemy zawdzięczać na dzisiaj wdrażanej ( na siłę) technologii 4K to to, że mimo woli "toruje" ona drogę do tendencji spadkowej cen na TV Full HD .... i to jest super okazja do kupienia dobrego TV .... natomiast te 2 lata przedłużyłbym jednak do pięciu, wówczas można spodziewać się, że "choroby wieku dziecięcego" opuściły już 4K sprzętowo, technologicznie jak i oferty programowej stacji TV :grin:
 
Do góry