panasonic 55st50 czy samsung ps60e6500

xadamux

New member
moje poszukiwania tv trwają już od ponad 2mcy...i nadal nie mogę sie zdecydować :/
na pewno jestem zdecydowany na plazmę, nocne seanse przy filmach, gram też dużo na x360 (rozsądnie, znam temat powidoków)
posiadam także cyfrowy polsat ale oglądam sporadycznie
poprzednio użytkowałem panasa tx-p50vt20 (ale odsprzedałem gdyż chciałem większą przekątną ) byłem zadowolony z tego modelu


przez ten czas studiuje wypowiedzi użytkowników modeli e6500 i st50
większość posiadaczy danego modelu broni go zawzięcie na każdy sposób nie dopuszczając (lub nie chcąc dopuścić ) myśli o jakichś wadach widząc tylko zalety...(dopiero sensowne słowa (bo poparte testem i większą wiedzą w temacie testujacego) znalazłem "Ciii bo jak napisze ponoć grozi banan :p" gdzie obnaża sie słabości e6500, choć inni użytkownicy tak jak wspomniałem powyżej nie przyjmują tych wad które wymienił autor testu )

chciałbym tv o przekątnej m.in 55"
oglądałem te dwa tv jeden w rtv max drugi w MM gdzie do obydwu podłączyłem dysk zewn z filmami hulały aż miło
w Panasie jest ten wielki plus że mamy poprawę płynności obrazu w 3-stopniowej skali z tego co pamietam i lepiej skonfigurowany tv pod względem obrazu gdyby wyciągnąć je obydwa prosto z kartonu (podpieram sie także info z avforum.uk)

nie jestem jakimś specjalistą audio video (choć problem 50hz jest dla mnie widoczny jak i judder w filmach)
e6500 daje mi piękną przekątną w 60" lecz brak mu poprawy płynności (gdyby tak wyszedł jakiś firmware z nowym softem i to naprawił byłoby wspaniale )
st50 ma ciutke lepszy jakościowo obraz bez pływającej czerni
obydwa modele są w podobnej cenie 5600 zł
(gdyby tak st65 był choćby w granicach 7000 to był go kupił ale niestety 8500 to przesada jak dla mnie...jest poza zasięgiem )

i tak sobie dalej analizuje i gdybam co lepsze...

(tak skromnie zapytam gdyby pojawił sie tu tester Kiki czy przewiduje wklejenie testu e6500, rozumiem że były targi ale czy test ma szanse na ukazanie się ? )
 
Do góry