Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

basty40

New member
Witajcie. Ponownie proszę o podpowiedź jaki dysk do nagrywania? Czy music być zewnętrznie zasilany czy nie? Podpiąłem pendrive Patriot 16GB odczytał go ale w menu konfiguracja USB powiedział że nie można go skalibrować?
 

SDman

Banned
Witajcie. Ponownie proszę o podpowiedź jaki dysk do nagrywania? Czy music być zewnętrznie zasilany czy nie? Podpiąłem pendrive Patriot 16GB odczytał go ale w menu konfiguracja USB powiedział że nie można go skalibrować?

Witam,
nie musi być zasilany dobrze aby był to dysk (2,5") nie pendrive, a jeżeli już to max szybki (zapis).

Pozdr.
 

sebaka

New member
Witam wszystkich. Przymierzam się do zamiany mojej leciwej aczkolwiek wciąż genialnej plazmy TH-PY85P i mam pytanie do osób które zakupiły VT60 czy może są w stanie odpowiedzieć na pytanie czy moja obecna plazma ma większą jasność od nowej VT60-tki. Oceniając na podstawie egzemplarzy sklepowych mam wrażenie, że moja stara plazma świeci lepiej?
 

kaukaz

New member
Bez reklam
serie vt zawsze miały mniejszą jasność od innych modeli st gt itd mam vt60 i mogę potwierdzić ze jest ciemniejsza od st30 który model miałem przed nią i dodam jeszcze kolega ma panasonica hd ready plasme 4letnią i to jest jasność z 50% lepsza od vt60 lecz dalej do kolosalna przewaga vtki kolory czerń idt
 

m@rcin

Member
Witam wszystkich. Przymierzam się do zamiany mojej leciwej aczkolwiek wciąż genialnej plazmy TH-PY85P i mam pytanie do osób które zakupiły VT60 czy może są w stanie odpowiedzieć na pytanie czy moja obecna plazma ma większą jasność od nowej VT60-tki. Oceniając na podstawie egzemplarzy sklepowych mam wrażenie, że moja stara plazma świeci lepiej?
Może dlatego że VT ma mocniejszy filtr?
 

jurass

Banned
Może dlatego że VT ma mocniejszy filtr?
Zdecydowanie dlatego właśnie. Dzięki temu czerń lest lepsza w porównaniu do ST. Ciekawe czy to taka sprytna sztuczka, kosztująca nabywców niemałe pieniądze. Lepsze czerń, ale ciemniejszy obraz. Czy w testach mierzą dynamikę luminancji? Czy jest ona wyższa w VT niż ST?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Moduł CI+

Witam,

Właśnie technik z UPC montuje mi moduł CI+ i jest mały zonk ....
Nie ma niektórych podstawowych kanałów, wszystkie płatne są ...
Pojawia się komunikat "Nie masz dostępu do kanału"...
Sprawdzałem slot 1 i 2 ... jest to samo.
Jakieś sugestie ?

Pozdr.
 

sebaka

New member
Dziś była kolejna wizyta w sklepie i oglądanie VT pod kątem jasności. Nawet przy zgaszonym świetle jest ciemniej niż na moim leciwym PY85 choć w VT ustawiony jest tryb sklepowy i teoretycznie lepiej nie będzie. Czytałem gdzieś na forum, że po kalibracji w pomiarach bezwzględnych jasność można podciągnąć oczywiście nie tracąc na detalach obrazu. czy może ktoś coś wie na ten temat? byłem już zdecydowany na kupno ale teraz mam wątpliwości.
 

stadniki

New member
Dziś była kolejna wizyta w sklepie i oglądanie VT pod kątem jasności. Nawet przy zgaszonym świetle jest ciemniej niż na moim leciwym PY85 choć w VT ustawiony jest tryb sklepowy i teoretycznie lepiej nie będzie. Czytałem gdzieś na forum, że po kalibracji w pomiarach bezwzględnych jasność można podciągnąć oczywiście nie tracąc na detalach obrazu. czy może ktoś coś wie na ten temat? byłem już zdecydowany na kupno ale teraz mam wątpliwości.

Porównywanie w sklepie jasności nie ma najmniejszego sensu. Wszystkie ledy podkręcone są na maxa w takim towarzystwie panas wygląda kiepsko ma ciemny obraz. Po co Ci w domu taka jasność? Będziesz telewizor oglądać w okularach przeciwsłonecznych? Wystarczy kontrastem podciągnąć na 90 w ustawieniach własnych i masz wystarczająco jasno. Co to za przyjemność oglądania telewizji gdy potem oczy bolą?
 

basty40

New member
Witam,
nie musi być zasilany dobrze aby był to dysk (2,5") nie pendrive, a jeżeli już to max szybki (zapis).

Pozdr.

Dziękuję Ci za podpowiedź. Czym kierować się przy zakupie (parametry, firma) aby mieć pewność, że będzie współpracował z TV? Sorry, że pytam ale kupiłem dysk WD my passport do muzyki i nie współpracuje z moim amplitunerem Arcam AVR 360, więc chciałbym uniknąć kolejnej wtopy
 

El Greco

New member
@Kiki & co.,
posiadam obecnie Samsunga PS50 756, ktory ma juz prawie 14 000h i na dole ekranu mam czerwony pasek widoczny na czarnym tle.
Siedze na ogol w odleglosci...5,5m wiec troche slabo.

Obecnie w zwiazku z wyprzedaza VTW60, moge kupic ten model w 65" za...2000€ z 4 letnia gwarancja od serwicemana z Norymbergii, ktory na HiFi forum sprzedal juz ponad 1000 sztuk w 3-mce ! Dostawa, regulacja itp w cenie, po kilkuset godzinach bylaby kalibracja za...50€ ;-), ro bi to czesciowo na poczet gwarancji.

Na forum HiFi jest duzo takich jak zwykle, ktorzy cholernie stekaja z powodu pewnych bolaczek tego tv, mnie jednak korci jego zakup i pytym: BRAC ??!! :-(

Na obecnym nie dojade do oplacalnych OLED w 75" i 21:9 +4K... ten VTW, pomoglby mi wiec przetrwac.

Edit: Napisalem gdzies w jakims poscie, ze VTW juz mam, byl/jest zamowiony, tak wyglada obecny status.
 
Ostatnia edycja:
Do góry