Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

m@rcin

Member
To nie dobrze. :-x
Już miałem szukać kabli z wyższej półki.
Z ciekawości sprawdziłem na złączu AV1 automatyczne przełączanie działa. :-(
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
To nie dobrze. :-x
Już miałem szukać kabli z wyższej półki.
Z ciekawości sprawdziłem na złączu AV1 automatyczne przełączanie działa. :-(

Witam,

Też kombinowałem z kablami. Bez rezultatu. Pytałem serwisanta, który był u mnie z wymianą wentylatorów. Najpierw twierdził, że powinno działać i był zdziwiony, że nie działa. Ale dostałem od niego maila właśnie tej treści.
AV1 działa tak owszem (PIN9), ale co z tego skoro tam o HD można zapomnieć.

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ja sprawdzę jeszcze WD z TV Samsunga, ale podejrzewam, że będzie podobnie.
Dam znać.

Pozdr.

No to sprawdziłem. I zagadka.
WD na Samsungu odtwarza MKV. Mało tego obsługuje nawet napisy. Na Panasie nic z tych rzeczy.
IOmega na Samsungu i MKV nie działa - plik nieobsługiwany. A na Panasie było.

No i weź tu człowieku bądź mądry.:fool:

Jakieś sugestie bo zdurniałem ??

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A może panas o tym wie tylko nie potrafią się przyznać. Dlatego czekam już trzeci dzień na odpowiedź.

Witam,

Bawię się w te testy tylko i wyłącznie z własnej ciekawości no i żeby rozwikłać poniekąd twój problem.
Nowej wiedzy nigdy za wiele.
Sytuacja jest dość groteskowa bo wnioski zaprzeczają same sobie.

Sytuacja 1 (te same pliki MKV i inny DiVx z tekstem sub/txt):
TV 50VT60 i dwa dyski z DLNA
- WD My Live Book
- IOmega

Wynik: poprzez WD mkv nie obsługiwany i nie ma napisów dla DiVx, IOmega odtwarza jedno i drugie

Sytuacja 2 (tak samo z plikami)
TV Samsung taki jak w stopce

Wynik: WD odtwarza mkv i obsługuje tekst dla DiVx, IOmega nie odtwarza mkv ale obsługuje tekst dla DiVx

Wychodzi na jakieś niedogadywanie się pomiędzy TV a dyskiem sieciowym.

Nic z tego nie kumam i chyba Panas nie ma tu nic do tego. Tak mi się wydaje.
Może ktoś wie o co kaman ?
Jak znam życie to pewnie tdx wie.:smile:

Pozdr.
 

lexus777

New member
I oto jest... odpowiedź od panasa.
Szanowny Panie!

Informujemy, że MKV jest kontenerem który może zawierać dane obrazu i dźwięku przygotowane
przy użyciu różnych kodeków. Nie można zagwarantować że MKV będzie
obsługiwany poprzez technologię DLNA, bo ta ma swoje wymagania. Korzystając
z poniższego linku można zobaczyć jakie formaty są obsługiwane przez DLNA. Nasze telewizory są certyfikowane przez DLNA .
W przypadku innych plików (np. JPEG), aby DLNA działało sprawnie, pliki te, nie mogą być konwertowane.

Technical Overview

Tego można było się spodziewać. Napisałem prośbę do WD o wymianę dysku na zwykły (USB), ciekawe jaka będzie odpowiedź ?
Wiesław, dzięki że nie zostawiłeś mnie samego z tym problemem.
 
Ostatnia edycja:

basty40

New member
No i u mnie zagościł P50VT60. Na razie się wygrzewa na niższych parametrach.
Z rzeczy, które od razu zauważyłem to szum wentylatorów. Jestem wyczulony na takie odgłosy i przy niższych poziomach głośności po prostu mi to przeszkadza.
Jak się już pobawię i nacieszę to dam znać czy warto wydawać tyle kasy na ten model.
Witaj. U mnie ten sam problem z szumem wentylatorów. Jak jest cicho to słyszę :-( Da się z tym coś zrobić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety nie, masz po prostu albo większą wrażliwość albo bardziej akustyczne pomieszczenie.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witaj. U mnie ten sam problem z szumem wentylatorów. Jak jest cicho to słyszę :-( Da się z tym coś zrobić?

Da się. Temat był już poruszany i metody redukcji szumu wentylatorów też. Ale skoro są nowi posiadacze ... to koledzy osłonięcie wylotów czymś przewiewnym i tłumiącym. Efekt wyciszenia nie jest idealny, ale dość dobry i nie zakłóca chłodzenia. Osłonięcie nie na sztywno do obudowy, ale w formie tunelu.

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
wyciszenie.jpg

Tak to wyglądało w wersji roboczej, która się sprawdziła i tak już zostało.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A z czego jest ta "osłona"? Czy warto ściagać serwis, czy ten domowy sposób jest jedynym możliwym?

Serwis nic nie zmieni. Ja miałem wymieniane wentylatory właśnie z powodu hałasu. Zero rezultatów.
Tylna osłona stanowi pudło rezonansowe i nic z tym się serwisowo nie zrobi.
Chyba tu w tym wątku, ale dużo wcześniej temat wyciszenia domowymi sposobami był długo poruszany. Zachęcam do cofnięcia się w postach. Osłona jest z czegoś co moja żona nazwała fizeliną.
Przypomina to gruba plecionkę jaką można znaleźć w workach do odkurzaczy lub wkładów do wyciągów nad kuchniami. Materiał może być naprawdę dowolny. Byle by był przewiewny. Na początku eksperymentowałem z gąbką. Też było nieźle, ale to łatwiej się przykleiło. Efekt, tak jak mówię jest bardzo zauważalny, ale nie idealny. W każdym bądź razie tak jak dźwięk z wentylatorów denerwował mnie strasznie, tak po tej operacji nie słyszę go prawie wcale. Choć jest. :)
 

diabel1

New member
Serwis nic nie zmieni. Ja miałem wymieniane wentylatory właśnie z powodu hałasu. Zero rezultatów.
Tylna osłona stanowi pudło rezonansowe i nic z tym się serwisowo nie zrobi.
Chyba tu w tym wątku, ale dużo wcześniej temat wyciszenia domowymi sposobami był długo poruszany. Zachęcam do cofnięcia się w postach. Osłona jest z czegoś co moja żona nazwała fizeliną.
Przypomina to gruba plecionkę jaką można znaleźć w workach do odkurzaczy lub wkładów do wyciągów nad kuchniami. Materiał może być naprawdę dowolny. Byle by był przewiewny. Na początku eksperymentowałem z gąbką. Też było nieźle, ale to łatwiej się przykleiło. Efekt, tak jak mówię jest bardzo zauważalny, ale nie idealny. W każdym bądź razie tak jak dźwięk z wentylatorów denerwował mnie strasznie, tak po tej operacji nie słyszę go prawie wcale. Choć jest. :)

witam! ja zastosowałem coś takiego Filtr przeciwkurzowy DEMCiflex 80mm - czarny musze stwierdzić że dało bardzo zadawalający efekt i wygląda bardzo estetycznie
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
witam! ja zastosowałem coś takiego Filtr przeciwkurzowy DEMCiflex 80mm - czarny musze stwierdzić że dało bardzo zadawalający efekt i wygląda bardzo estetycznie


Witam,

Moja "szmata" też ma taką fakturę i strukturę. Nie wiem od czego pochodzi, ale z tego co widzę na fotce to mogła być filtrem czegoś. Wziąłem to co miałem pod ręką, żeby choć sprawdzić jaki będzie efekt. Efekt był dobry i tak zostało, ale przy najbliższym zdjęciu ze ściany myślałem właśnie o czymś takim. Każdy pomysł i materiał jest dobry jeśli da zadawalający efekt dla właściciela.

Pozdr.
 

basty40

New member
Serwis nic nie zmieni. Ja miałem wymieniane wentylatory właśnie z powodu hałasu. Zero rezultatów.
Tylna osłona stanowi pudło rezonansowe i nic z tym się serwisowo nie zrobi.
Chyba tu w tym wątku, ale dużo wcześniej temat wyciszenia domowymi sposobami był długo poruszany. Zachęcam do cofnięcia się w postach. Osłona jest z czegoś co moja żona nazwała fizeliną.
Przypomina to gruba plecionkę jaką można znaleźć w workach do odkurzaczy lub wkładów do wyciągów nad kuchniami. Materiał może być naprawdę dowolny. Byle by był przewiewny. Na początku eksperymentowałem z gąbką. Też było nieźle, ale to łatwiej się przykleiło. Efekt, tak jak mówię jest bardzo zauważalny, ale nie idealny. W każdym bądź razie tak jak dźwięk z wentylatorów denerwował mnie strasznie, tak po tej operacji nie słyszę go prawie wcale. Choć jest. :)

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Spróbuje o siebie zastosować.
 
Do góry