Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

wujekzbys

New member
Tak, tak z pewnością masz rację a mądrego warto wysłuchać. Może jeszcze raz, sorry, spoko. Ja mam dwie anteny, zaraz, może tak, jeżeli coś jest to ma to działać. A więc mam dwie anteny, jedna na astrze druga na hodbirdzie, tv ma dwa wejścia do tunerów sat. Podłączam astre do pierwszego a hodbirda do drugiego. Wyszukuję kanałów, astra programuje się bez problemowo. Na drugim wejściu próbuję programować hodbirda, wybieram hodbird z listy i nic, nawet sygnału nie widać. Dobra, zmieniam anteny na wejściach i z urzędu programuje się hodbird na drugim po wyborze astry z listy nie widać jej, nawet nie pokazuje sygnału. I teraz najlepsze, po zaprogramowaniu na pierwszym wejściu hodbirda a następnie astry i podłączeni anten pierwsza astra drugi hodbird mogę oglądać kanały z hodbirda mając jednocześnie te z astry w podglądzie, no z boku na pasku, ale jeżeli chcę któryś podglądany wybrać to mam komunikat brak sygnału i na odwrót jeśli chodzi o hodbirda. Ale numer, co? a może ze mnie numer i nie wiem, że może tak ma być. I jeszcze raz, według mnie, jeżeli coś ma działać to niech działa bez problemowo.
Co do drżenia i nierównych boków prostokąta podczas rozruchu planszy z xboxsa to chyba nic nie można będzie wymyślić a widzę, że jest źle, bo na moich toschibach led lcd wszystko jest ok.
Co do tego tv to doczepił bym się o duży odstęp pomiędzy stopką a tv, wszystko przez ten prześwit widać, kable, a na ścianie nie wieszam z uwagi m.in. na zbyt duży hałas wiatraków a nie chcę przyklejać jakiś śmiesznych osłonek na nie.
Pozdrawiam
 

basty40

New member
Witam. Właśnie dzisiaj nabyłem Panasonic 50Vt60 (między innymi za sprawą tej strony) no ale cóż - instrukcja ma 233 strony :-( Pomóżcie: mam telewizję kablową, która nadaje programy cyfrowo i analogowo - cyfrowe udało mi się ustawić, a analogowych nie :-( Co powinienem zrobić? :-(
 

digitalus

Banned
Witam
Nacisnij na pilocie przycisk tv bedziesz mogl wyszukac programy w pasmie analogowym.Jesli nacisniesz na pilocie ponownie przycisk tv telewizor przelaczy sie na pasmo cyfrowe.
 

wujekzbys

New member
Witam
Wracając do mojego problemu z odbiorem programów satelitarnych z hodbirda. Przyszedł pan od naprawy z nowym modułem w pudełku. 15 minut zajęła mu wymiana. Wymienił całe to ustrojstwo gdzie są m.in. wejścia hdmi i usb oraz antenowe. I problem istnieje nadal taki sam. Czyli sądzę, że nie jest to awaria podzespołów lecz oprogramowania. Ale i tak podoba mi się ten panasonic.
Pozdrawiam
 

airon

New member
Po wielu bojach i problemach z VT50 o których pisałem w tamtejszym wątku w końcu nastąpił koniec problemów. Sprawa zakończyła się w rękach adwokata i wszystko zostało załatwione pozytywnie. Teraz w pokoju stoi VT60. Muszę tu teraz zwrócić honor koledze Kikiemu :). VT60 to inna liga. Nie spodziewałem się aż takiej różnicy w zmianie. Naturalność obrazu, kolor, kontrast jest przepaścią na plus dla VT60. Brak pionowych pasów na ekranie , co było zmorą w VT50. Brak plam i innych przebarwień wychodzących na jasnych tłach. Teraz dopiero ma się przyjemność przy oglądaniu meczyków :). Gdyby ktoś znów się zastanawiał VT50 czy VT60 niech bierze tylko to drugie i nawet się nie zastanawia.
Pozdrawiam.
 

andrzejaws

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
W pokoju stoi VT60 i sprawdza się znakomicie pod każdym względem.
Podłączyłem HDD 2,5”, USB3.0, Hitachi Touro Pro 1TB i wszystko działa na kablu długości 0,4m. Dołożyłem przedłużacz USB 3.0 1,8m i tv wykrywa urządzenie USB, jednak brak dostępu do HDD ( brak na liście urządzeń ). Może ktoś przerabiał już temat i wie jak temu zaradzić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przywykłem do opinii tych co nie widzieli a wiedzą.
Ci którzy mają ten telewizor i Ci którzy wymieniali inne modele na ten telewizor są zachwyceni. I takie opinie będę przekazywał dalej bo warto aby do tego grona dołączy następni zachwyceni.
 

GOLUMN

Member
Jest możliwość podania na jakich parametrach obrazu macie ustawione to cudo po kalibracji?
Zdaję sobie sprawę,że każdy tv może mieć inne ustawienia ale chociaż na razie proszę o wasze.
Może być na PW.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
 

WESOŁEK

New member
Witam wszystkich.
Przepraszam za tego typu pytanie w tym wątku ale pytanie będzie dotyczyć tego konkretnego modelu tylko problem polega na tym czy ma być to 50" czy 55"?
W tej chwili mam telewizor 42" i TV oglądam z odległości 2,5-2,6 m.
Sygnał jaki będzie to na razie SD z kablówki (w późniejszym terminie TV cyfrowa z kablówki) filmy z odtwarzacza blu ray ,dvd i PS3.
Przy takiej odległości jaki model byłby odpowiedni 50" czy 55"?
Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź.Telewizor trochę kosztuję a ja za bardzo nie orientuję się w temacie.
Witam wszystkich.
Jestem tutaj nowy i już pozwoliłem sobie zacytować wypowiedź jednego z użytkowników ale mam identyczny problem tylko ja zastanawiam się nad 55" lub 65".
Co o tym myślicie?
 

pantomima

Banned
Powtorze to co całkiem niedawno przytoczyłem w tym samym temacie tyle ze w innym watku :p

To w czym sie gubisz to najglupszy dylemat kupujacego ! Jezeli zostaniesz przy 55" to juz po kilku dniach uzytkowania bedziesz zalowal tego wyboru .
Bezdyskusyjnie 65" :D . tu sie nie ma nad czym zastanawiac ;)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Jest możliwość podania na jakich parametrach obrazu macie ustawione to cudo po kalibracji?
Zdaję sobie sprawę,że każdy tv może mieć inne ustawienia ale chociaż na razie proszę o wasze.
Może być na PW.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Ustaw sobie na tym ustawieniu kontrast nawet wyżej do 80 , to są ust na 65 cali ale i na 55 powinno być ok,tylko najpierw odblokuj tryb issf pro Panasonic TX-P65VT65 Reviewer's Recommended Best Settings | AVForums.com - UK Online
 

andrzejaws

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy zauważyliście zmiany kolorów po ostatniej aktualizacji systemu tv VT60E
Aktualizacja systemu do ver. 3.864 zmieniła kolory.
Kolory twarzy wyglądają fatalnie.
Kolor skóry jest pozłacany, srebrzysty, metaliczny.
Wystające kości policzkowe są przebarwiane na czerwone, jakby poparzenie słoneczne.
Zauważyłem chmury z czerwonymi przebarwieniami na obrzeżach.
System przywróciłem do ustawień fabrycznych, jednak bez oczekiwanych rezultatów.
 

pantomima

Banned
Ja tam nic nie zauważyłem ale to możliwe ... Pamietam jak kiedyś po pierwszej aktualizacji softu w modelu g30 obraz się pogorszył.

Przywrócenie ust.fabryczych nie ma wpływu na system .aktualizaja pozostaje bez zmian ,czyli ta która została jako ostatnia wprowadzona.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Czy zauważyliście zmiany kolorów po ostatniej aktualizacji systemu tv VT60E
Aktualizacja systemu do ver. 3.864 zmieniła kolory.
Kolory twarzy wyglądają fatalnie.
Kolor skóry jest pozłacany, srebrzysty, metaliczny.
Wystające kości policzkowe są przebarwiane na czerwone, jakby poparzenie słoneczne.
Zauważyłem chmury z czerwonymi przebarwieniami na obrzeżach.
System przywróciłem do ustawień fabrycznych, jednak bez oczekiwanych rezultatów.
A jakiego trybu używasz ? bo na profesjonalnym nic się nie zmieniło.Może i na innych coś zrąbali:-(
 

andrzejaws

Klub HDTV.com.pl
VIP
Plazma od kilku miesięcy sprawowała się świetnie, była rozsądnie eksploatowana.
Więc dla sprawdzenia przyszedł czas na stopniowe wprowadzanie kilku kalibracyjnych korekt ze sciągi z inernetu. Obraz nadal był normalny. Po kilku dniach na tych ustawieniach poleciała aktualizacja systemu.
Czy możliwe jest, że system podczas aktualizacji przejął jako podstawę do zmian moje ustawienia.
 
Do góry