Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

digitalus

Banned
IMG_7566.jpg
Oczywiscie mam podobne zdanie jak kolega pantomima .Kolega armanig na pewno nie bedzie zaskoczony:)
Nie lubiane obrazki:) Nawet z taniej plazmy uzyskamy bardzo dobra jakosc obrazu .Wieczorem wrazenia wizualne z pdp bardzo dobre. Tylko plazma.
vt60 to wyzszy model i poziom czerni na najwyzszym mozliwym poziomie i wrazenia wizualne beda doskonale.Nizsze modele plazm tez maja dobra jakosc obrazu .Przykladowo najnizszy model plazmy panasonic sprzed kilu lat i kuro.Kuro na pierwszym zdjeciu
Trzecie zdjecie to tez najnizszy model plazmy.

1-4.jpg

DSCF2305J_npqenws.JPG
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Jasne ze nie kupisz bo minimum dla Ciebie to te 70" , jestem nowy na forum ale sledze dyskusje od dluzszego czasu a juz szczegolnie w dziale lcd/pdp z tad tez doskonale wiem ,ze za wszelka cene probujesz udowodnic ze led gra lapiej a to nie prawda ! Dla Twojej wiadomosci - jestem w pelni swiadomy ze lcd/pdp to 2 rozne technologie generujace 2 rozne rodzaje obrazu ;).
Bo Ty wolisz 80" ....ma to oznaczac ze kazdy ma podzielac Twoj wybor ?! Non stop przewija sie tylko co wolisz Ty , a ja cisne ogolem - o tym ze na 10 osob 7miu spodoba sie bardziej obraz generowany przez pdp bo jest bardziej naturalny itp , na 10 ososb tylko 3 zobacza migotanie itp.Nawijasz caly czas o tym samym , tym samym sie tylko bronisz - bo wiecej radochy da wieksza przekatna ....to zaden qargument bo to proste oczywiste , bezdyskusyjne tyle ze ja uderzam w jakosc nie wielkosc .Bo w naslonecznionym pomieszczeniu .... kto normalny spedza czas przed tv w naslonecznionym pomieszczeniu ....?! to juz nawet nie chodzi o odbicia itp a klimat ktorego brak w takim .
Pewnie ze nic nie da zadna wyliczanka bo kto jak kto ale prawidzwym funboyem to jestes Ty , malo kto na tym forum tak zazarcie broni technologii led jak Ty , w szczegolnosci Sharpa ktory jakos nie zdominowal dyskusji jak jakis czas temu Philips ...

Na koniec - ludzie ktorzy bawia sie w testy , znajacy sie na rzeczy ,a pozniej na ich podst wystawiajacy notki wszelakiej masci tv nie klasyfikuja ich pod katem tego co podoba sie im bardziej , ubustwiasz technologie Led kolego a mi nic do tego , tyle tylko ze lepiej w tej grze wypada Pdp i od kilku lat kazdy test to potwierdza ;) opowiedz lepiej jak tam z katami u Ciebie ;> ;)))
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolego Digitalus, nie ma mowy o zaskoczeniu. W sumie watek tyczy sie VT60 i trzynajmy sie tego, bez zbednych emocji. To juz bylo... :)

Pantomima, nie chce mi sie nawet komentowac tego co napisales. Mam wrazenie ze pomyliles osoby. Bzdura za bzdura. Nigdy nie chwalilem Sharpa!!! Dla mnie Sony, Panasonic czy Sharp to tylko firma. Jedynie pisalem w temacie wielkosci i wrazen, nie ma nic innego w tej cenie, to o czym mam pisac? Szczegolnie ze pytaly osoby ktore przesiadaly sie z Kuro i mieli watpliwosci (potem byly wdzieczne za pomoc), ale ta dyskusja Ci umknela jak widac. Nt. plazm ktore mialem tez pisalem - pozytywnie, czlowieku wyluzuj. Nawet nie doczytalem do konca, ale pisac ze ja bronie technologi led, jak odzywam sie tylko w momencie jak slysze ze ta nie nadaje sie do ogladania tv, to juz kpina aby kogos nazywac fanboyem, o matko.
Dla Ciebie liczy sie tylko pdp i nic wiecej, jak ktos sie odezwie i napisze ze lcd/led tez daje rade i ma swoje zalety, to jest nazywany fanboyem. Pewnie uzytkownikow appla nazywasz szpanerami. Bo przeciez sa "lepsze" jedynie sluszne telefony.
Kto normalny spedza czas przed tv w naslonecznionym pomieszczeniu? Ty sie slyszysz?
Mierzysz wszystkich swoja miara, a do glowy Ci nie przyszlo ze zona z dziecmi tez funkcjonuja w zyciu rodzinnym, bo ogladaja w ciagu dnia? Niech do Ciebie dotrze, ze ani pdp czy lcd/led nie sa idealnymi telewizorami, KAZDY ma wady! Prezentacja zawsze i wszedzie zalatwia sprawe, kazdy cos wybierze dla siebie. Zawsze to powtarzam, tylko nie wciskaj kitu ze tylko pdp sie nadaje do uzytku, a potem jak ktos sie odezwie nie nazywaj go fanboyem. W pierwszej mojej wypowiedzi wszystko napisalem, nie zrozumiales kompletnie i dopisales sobie scenariusz. Gorzej jak z baba. Dla mnie EOT.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
To mi sie nie chce tego komentowac bo nic tresciwego nie napisales, powielasz tylko wciaz to samo jak papuga ' non stop przewija sie tylko ta sama gadka o tym ze za nic nie zamienil bys tego sharpa na cokolwiek innego , ze dla Ciebie to najbardziej optymalny obraz , ze bla bla ...

skumaj !
nie podwazam tego ze w twym mniemaniu akurat ten panel jes no1.

Nie wnikam juz rowniez, odpuszczam bo to bezsensowne , chcialem tylko wykazac ze ow sharp nie jest tym modelem ktoty generuje najlepszy obraz a Ty choc nie powiedziales tego wprost to utwierdziles sie w tym przekonaniu i na sile chcesz narzucic to komus , dla Ciebie moze generowac najlepszy obraz ale obiektywnie podchodzac do tematu bez dluzszej rozkminy mozna stw.wykazac ze sa panele ktore wysietlaja lepsze obrazy - sa pewne parametry ktore taki charakteryzuja i panelom pdp blizej do nich niz wyswietlaczom lcd .Tylko o to wciaz mi chodzilo .

Ludziska na rozne sposoby wykorzystuja tv , do gier 'filmow ' inne wyposazone bardziej multimedialnie sluza im glownie do zabawy , min internet itp - Ja wykorzystuje tv glownie do kina , ewentualnie jakies transmisje sportowe , nie spedzam przy nim pol dnia jak co nie ktorzy dlatego naslonecznione pomieszczenie splywa po mnie , moje godziny spedzone przed tv to godziny wieczorne i wlasnie w tych plazma spisuje sie najlepiej , podejmujac tego typu zakup swiadomy jestem/bylem ze za dnia ten panel swieci gorzej , emnauje duzo gorszy obraz ale za to jaka mam radoche gdy usiade wieczorkiem lub eventualnie za dnia zaciagne rolety :) , gdy spedzam luzno czas przed tv skaczac po kanalach od niechcenia nie zalezy mi na jakosci ,dopiero gdy zakladam obejzec jakis Filmacz wtedy wiem za pdp wypadnie tu najlepiej , pokaze swoj pazur ;)

Czy dla mnie liczy sie tylko pdp ?! hmmm, raczej najbardziej mi odpowiada a tylko z jednego prostego powodu - generuje mega naturalny obraz najbardziej bliski idealu .

a ha , wiesz ... ta twa elokwencja , argumentacja wcale nie jest taka wow, nie zachwyca nie zniewewala , ani troche nie przekonuje wiec moze wstrzymaj sie delikatnie , nie rozpedzaj z rzucaniem , insynuowaniem jakisch dziwnych tresci o jalowej czyjejs gadce i calej reszcie a jezeli tak odbierasz styl w jakim cisne to powiem Ci tylko tyle ze zwyczjnie dostosowywuje go do twego tak plytkiego abys zrozumial choc troszke z tego co mysle w tym temacie ;)

ps. nie ripostuje juz .
 
Ostatnia edycja:

kendzi1

New member
Panowie jaja sobie robicie na tym forum kazdemu podoba sie co innego ja ma lcd i zamierzam uderzyc w plazme prawdopodobnie ale plazma ma plusy i wady tak samo led i prosze wasz skonczcie komentowac zbednie bo to nic nie da Armaning woli led duzy rozmiar i trzeba to uszanowac moze jemu bardziej to odpowiada a tobie pantomima pdp i koniec tematu!!!
Dla jednego blondynka dla drugiego brunetka. Koniec Temaciku
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kendzi, zamow prezentacje. Juz tyle razy miales to walkowane, to jest jedyna sluszna droga.
Pantomima, jeszcze wiekszego fantasty nie spotkalem na tym forum.
Zwyczajnie wmawiasz rzeczy ktorych nigdy nie napisalem.
W kolko Ci sie pisze ze Sharp to zaden najlepszy panel, ze nie zamienilbym na ZT, bo i po co skoro mam Kuro. Zadajesz idiotyczne pytania czy zamienilbym jeden tv na drugi, a slyszac odpowiedz inna jak ta "jedynie sluszna" zaczynasz jechac po kims.
W kolko walkuje ze pdp jest idealna do seansow nocnych (powtarzam to od lat), ze wole grac na technologi innej jak pdp, ze widze mruganie i suma sumarum wole duza przekatna z swoimi wadami bo daje mi wiecej radochy. To wszystko. Ty tylko widzisz plazme i nic wiecej, nie potrafisz ogarnac prostego faktu, dlaczego niektorzy decyduja sie na inna technologie jak pdp.
Ja nie pisze ze plazma jest zla, ale ma tez wady. Wady tez ma lcd, moj tv czy kazdy inny, w tym Kuro.
Dyskusja ma pomoc (chociazby) takiemu koledze Kendzi, ktory bladzi bo nie wie na jaka technologie sie zdecydowac. Tv sa drogie, wiec warto rozmawiac rzetelnie. Ja moge wypisac wszystkie wady i zalety lcd/led, ale tez takie same wady wypisze w przypadku pdp, tylko problem jest taki, ze jak ktos ma klapki na oczach, to nie przyjmuje prostego faktu, ze plazma tez ma sporo wad.
Na wielu plaszczyznach dobra plazma wygrywa z lcd, to oczywiste, ale ma tez kilka wad, a jak te wady (na nieszczescie) trafia w nasz czuly punkt, to nie bedziemy zadowolenie z zakupu. Wiem to po sobie. Tyle w temacie.
 

derlaroche

New member
Nie wiem czy ktoś to czyta, ale i tak zadam pytanie....

Kiedyś był taki model TH46PZ850U i był wyśmienity. Ale obecnie czy jest szansa, że KIEDYKOLWIEK Panasonic w Europie, podobnie jak Samsung i inni producenci TV, będzie miał w końcu ZAAWANSOWANE możliwości regulacji obrazu takie jak:

Video NR
3D Y/C filter
Color matrix
Block NR
Mosquito NR
Black level
3:2 pulldown
??
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Nie wiem czy ktoś to czyta, ale i tak zadam pytanie.... Kiedyś był taki model TH46PZ850U i był wyśmienity. Ale obecnie czy jest szansa, że KIEDYKOLWIEK Panasonic w Europie, podobnie jak Samsung i inni producenci TV, będzie miał w końcu ZAAWANSOWANE możliwości regulacji obrazu takie jak: Video NR 3D Y/C filter Color matrix Block NR Mosquito NR Black level 3:2 pulldown ??
oj muszę cie zmartwić, bo jesteś jakieś 4 lata do tyłu z rozwojem techniki panasa.Od dawna mają zaawansowane strojenie rgb,gamma i inne.To już dzisiaj standart.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Ponieważ jestem posiadaczem od kilku latek głównie telewizorów plazmowych zwłaszcza serii VT od 20 ,30,teraz 50 , wcześniej Kuro , to się wypowiem w tej materii co nieco :) . Wezme w obrone nieco kolege armanig , ponieważ jedno co jest pewnikiem to to że w wypadku telewizora rozmiar jest niestety najważniejszą i najbardziej dostrzegalną zaletą . Wcześniej się sam okłamywałem że lepiej mieć topowca w 46 calach aniżeli przeciętniaka w 55 . To nieprawda . Żadna czerń , odwzorowanie barw i inne takie tego nie zmienią . Więc dlatego rozumie kolege armanig . Sam zaczynałem od 42 cali aby w zaledwie 5 lat przesiaść się na 55 cali i dalej mało . :) Ateraz bardziej na temat bo dział o plaźmie VT60 . Powoli się skłaniam do zmiany mojego rocznego 55VT50E na coś jednak większego i tutaj właśnie nasuwa mi się to o czym napisałem wcześniej czyli : Może i ZT będzie minimalnie lepsze w jakości nie tyle całkowicie pojętego obrazu co w samej czerni od VT60 ale właśnie to ale napewno jego jakość nie będzie widoczna , a cale na bank tak . Kilka dni temu w sklepie Media Markt i Saturnie miałem przyjemność obcować z przekątnymi 60 i 65 czy 70 cali i niestety jakoś nie widzę sensu przesiadki z mojego 55 calowego tv na 60 calowy , prawie nie widać różnicy , natomiast między 55 a 65 calami jest i to wielka . Brałem przez czas jakiś pod uwagę wynalazki właśnie Sharpa w wielkich przekątnych ale niestety dla mnie liczy się jakość obrazu generowana przez telewizor ( i do niej się dopasowałem wstawiając klimatyzator do pokoju i zakładając specjalne odblaskowe ponoć rolety odbijające swiatło na zewnątrz :) ) . Bez dwóch zdań uważam telewizor LCD za bardziej wszechstronny do wielu zastosowań ale jestem osobiście purystą dla którego liczy się sam obraz , nawet jeśli kosztem dopasowania warunków ( czytaj półmrok ) dla mnie telewizor może nawet nie mieć głośników . Pilot w moim Panasie jest nówką , tak samo jak ten pilocik żabka do netu , czy okulary 3D . Wszystko nawet nie mam rozpakowane . Używam pilota Logitech Harmony uniwersalnego . :) Ale prawda taka że jak ktoś chce coś dużego np 80 czy 90 cali nie ma wyboru . Więc kupić musi LCD Led . Tak jak kolega armanig . Podobno co prawda Panasonic ma w swojej ofercie plazme 180 calową ale pewno tylko prototyp albo do zastosowań profesjonalnych , bo cena takowego pewno w okolicy ceny Mercedesa z klasy wyższej :) . Tak czy siak czekam na test ZT ale przedewszystkim sam musze organoleptycznie porównać sobie ZT do VT ale myśle że z racji tych 5 cali ZT przegra na starcie . Jak do tego doliczyć cenę 18000 zł za 60 cali i 13000 zł za 65 cali to nie ma o czym za bardzo mówić i co porównywać . Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak stoją obok siebie to jest bardzo prosta sprawa.
Nie trzeba być żadnym specjalistą.
Lecą po kolei testy i wiadomo co i jak.
 

pantomima

Banned
Jasne ze tak - wiadomo z gory ze zt zmiecie reszte ?! .... - mi chodzi o zupelnie co innego i juz niebawem sie przekonam w ktora str mam uderzyc .

Jak by nie bylo czeka Cie nie lada przeprawa , przetestowac to "cudo" i odniesc sie do reszty a jest tego troche .
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam na testy, telewizor będzie kilka dni.
Jeśli faktycznie w Nicei porównali rzetelnie to będzie faktycznie
- Best of the best !
 

pantomima

Banned
Ciekawe tylko czy ta zjawiskowa jakosc w jakims tam stopniu zneutralizuje przewage 5 cali w vt series -od pewnego czasu zaczynam sie gubic i wydaje mi sie ,ze jednak kolega peterka ma racje podpowiadajac ze chyba jednak wielkosc to podstawa .Hmmm
 

peterka1000

Member
Bez reklam
kolego pantomima , jesteś tak samo napalony na ten telewizor jak ja kiedyś na coraz to nowsze modele VT . A prawda jest taka że od modelu VT20 po model VT60 , a pomimo tego że go nie mam , to kupowałem go dla kumpla kilka dni temu , który to ma oprócz tego jeszcze starszy model 65VT20E , więc miałem okazje postawić te telewizory u niego w domu w warunkach domowych i nie sklepowych . I mogę przyznać że nawet dla mnie czyli kogoś kto ma świra że się tak wyrażę co do jakości obrazu , różnica miedzy VT20 , a VT60 w jakości obrazu dla 9 na 10 osób jest ŻADNA . A dla mnie może 1 % na korzyść VT60 i to pewno nie tyle że to widze co autosugestia że tak musi być bo to nowy model :) . Więc nie licz że ZT który ma taki sam panel jak VT będzie się różnił na tyle na ile sobie obiecujesz . Z całym szacunkiem dla Kikiego ale co roku pisze to samo o nowszych modelach jakie to są poprawione względem poprzednich modeli a defacto poza samymi pierdołami internetowymi ( które mi zwisają ) i samym wyglądem telewizora niczym się nie różnią . Więc wiadomo że KIKI napisze że ZT jest o wiele lepszy od VT60 , to już wiem teraz :) . Ale prawda taka że kubeł zimnej wody na głowę sobie nalej i na spokojnie sam sobie to sprawdź . Ja tam wolę 65 cali od 60 tak czy siak. A prawda taka że po kalibracji model VT zaświeci tak samo jak ZT , bo ten sam panel , a to najważniejsze . Obydwa mają ten nowszy czerwony fosfor , obydwa procesor HEXA , obydwa takie same nastawy w menu . Jedynie co fabrycznie ZT jest skalobrowany idealniej i nie ma miedzy panelem przednim a szybą antyrefleksyjną przestrzeni co niby ma poprawiać efekt patrzenia pod różnymi kątami . ( dla mnie osobiście znowu nic to nie wnosi bo siedze dokładnie na wprost telewizora ) . Dlatego nie powiem że nie jestem ciekaw jak zaświeci Zka ale liczę się z tym że różnica będzie czysto kosmetyczna na poziomie błedu pomiarowego bardzo dokładnego sprzętu i nic więcej . Natomiast te 5 cali różnicy między VT , a ZT zobaczy nawet dziecko , żona czy zwolennik technologii LCD :) Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry