Panasonic 50VT60 czy 55VT50

kaziu106

Member
Po obyciu i nacieszeniu się z 47et5, stwierdziłem, że czas na spróbowanie plazmy. Myśle, że za ok. dwa-trzy miesiące uda mi się zorganizować budżet ( oczywiście po sprzedaży et 5 ) i tu dylemat czy wybrać 55 calowy motel vt 50 czy mniejszy 50 calowy ale vt 60... cena jest porównywalna i teraz pytanie czy lepiej większy starszy model czy mniejszy i nowszy. Co zrobi większe i lepsze wrażenie czy faktycznie jakość obrazu w VT 60 jest na tyle lepsza, że zrekompensuje to te 5 cali ( choć wiem, że VT 50 to też świetny tv ) Odległość od tv to 3.5 m., a budżet to max 7500 zł. więc te dwa tv mieściłyby się w budżecie. Kryteria jakie miałby spełniać tv.
1. Odległość od ekranu: 3,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno na wprost tv ale są rolety więc no problem
3. Jak duży jest pokój: 3,5m. x 4m.
4. Preferowana technologia: obojętnie
5. Jaki masz obecnie telewizor: Panasonic 47 cali LED
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, przyrodniczo-krajobrazowe,filmy-seriale.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: raczej bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: szczegółowy ale i płynny
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez różnicy
11. Preferowana wielkość telewizora: do 50-55 cali
12. Preferowana marka: Bez różnicy, byle prezentował najlepszą jakość obrazu
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabych kolorów, słabej czerni, nie wyraźnego obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: tv N
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 100% telewizja
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: niekoniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: niekoniecznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: może mieć
22. Ma mieć 3D: nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD: może ale nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S: Nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB -pendrive; HDMI - dekoder
26. Jaki masz sygnał: CYFROWA TELEWIZJA n
27. Ile programów HD: kilkadzieisiąt
28. Ma stać czy wisieć:wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość OBRAZU
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok.6h dziennie
33. cena jak już wcześniej pisałem do 7500 zł.
Przypominam, że odległość od tv to 3.5 metra i tu rodzi się pytanie stosunek wielkość/jakość. Z góry dzięki za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
55st60,ale 3,5m to tak jak u mnie i jest mały,ale do 7,5pln już nie wiele byś dołożył i może na 65st60 by dało radę,rewela by była,ja mogłem max wycisnąć 7000pln no ale na dzień dzisiejszy mam inne wydatki i na 65cali brakło,a szkoda,ale za 2 lata-kto wie.zapytaj za te 2.3 miechy sprzedawców odpowiednich-myślę że ceny troszkę spadną i niewiele dołożysz do 65cali.powodzenia-nie pożałujesz z tym modelem.
 

kaziu106

Member
tak analizuje...i może faktycznie nie warto dawać tyle złotówek więcej do vt 60 tylko zmniejszyć budżet do ok. 5900 a resztę odłożyć na audio lub wakacje;-)... jak Waszym zdaniem ma się model 55st60 do 50gt60 jeśli chodzi o jakość obrazu....co lepsze 55 cali st 60 czy 50 cali gt60 - odległość tak jak wspomniałem wyżej tj. ok. 3.5 m. cena tv podobna ( różnica ok. 100 zł. ) więc problem różnicy w finansach odpada. Czy jakość obrazu w gt 60 faktycznie jest lepsza ( nie chodzi mi o dodatki tylko o obraz ) czy lepsze wrażenie zrobi te pięć cali więcej czy obraz w serii wyższej ?
 
Ostatnia edycja:

mariusz67

Member
Bez reklam
65 ST60 do takiej odleglosci i kalibracja potrzebna do kazdego telewizora i bedziesz zadowolony moja 55 st60 z 2 m juz jest za mala.
 
Do góry