panasonic 50vt30 pare pytan

q124

New member
witam mam pytanka co do panasonica vt30
1. jak sie ustawia polskie napisy( w ustawieniach nie ma pasujacych najczesciej brakuje literki ś)
2. mam pare filmow na dysku 1tb i pare z nich wogole nie czyta a kilka klatkuje albo nie pokazuje sie obraz a leci dzwiek format itp jest sprawdzony)
3. o co chodzi z wypalaniem thx? czy jakos tak...
4. na co zwrocic uwage czy tv jest sprawny, niestety zostal ostatni model i dostalem ze sklepu gdzie byl podobno uruchomiony przez 2h ale wentylatorki byly w kurzu jak rozpakowalem go)
5. czy da sie jakos otweirac pliki z dysku innaczej niz ten mediaplayer panasonica, strasznie jest zrobiony wywala mi wszystkie pliki vide bez folderow i robi sie balagan

ogolnie jest problem z tymi napisami wtopione w filmie polskie znaki ok ale jak jest oddzielnie text dograny brakuje ś, ź, i sa jakies strasznie małe da sie je jakos powiekszyć? i na białym tle tak jakby migoczą.
dzieki za odpowiedz
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
witam mam pytanka co do panasonica vt30
1. jak sie ustawia polskie napisy( w ustawieniach nie ma pasujacych najczesciej brakuje literki ś)
2. mam pare filmow na dysku 1tb i pare z nich wogole nie czyta a kilka klatkuje albo nie pokazuje sie obraz a leci dzwiek format itp jest sprawdzony)
3. o co chodzi z wypalaniem thx? czy jakos tak...
4. na co zwrocic uwage czy tv jest sprawny, niestety zostal ostatni model i dostalem ze sklepu gdzie byl podobno uruchomiony przez 2h ale wentylatorki byly w kurzu jak rozpakowalem go)
5. czy da sie jakos otweirac pliki z dysku innaczej niz ten mediaplayer panasonica, strasznie jest zrobiony wywala mi wszystkie pliki vide bez folderow i robi sie balagan

ogolnie jest problem z tymi napisami wtopione w filmie polskie znaki ok ale jak jest oddzielnie text dograny brakuje ś, ź, i sa jakies strasznie małe da sie je jakos powiekszyć? i na białym tle tak jakby migoczą.
dzieki za odpowiedz

Kolego sprawdź sobie najpierw ile ma wyświecone ten twój nowy TV z wystawy... tu masz jak wejść w menu i to sprawdzić no i nam koniecznie napisz co wyszło...:confused:


1. Po prawej stronie telewizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota naciskamy 3-4 razy przycisk "0".
2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" i "O.K."
4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.

6. Wychodzimy przytrzymując przez dłuższą chwilę EXIT na pilocie
UWAGA NIE DŁUBIEMY W MENU SERWISOWYM!!! NIE MA TAM RESETU!!!!
 

Walenhovv

New member
Kolego, nie chce Cię straszyć ale pachnie mi to na "powystawowy" sprzęt :/. Sprawdź moźe ile godzin na już przepracowane w trybie serwisowym. Znajomy miał powystawowy laptop. Wymienili mu na nowy (niezgodność towaru z umową). Jeżeli dużo ma "przelatane" to będzie trzeba się nad tym wyjściem zastanowić.
 
Ostatnia edycja:

q124

New member
kurww time 02575:45 on/of 0000340...
ale co jest najlepsze obraz itp jest ok nie widzialem tak jak inni pidsza ze sa problemy z biela czy zielonym...
 

q124

New member
kurde i co idzie do oddania... mialem wczesniej samsunga d8000 i powiem ze byl ok ale przeswity straszne ma i co bylo mega plusem interface byl naprawde ladny nie to co mnie przerazilo w panasonicu. raczej zostane bez tv chyba juz nic innego nie widze na oku. a to byl podobno ostatni 50vt30 jaki mieli w panasonicu tak mi koles powiedzial. prawde pewnie mowil ze 2h wisial ale w tym akurat sklepie bo jeszcze pudelko mi pokazywal ze nie schowali.
 

Walenhovv

New member
Kolego te telewizory mają żywotność w 100,000 godizn jak pisał KIKI (o ile dobrze pamiętam). Taki czas mu nie skzodzi ale na Boga... Kupiłeś używany telewizor a zapłaciłeś za nowy... Oddawaj kolego, to na pewno nie był ostatni TV, chcieli go wcisnąć, Szkoda, że nie zaniepokoił Cię kurz na wiatrakach. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, tylko zwracać.. Kiedy kupiłeś?
 

Walenhovv

New member
Kolego to najlepiej jedź jeszcze dziś, nawet się nei zastanawiaj. Wymień na nowy tylko wydrukuj sobie żebyś wiedział jak wejść do menu serwisowego. Jeżeli nie będą mieli na wymianę to bierz gotówkę bądź inny model jak wolisz, ale czym prędzej tym lepiej..
 

krazy777

Member
Bez reklam
Ale pech cholera, dobrze tylko że to się stało w UK bo by zaraz było o słynnym polskim cwaniactwie. Od razu leć do sklepu i wymieniaj na nowy.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
kurww time 02575:45 on/of 0000340...
ale co jest najlepsze obraz itp jest ok nie widzialem tak jak inni pidsza ze sa problemy z biela czy zielonym...

albo bardzo duuża zniżka albo jeszcze lepiej wymiana na nowy i sprawdzany na miejscu - kupiłeś mocno używany TV tak na oko z rok przy normalnym oglądaniu... ;( mój po 4 miesiącach ma niespełna 900 a oglądany jest sporo... ;( napisz co wyszło!
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
jak jest cichy i bez wad obrazu to można brać, tylko niech dają zniżkę i to niemałą, tv pracował z tego co widać rok czasu w sklepie na wystawie...
 

q124

New member
dokladnie 340 dni... fajnie ze podaliscie ze mozna sprawdzic ilosc godzin bardzo przydatna sprawa. kolo odpisal mi emaila ze wymienia na nowy ale trzeba poczekac( znalazl sie jednak jakis jeszcze:) mam nadzieje ze pudelko przejdzie bo jest bardzo zniszczone dziada ledwo co wyciagnalem, musialem jedna strone oderwac. a co do moich pytan?? zauwazylem ze nie ma jezyka polskiego? jest tylko do klawiatury...
przeszkadza mi szata graficzna menu ale to pewnie dlatego ze d8000 mial bardziej dopracowan, przyzwyczaje sie. Jakies rady ?? jest to moja pierwsza plazma i powiem ze jest to kolosalna roznica od leda.
podajcie mi na co mam zwracac uwage, co mozna a czego nie. i czy te napisy polskie mozna ustawic czy musze kupic sobie odtwarzacz jakis, poniewaz widze ze ten wbudowany jest tandetny jesli chodzi o podlaczenie z dyskiem 1tb( mianowicie wszystkie pliki video sa porozrzucane nie ma folderow i wiekszosc filmow nie czyta albo klatkuja czego w samsungu nie bylo.
i jescze jedna sprawa z tym wypalaniem jak zostanie mi jakis slad on zniknie po czasie ?? zauwazylem jakas linie i troche mi sie to nie podoba ze takie cos sie robi.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ale jakie konkretnie linie zauważyłeś? Jeżeli są to tzw. powidoki to one szybko znikają, ale jeżeli TV stał na wystawie i był włączony non stop na jednym kanale to mogło wypalić się logo stacji, lub jakieś inne cholerstwo....Włącz białą planszę i przyjrzyj się z bliska i napisz jak to wygląda.
 

q124

New member
ten co mam w domu to mnie nie interesuje zostanie wymieniony... ale na przyszlosc chcialbym wiedziec jak sie zabezpieczyc
 

q124

New member
ktos mi odpisze jak wyglada u niego sytuacja z filmami z dysku zewnetrzenego mam 1tb i :
filmy nie chodza albo klatkuja
filmy 3d napisy nie sa widoczne w 3d a textura nachodzi na siebie pozostawiajac kwadraty
nie ma polskich znakow w napisach
ukmujac nie da sie nic ogladac tylko filmy avi
czy to wina tv bo wczesniej samsung d8000 otwireral wszystko, dlatego dziwi mnie to ze konkurencyjna plazma ma takie braki.
 

Walenhovv

New member
Niestety Panas jest mniej multimedialny od Samsungów, Ja również oglądam z dysku zew po USB, do tej pory przycinał mi jeden film na kilkanaście obejrzanych. Z napisami nie pomogę bo mi ich telewizor nie widzi :/
 

q124

New member
a myslales nad zakupem jakiegos odtwarzacza ? i w jakim rozmiarze filmy ogladales? bo te 700mb to spoko ale wiecej niz 7gb to nie idzie. i dadatkowo film w 3d chodzil nawet ok ale napisy nie byly juz w 3d tez tak miales? filmy ponizej 4gb dodam.
 

Walenhovv

New member
q124 okularki będę miał dopiero w przyszłym tygodniu, więc nie wiem czy są w 3D ;-). mam avatara 13gb i idzie przez USB, to chyba zalezy od szybkosci dysku i bitrate filmu. Myślałem, tutaj na forum ktoś polecił taki mały śmieszny za 130zł chyba. Całkiem fajna zabawka, odpała wszystkie formaty bez zająknięcia. Zakupie sobie i nie będę tracił nerwów ;-)

Ps. Chętnie się dowiem o twoich wrażeniach z 3D. Podoba się? Dajesz rade obejrzeć cały film?
 

q124

New member
Powiem tak 3d w panasonicu jest najlepsze jakie zobaczysz i nikt mi nie powie ze nie mam racji, mialem samsunga d8000 i tam 3d mi przeszkadzalo nie widac bylo efektow. tu jest super i tak powinno wygladac 3d. dziwne ze nie masz okularow ja dostalem 2 w zestawie.
szukales moze jakichs ustwien zeby polepszyc jakos obrazu? osobiscie wystarczajace sa domyslne ale warto zawsze sie pobawic a i czytalem ze mozna wyciagnac jeszcze lepsze efekty. jak mozesz jszcze nazwe dysku przeslac sprawdze parametry czym sie rozni moj.
 

Walenhovv

New member
Ty masz VT30 a ja mam GT30 kolego :), to dość znaczna różnica ;). A dysk który posiadam to "WD WD My Passport Essential SE 1TB". Co do jakości obrazu to są różnorodne (profesjonalne) kalibracje na necie. Jeżeli uznasz, że to za mało to zleć taką kalibracje na twoim TV, koszt nie wielki a różnica duża. Oczywiście po dotarciu TV, czyli 300/350h.
 
Do góry