Panasonic 50EX700E -ustawienia obrazu

igor_krk

New member
Witam. Tak jak wyczytalem na forach i mi polecono kupiłem Panasonic 50EX700. Wielkość odpowiednia (55' byłoby za duzo) Obraz na materiałach 4k z YT zyleta. Piękny obraz. Zmodyfikowałem nieco ustawienia obrazu na podstawie porad z neta, niestety zauważyłem że obraz się tnie na różnych kanałach- objawia się to tym że jak jedzie samochód to biorąc pod uwagę całą scenę ma lekkie zrywy i tak jest z podobnymi rzeczami. O dziwo włączyłem mecz piłki nożnej i nie zauważyłem czegoś takiego.
Ktoś ma pojęcie co może być tego powodem? Słaby sygnał? Mam kablowke JMDI ( mają monopol na osiedlu) . Może ktoś mógłby się podzielić swoimi ustawieniami obrazu. Oto moje:
Prawdziwe kino
Podświetlenie w dzień 85 / noc 60
Kontrast 90
Jasność -10
Kolor 42
Odcień O
Ostrość 60
Temp. barwowa Ciepły1

Intelligent Frame Creation - wiem ze odpowiada za plynnosc na ekranie ale niestety ta funkcja jest niedostepna (widnieje 'wylaczony' ktory nie jest modyfikowalny) - probowalem przywracac ustawienia fabryczne oraz szukac na innych ustaiweniach - bezskutecznie.

Prosze o pomoc.

Z góry dziekuje!
 

nacho66

Member
Osobiście 'wylądowałem' na lekko zmodyfikowanych ustawieniach z https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1494309442

Poświetlenie: zależnie od pory dnia i typu materiału (sport, film). Z reguły w okolicach 40-50 w nocy, 60-70 w dzień.

Kontrast: 90
Jasność: 0
Kolor: 50
Odcień: 0
Ostrość: 30
Temp. barwowa Ciepły2
Kolor gamut: normalny

Balans bieli jak zaproponowane na flatpanelshd.com.
Wszystkie ulepszacze i upłynniacze powyłączane.

Ciężko ocenić o jakich zrywach mówisz. Pamiętaj, że filmy i seriale są nagrywane najczęściej w 24 klatkach na sekundę więc delikatne rwanie, zauważalne szczególnie przy szybkim ruchu kamery lub szybko poruszających się na ekranie obiektach, wynika po prostu z natury tak zarejestrowanego materiału. W kinie też tak rwie. Oczywiście nie mówie, że tak jest u Ciebie, być może mówisz o jakimś mocniejszym lub dodatkowym rwaniu niż naturalnie ale to ciężko stwierdzić.

Są w tym temacie większe lub mniejsze odchyły. U mnie przy całkowicie wyłączonych upłynniaczach obraz z NC+ czy Netflixa chodzi normalnie. Ale oglądając Dunkierkę z BR musiałem włączyć IFC na minimum, bo 'szarpało' dość mocno (jednak zgodnie z oryginalnym materiałem - takie samo szarpanie jest na trailerach czy scenach z filmu wrzuconych na YT).

Piłka nożna, czy sport ogólnie, są nagrywane w dużo większej ilości klatek na sekundę, więc na pewno nie uświadczysz 'szarpania' takiego jak na filmach. No chyba, że włączysz film fabularny o tematyce piłkarskiej ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry