panasonic 42PZ70E - tuner DVB-T

wektorino

New member
Witam Wszystkich.
Czymoże spotkał się ktos z forumowiczów z problemem dotyczacym DVB-T w TV polegającym na tym że:
-wyświetlanych jest pare programów DVB-T z napisem "brak obrazu" gdzie brak jest dźwieku i obrazu
-wyświetlanych jest pare programów DVB-T z napisem "brak obrazu" gdzie brak jest obrazu - dźwięk jest.
Mieszkam w okolicach Wa-Wy, sygnał jest 100%.Nie wiem o co chodzi.Czy może ktoś ma podobny problem lub wie o co chodzi?

Pozdrawiam, Grzegorz
 

marszczu

New member
Witam !
Mam ten sam problem - od wczoraj jestem posiadaczem TV panasonic 50pz800E (jakoby ma dvb-t z MPEG4) podłączyłem go 50km od W-wy do anteny cyfrowo-analogowej telmora i wyłapał 7 kanałów w szerokim DVB-T ale wyświetla napis: brak obrazu, a dzwięk jest w dolby :( - nie bardzo wiem jak tu zaradzić - będę bardzo wdzięczny za pomoc. dziękuje
 

ronsko

New member
Musisz zrestartować ustawienia TV i podczas ustawień regionu (nie języka tan może być Polski) ustawić jakąś inną lokalizację (zachodnia Europa czy Francja).
To aktywuję tuner MPEG-4
 

marszczu

New member
Ustawiłem Francję w menu i Panasonic pz800 wyłapał 9 stacj cyfrowo ( w tym 2 stacje radiowe ) - obraz niezły choć niektóre kanały nieco "przeskakują" dźwięk OK. Problem rozwiązany :grin: - bardzo dziękuje za pomoc. Pozdrawiam użytkowników forum.
 

Armitage

New member
wektorino napisał:
Witam Wszystkich.
Czymoże spotkał się ktos z forumowiczów z problemem dotyczacym DVB-T w TV polegającym na tym że:
-wyświetlanych jest pare programów DVB-T z napisem "brak obrazu" gdzie brak jest dźwieku i obrazu
-wyświetlanych jest pare programów DVB-T z napisem "brak obrazu" gdzie brak jest obrazu - dźwięk jest.
Mieszkam w okolicach Wa-Wy, sygnał jest 100%.Nie wiem o co chodzi.Czy może ktoś ma podobny problem lub wie o co chodzi?

Pozdrawiam, Grzegorz

Witam
Ja z kolei wogole nie "lapie" zadnego kanalu w trybie "DVB-T",
a probowalem juz roznych anten, czy jest mozliwosc, ze tryb "DVB-T" w tv jest wylaczony i odbieram tylko sygnal analogowy ?

Pozdrawiam
Leszek
 
Do góry