panasonic 42gt50 czy 50st50 ????????

ssniegu

New member
witam nadal nie moge sie zdecydowac teraz juz napewno jeden z tych dwoch modeli tylko ktory ? roznica cenowa jest tylko 200zl , 42 gt jest drozszy od 50 st, mam 3 metry od telewizora. pomozcie juz dwa tygodnie sie bije z myslami!?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
3m od TV, bierz 50ST50. Te 8 cali to sporo. Sam ostatnio zmieniłem 42 na 50 i to był zdecydowanie dobry ruch!
(albo dozbieraj do 50GT50...)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Spoko, nie za blisko. Też oglądam z 3m i żałuje...., że kupiłem 50 cali, tylko 50 cali!
Także spokojnie 50 cali nie będzie za dużo.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
i tak chyba zrobie a 3m to nie za blisko napewno?
Chyba żartujesz, ja z 3,5 m planuje zakup min 65 cali plazme Panasa vt50, i żałuje że nie ma z 80 cali wersji tego tv !!!!! Chociaż dozbieraj do 5300 zł i bierz 55st50.Zrozumiesz jak maleje obraz w przypadku formatu 2,35:1 np. z DVD/blu-ray, wtedy zapragniesz 65 cali !!!!!!!:krol::krol::krol::krol:
 

sunnyluk

Member
podłączę się trochę i zapytam: z odległości 2 metrów, aktualnie Panas 32", docelowo 50ST50 - nie będzie zbyt wielki??? wolę mieć zapaś, bo możliwie, że za 2 czy 3 lata przeprowadzę się do większego mieszkania...
 

qwert

New member
Bierz śmiało 50ST50,masz 2 metry , ja oglądam z odległości 2,20- max 2,90 i 50 cali to dla mnie mało, teraz planuje przeskok na 60cali tyle że na samsunga 60E6500
 

sunnyluk

Member
Skoro dostałem przyzwolenie od Kikiego na zapytanie w tym temacie tak też czynię :)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? jedno okno za TV, okno na stronę wschodnią, słońce świeci tylko do południa
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic 32lx70p
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? to czego mi brakuje w obecnym:
- USB
- więcej niż 2 HDMI
- dostęp do aplikacji www (YT, niekoniecznie przeglądarka)
- możliwie najlepsza jakość obrazu HD

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Bluray, HD, SD
10.Jakie urządzenia ? Turbodekoder Nki, PS3, PS2, Wii, amplituner Onkyo TX-SR505 z 5.1
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? od ok. 17 do 22 (daje max 5godz.)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obecnie mam matową, ale jest mi to obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy HD, czasem Bluray i Divx, telewizja SD i HD, gry PS3, PS2, Wii
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, ok 30%, reszta to TV, filmy
16.Preferencje co do marki ? Panasonic
17.Preferencje co do wielkości ? 46-50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nadnaturalnie zbyt płynny obraz np. na Sharpie 40" 810 mojego ojca, dużo bardziej wolę ruch w moim TV, "szara" czerń w obecnym TV i nierówne podświetlenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, obojętne jakie

Oto moje odpowiedzi :)
 

sunnyluk

Member
Zdecydowany jestem na 50ST50 jak na razie, ale niestety muszę jeszcze do niego dozbierać, prawdopodobnie będę kupował w okolicach Świąt lub jeśli ceny pójdą w górę to dopiero w styczniu. 42ST50 mógłbym już teraz, ale jednak chyba wolę poczekać i mieć 50".
 

marin81

New member
a ja mam dylemat

z jednej strony chcę Panasonica bo jakoś ta firma przemawia do mnie solidnością ( teraz też mam plazme panasonica i jestem zadowolony ) uważam że robią porządne produkty.

z drugiej strony zastanawiam sie nad plazmą samsunga gdyż jest on mardziej multimedialna.
Dużo oglądam filmów z dysku więc dlatego zastanawiam się nas Samsungiem, tu co do jakości mam mieszane uczucia, lecz mogę się mylić...

Pod uwagę biore 3 TV
42GT50
50ST50
51E8000 ( tu mam niezłą cenkę )
Wszystkie w podobnej cenie i raczej więcej nie moge wydać.


Samsung jest bogato wyposażony ( okulary, pilot z touchpad ) ma bajerki fajerwerki itp. opcje internetowe są bardziej dopracowane.

Panasonic ST/GT hmmm pilot :)

Jakis czas temu miałem okazje porównać obok siebie 51E8000 i 50GT50.
Zródło sygnału : Dekoder HD Cyfry+
Pod względem jakości obrazu zdecydowanie dla mnie lepszy był Panasonic, chodź samsung nie był najgorszy.
Pod względem wyglądu to Samsung ładniejszy od GT50 ( ale to raczej tyczy się kobiet :) )

Z jednej strony zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu, tu kłania się Panas
Z drugiej chcę aby nowy TV był jak najbardziej multimedialny tu kłania się Samsung, chodź miałem okazje testować filmy z HDD na Panasie i oprócz RMVB i niektórych wielkich MKV pow. 10GB odtwarzał wszystko łącznie z napisami i polską czcionką.

Tak się zapytam: czy Samsung ma funkcje w Kinach/TV na wzór Viera Link?
Jest to duże udogodnienie kiedy jednocześnie uruchamiają się Kino i TV tak jak ma to miejsce w Panasonicu...

CZy kalibracja 51E8000 jest niezbędna aby dało się z niego korzystać i delektować obrazem Plazmy?


Czy ktoś może rozwiać moje wątpliwości?

Żona ma ze mnie niezły ubaw, bo mam rozterki niczym nastolatek przed wyborem alkocholu na domówkę : 0,5 czy 0,7, Smirnof czy Wyborowa, Sok Jabłkowy czy Pomarańczony :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry